UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Ārdarbi :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
Pinotex, eļļa - kas vēl?
Autors: Eds ()
Datums: 21/07/2008 16:43

Meklēju materiālus koka (dēļu) fasādei. Pārdomas sekojošas- vajag koku ietonēt dzeltenbrūnā tonī, vēlams saglabājot dabīgo faktūru (tātad krāsa nederēs) un lai laika gaitā būtiski nemaina toni un var sakarīgi uzturēt (atjaunot). Svaigs pinotex izskatās kā vajag, bet esmu redzējis 5-7g vecas sienas, skats briesmīgs - plaisā, lobās, koksne sāk bojāties un atjaunot segumu var tikai kasot visu nost. Eļļas viegli atjaunot, bet nabadzīga toņu izvēle un gaišās eļļas nepasargā koksni no UV stariem + ar laiku tumšiem plankumiem pelē (efektu var redzēt vecākajām ēkām Amatciemā -"Pie Čira"). Ir idejas?

Re: Pinotex, eļļa - kas vēl?
Autors: Didzisp ()
Datums: 21/07/2008 17:18

Te forumā šis jautājums ir plaši apspriests. Nu nav tādas lakas, eļļas, vai krāsas kura spētu saglabāt tiko ēvelēta koka dzeltenīgo krāsu. Es jau te forumā piedāvāju šampanieti tam, kurš paradīs kaut desmit gadus vecu koka ēku, kurai ir saglabājies koksnes dzeltenīgais tonis. Kautkā neviens nepiesakās. Jā, papilno ir tirgotaju, kuri reklamē visādus brīnumlīdzekļus, tikai ilglaicīga rezultata nav un tāds arī necar būt. Koks ir dzīvs materiāls un ūdens vienmēr tiks tajā iekšā. Klāj virsū ko gribi, ūdens vienmēr tiks apakšā, jo plaisās nav iespējams iesmērēt nekādu zieķi. Vienīgais gadsimtos pārbaudītais līdzeklis ir tā sauktā zviedru krāsa, bet tiko apstrādāta koka toni saglabāt nav iespējams!

Re: Pinotex, eļļa - kas vēl?
Autors: Eds ()
Datums: 21/07/2008 19:00

Es tak teicu, ka man vajag ietonēt, ne saglabāt dabisko krāsu. Saglabāt es gribu tikai gadskārtu zīmējumu. To arī vecam kokam redz :)

Re: Pinotex, eļļa - kas vēl?
Autors: carpenter ()
Datums: 22/07/2008 00:48

Kurš ko zina teikt par darvas eļļu?

Re: Pinotex, eļļa - kas vēl?
Autors: v_t ()
Datums: 22/07/2008 09:12

laba lieta. nopirku igauņu ražojuma tumšāko variantu terases grīdas dēļu apstrādei. labi tur ūdeni, labi izskatās un feini smaržo.
uzklāju 3 kārtas. bagātīgi.

Re: Pinotex, eļļa - kas vēl?
Autors: Harijs T ()
Datums: 22/07/2008 10:28

Kazelits
sk www.relika.lv
darbojas pervekti ilgu laiku

Re: Pinotex, eļļa - kas vēl?
Autors: Vienstāvs ()
Datums: 22/07/2008 11:01

Tiešām? Pāc apraksta:
1) nevis pārklājums bet antiseptiķis;
2) domāts iekšdarbiem...

Re: Pinotex, eļļa - kas vēl?
Autors: v_t ()
Datums: 22/07/2008 11:21

tieši tā. savulaik relikā pirku kazelītu tieši iekšdarbiem. tieši to, arī, uzsvēra.

Re: Pinotex, eļļa - kas vēl?
Autors: LINARDS ()
Datums: 27/07/2009 11:26

Es arī frēzētu guļbūvi apstrādāju ar Igaunijā ražotu darvas eļļu. Izskatās skaisti , smaržo labi , ba;lķu galus tā piesūcināju , ka palikuši cieti. Es savu jauno pirtiņu tā esmu nolēmis eļļot pirmos četrus gadus , tad redzēs tālāk. Šis ir jau trešais vai ceturtais gads - izskatās perfekti . Bet ēvelētiem apšuves dēļiem nezinu vai šogadēļļot - izbal un nav tā efekta kā baļķiem

Re: Pinotex, eļļa - kas vēl?
Autors: Didzisp ()
Datums: 27/07/2009 17:06

Sākumā jau visiem pietiek enerģijas katru gadu pārkrāsot ēkas, bet pēc vairākiem gadiem tā lieta piegriežas un beigās uzvar Latvijs pelēkais baļķu tonis:). Parādiet man pensionāru kurš regulāri apstrādā savu guļbūvi ar darvas eļļu, bet pensija ātri pienāk:).

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **        **     **  **     **  ********   ******** 
 **        ***   ***  **     **  **     **  **       
 **        **** ****  **     **  **     **  **       
 **        ** *** **  *********  ********   ******   
 **        **     **  **     **  **     **  **       
 **        **     **  **     **  **     **  **       
 ********  **     **  **     **  ********   ******** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727