UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Pamatu atjaunošana!
Autors: Edmunds 00 ()
Datums: 07/10/2008 21:41

Sveiki meistari, lieta sekojoša; doma atjaunot vecu koka māju. Gadiem ejot ap pus mājai pamati ir praktiski izšķīduši, pamati ir celti no lieliem laukakmeņiem. Viens meistars ieteica izjukušos pamatus pilnībā jaukt ārā un lielos laukakmeņus saskaldīt kā minimums 15 cm diametrā, jo akmenim esot cits sasalšanas koeficients ar betonu un tai rezultātā notikšot pamatu plaisāšana un sēšanās! Ko jūs varētu ieteikt šai sakarā, kauktā negribas visus akmeņus celt ārā un skaldīt! Kas vēl būtu jāievēro pie pamatu atjaunošanas!?

Re: Pamatu atjaunošana!
Autors: Vienstāvs ()
Datums: 08/10/2008 16:15

Seriāla Grand Designs vadītājs Kevin McCloud savai būdai pamatos akmeņus mūrēja ar kaļķi...

Re: Pamatu atjaunošana!
Autors: SAK ()
Datums: 10/10/2008 20:10

Ūja! Ar tīru kaļķu javu mūrēt pamatus Latvijas klimatiskajos apstākļos neliekas gudra doma. Varbūt siltjās zemēs. Kaļķu (tīru) java paaugstinātā mitrumā ātri sagrūst. Cita lieta ir jauktās cementa - kaļķu - smilšu javas.
Vecie pamati visticamāk ir ar nepietiekamu iebūves dziļumu (izplatītākā kaite) un sals tos laika gaitā ir izcilājis, veidojot plaisas, kurās uzkrājies ūdens un sasalstot tās gadu no gada arvien paplašinājis. Iespējams, ir lietota vāja, mitrumneizturīga java, kas šuvēs ir sabrukusi. Par to atšķirīgo izplešanos temperatūras izmaiņu ietekmē manuprāt ir garām, jo cementa akmenim ar laukakmeni šis koeficients ir praktiski vienāds. Ir daudzas vecas lauku mājas kam pamati ir veseli - mūrēti no lieliem masīviem laukameņiem.
Katrā ziņā remonts var būt dažāds un atkarīgs no vairākiem apstākļiem - dzelzsbetona pastiprinājumi, siltināšana, varbūt drenāža. Iespējams, jāpiesaista kāds speciālists - tā jau ir jūsu izvēle.

Re: Pamatu atjaunošana!
Autors: Lengina ()
Datums: 17/09/2021 06:50

Labdien.
Ps mājas pamatus pagalmā plīsa ūdensvads un 15 st skaloja guļbūves mājas pamatus ~15 m garumā
(vine siena). Nepieciešams atjaunot-nostiprināt. Kādas varētu būt aptuvenās izmaksas?
Ar cieņu Lengina. Paldies!

Re: Pamatu atjaunošana!
Autors: SerViss ()
Datums: 17/09/2021 09:47

Pārāk nenoteikti izejas dati, lai forumnieki varētu piedāvāt kādu derīgu ideju.
Iesākumam prasās detalizētāks pamatu un atstāto bojājumu raksturojums. Vislabāk būtu bildes.

Re: Pamatu atjaunošana!
Autors: deformācijas šuve ()
Datums: 17/09/2021 13:01

Būs dārgi. 10 tūkstoši, ja pats neko nedara un firma. Ja vietējie alkaši strādā, tad gan jau varbūt cipars ap 1-5K, bet nu tur savi joki, vajadzēs trenkat, visu organizet. Jāatrok pa posmiem, katru posmu jāaizbetonē, jāpagaida, jārok nākamais posms. Vajadzes maisītāju, kadu, kas māk jaukt betonu. Sajaukt betonu, kas agresīvā vidē izjūk pēc gadiem 10, jo pieliets ir daudz ūdens, jau katrs puika māk. Jadabū smiltis, sķembas, 15m garumā tās jau ir autokravas, kas nostāsies zem 1K kautkur. Plus cements. Plus darbaspēks.

Atraksiet visus pamatus ar 1 garu transeju - pilnīgi iespējams tur visa siena izdeformēsies tā, ka šausmas pārņems.

Re: Pamatu atjaunošana!
Autors: deformācijas šuve ()
Datums: 17/09/2021 13:08

Tā kā jāatrok pa posmiem, tad saukt bumbieri dēļ 1,5 m3 betona varēs tikai tie, kas dzīvo Sauriešos. Kat gan varbūt arī tā var - dzenāt bumbieri 10x, ja nav kas sajauc betonu. Labāk dārgi, nekā brāķis.

Re: Pamatu atjaunošana!
Autors: Pašdarbnieks ()
Datums: 17/09/2021 15:13

1. Mūsdienas jebkurā būvniecības veikalā var nopirkt gatavo betona maisījumu 40kq maisos, kas atbildīs vismaz C20/25, kas tādam pamatam ir pilnīgi pietiekoši. Pasūtot atsevišķi šķembu, grantsmilti, cementu uz dažiem kubiem betona, būs pat dārgāk ,dēļ transporta izmaksām.
2. Nevajag baidīt cilvēku ar 10K un viss ir slikti. Vēl krievu laikos, mans rada gabals ar dankratiem pacēla guļbūvi uz aizveda 5km tālāk un uzstādīja jaunā vietā. Stāv vēl šodien.
Guļbūvei nav nekāda svara, salīdzinot ar mūri un nedaudz saviebjoties nekas nenotiks pretēji mūrim.
3. Vai vispār ir problēma? Smilts var vainu sablīvēties tā parādoties kaut kādiem iebrukumiem zemes virskārtas reljefā, vai izskaloties, ja ir uz kurieni izksaloties..
4. Vajag atrakt visbēdīgāko posmu un apskatīties,novērtēt ainu. Varbūt nav nemaz viss tik slikti.

Re: Pamatu atjaunošana!
Autors: deformācijas šuve ()
Datums: 17/09/2021 15:26

Nu nostiprināt pamatīgi bojatus 15m garus pamatus var vainu kartgi sabetonējot, vai arī pieliekot pie sienas stutes un nesatraukties par to, ka logi vaļā neverās. Rituāli kaut kur atrakt un iestumt kādu laukakmeni ar gatavu depo betons-klons maisījumu, ar padarīta darba sajūtu doties pie miera. Katram galva uz pleciem. Var taisīt pamatīgi, var izklaidēties, galvenais, lai saimnieks jūtas apmierināts.

Re: Pamatu atjaunošana!
Autors: Pašdarbnieks ()
Datums: 17/09/2021 15:36

Jebkurā gadījumā uz šitādu darbu var būt "zemūdens akmeņi".. kas to ciparu var ietekmēt. Es visticamākais atraktu kādas divas vietas teorētiski bojātā pusē un pa vienai nebojātajās fasādeš. Un novērtētu, kāda ir grunts nespējas atsķirība zem pamata pēdām. Tāpat kā ģeodēzisti stumj štoku zemē un mēra spiedienu kāda ir grunts pretestība, tāpat var arī zem pēdas izmērīt. Es šaubos, ka tur ir kaut kādi caurumi, jo ūdens to grunti noblīvē, izskalot var ja ir uz kurieni(kā jau rakstīju).

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.