UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Ar ko labāk siltināt
Autors: Chip22 ()
Datums: 09/01/2022 19:30

Sveiki. Ar ko labāk siltināt gāzbetona bloku māju apšūtu ar sarkano ķieģeli, pa vidu gaisa sprauga. Tagad lielākos aukstumus (-15 un vairāk) ārējās sienas no iekšas ir mitras, pavelkot ar roku to var just. Kāds būtu labākais risinājums?

Re: Ar ko labāk siltināt
Autors: protuprotu ()
Datums: 09/01/2022 20:25

Cik liela gaisa sprauga?

Re: Ar ko labāk siltināt
Autors: Chip22 ()
Datums: 09/01/2022 20:38

protuprotu rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Cik liela gaisa sprauga?

To gan nezinu. Māja celta pirms 25gadiem.

Re: Ar ko labāk siltināt
Autors: Andrissst ()
Datums: 09/01/2022 21:30

Apakšā ķieģeļu sienā ventilācijas atveres ir?

Re: Ar ko labāk siltināt
Autors: pans ()
Datums: 09/01/2022 22:15

Precizējošs jautājums - cik bieza gāzbetona siena? Un vai doma ir siltināt tajā spraugā vai pāri ķieģelim?

Re: Ar ko labāk siltināt
Autors: Chip22 ()
Datums: 10/01/2022 08:09

Andrissst rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Apakšā ķieģeļu sienā ventilācijas atveres ir?

Nav.

Re: Ar ko labāk siltināt
Autors: Praktiķis ()
Datums: 10/01/2022 09:42

Nekāda prātīga siltināšana šeit nesanāk. Sarkanais ķieģelis visā šajā padarīšanā ir lieks.
Ja ķieģeli nedemontē- tad iespējami tikai kaut kādi kompromisa varianti,kas pienācīgu efektu nedos.

Re: Ar ko labāk siltināt
Autors: Chip22 ()
Datums: 10/01/2022 10:03

Praktiķis rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Nekāda prātīga siltināšana šeit nesanāk.
> Sarkanais ķieģelis visā šajā padarīšanā ir lieks.
> Ja ķieģeli nedemontē- tad iespējami tikai kaut
> t kādi kompromisa varianti,kas pienācīgu efektu
> nedos.

Un ja aizpūš to gaisa spraugu? Arī nekas labs nebūs?

Re: Ar ko labāk siltināt
Autors: Hmm ()
Datums: 10/01/2022 11:14

Es briestu vecākas mājas siltināšanai, kur līdzīgi gāzbetons + ķieģelis ar gaisa spraugu bez ventilācijas, lai gan no novērojumiem ventilējas tā ka vietām pat aiz gāzbetona jūt :). Sākuma ideja bija siltināt vai nu pa virsu vai nu aizpildot gaisa spraugu.
Pētot jautājumu sapratu, ka atstājot ķieģeļus siltinot pāri tiem cokola, jumta daļās un ailēs nebūs iespējams izveidot noslēgtu siltinājuma slāni.
Esmu aprunājies ar dažiem spraugas aizpildītājiem, baigā sajūsmā nebija. Protams, pūtējs stāstīja, ka viss būs pa pirmo, dzīvošu malku netērēdams.
No teorētiskiem apcerējumiem esmu nonācis līdz praktiskajai daļai- sāku plēst nost ķieģeli. Pirmajos metros pārliecinājos, ka gaisa sprauga ļoti variē 1 - 5cm, vietām ir sakritusi java, protams, visā pirmajām ķieģeļu rindā - samūrējot ķieģeli kopā ar gāzbetonu. Manā gadījumā papildus siltinājumus 0-5cm biezumā neko daudz nedotu. Tik vien, ka novērstu caurpūšanas efektu.
Ja sprauga ir viendabīga, tad efekts būs labāks, tomēr, cokola daļā tāpat paliks kaut kāds aukstumtilts.
Spraugas aizpūšana ir vienkārša, to var izdarīt kaut vai tagad uzreiz, kāds būs efekts, atliek tikai minēt.

Re: Ar ko labāk siltināt
Autors: Cogito ()
Datums: 10/01/2022 11:51

Hmm rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Tik vien, ka novērstu caurpūšanas efektu.

Man ar šo tāda neviennozīmīga pieredze. Piepūta man to spraugu ar putām. Pūtēju specs pirms tam atbrauca, saurba caurumus un mērīja spraugas platumu. Sanāca, ka vidēji 7 cm. Tomēr pēc tam sapūtās iekšā pusotras reizes vairāk, kā bija sarēķināts, tā kā sanāca tiem laikiem ne lēti - pāri tūkstotim latu.

Pāris sezonas efekts likās visai jūtams, bet pēc tam diezgan apšaubāms. Paziņa stāstīja, ka esot šādi piepūstai mājai ņēmis nost apšuvuma ķieģeļus un visas tās putas esot bijušas vienās plaisās kā zirnekļa tīkls. Iespējams, ka man noticis kas līdzīgs, jo nu jau diezgan labi jūtams, no kuras puses pūš vējš.

Šodien šo eksperimentu droši vien neatkārtotu. Iespējams gan, ka tehnoloģijas pa šiem gadiem mainījušās, bet skepse tomēr palikusi.

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.