UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Ārdarbi :  Building.Lv Forums

Krāsas noņemšana no koka brusām
Autors: 2022 ()
Datums: 28/12/2021 13:32

Sveiki,

Pirms pāris gadiem ievācāmies bēniņu dzīvoklī. Ir vēlme veikt kosmētisko remontu. Šobrīd koka brusas ir nokrāsotas oranži/brūnā krāsā (Bildes šeit - [failiem.lv]). Gribētu saprast, cik reāli ir atgūt koka sākotnējo izskatu vai ko līdzīgu sākotnējam izskatam, jo pieņemu ka krāsa varētu būt labi ieēdusies šķiedrā? Vai ir kāds veids, kā iztikt bez slīpēšanas, kaut par šo māc šaubas :( Vēl bija doma maukt visam pāri ar balto krāsu, bet tas droši vien būtu gadījumā, ja nesanāktu atjaunot sākotnējo izskatu.

Paldies jau iepriekš katram viedokļa paudējam :)

Re: Krāsas noņemšana no koka brusām
Autors: 2022 ()
Datums: 28/12/2021 13:36

Atvainojos, ka netrāpīju pareizajā diskusijas tēmu grupā.

Re: Krāsas noņemšana no koka brusām
Autors: sqq ()
Datums: 28/12/2021 13:48

varētu aiziet uz kādu specializēto krāsu veikalu vai google un painteresēties par krāsu noņēmējiem, pamēģināt kādā mazāk redzamā vietā vai tas čakars ir tā vērts, varbūt jāapvieno kombinācijā ar celtniecības fēnu. reku arī kādu tas interesēja [building.lv]-

Re: Krāsas noņemšana no koka brusām
Autors: zzz ()
Datums: 28/12/2021 14:24

Drasu birsts uz fleksa, smilsustrukla

Re: Krāsas noņemšana no koka brusām
Autors: agrais ()
Datums: 28/12/2021 15:53

Nu vispar jau vajadzetu zinat kada krasa tur lietotota....Ja ellas krasa, tad var ar fenu, ja uz ūdens bazes, tad jaslīpe...UTT.

Re: Krāsas noņemšana no koka brusām
Autors: Cogito ()
Datums: 28/12/2021 16:24

2022 rakstīja:
-------------------------------------------------------
> kā iztikt bez slīpēšanas

Kādi aizspriedumi pret slīpēšanu?
Četras līdzīgas brusas ar fleksi un trim dažāda raupjuma ripām tika novestas līdz lakojamām vienā pēcpusdienā. Piebildīšu gan, ka fleksim aizsarga vietā bija piemeistarots pieslēgums putekļu sūcējam.
Neteikšu, ka pilnīgi visu nosūca, bet nedomāju, ka krāsu noņemošā ķīmija rada mazāku šmuci. Un ņemšanās ar noņēmējiem arī nav ne mazāka, ne ātrāka.

Lielām virsmām līdzeni krāsu noslīpēt ir visai ellīgi, bet dažas brusas, kur arī ideālu virsmu nevajag (drīzāk pat vēlams zināmu raupjumu koka izcelšanai radīt) nav tik traki.
Starp citu, arī pēc ķīmijas gluži bez slīpēšanas tāpat neiztiksi.

Re: Krāsas noņemšana no koka brusām
Datums: 28/12/2021 16:39

Bildi no situācijas kaut kā man never vaļā, tāpēc es minēšu.

Doma par nokrāsošanu izklausās saprātīgākā versija. :) Cilvēkus bieži vada stereotipi, ka jābūt tā un tas būs tas labākais, bet bieži tas ir ārkārtīgi aprobežots viedoklis. Man patīk pavērot kā mākslinieki iekārto savus mitekļus - lielākoties ar ārkārtīgi vienkāršām metodēm, bet panāk fantastiskus rezultātus, kurus nekad neuzburs slīpešanas maniaki. Šajā kontekstā var padomāt, ka varbūt var nokrāsot viņas kādā elegantā un iederīgā krāsā?

Cik man nācies saskarties ar krāsas noņemšanu, tad es gandrīz vienmēr atgriežos pie fēna un laba skrāpja. Skrāpis nevis tāds kurš kā špakteļlāpsta, bet cikliņš, tāda ka minatūra ēvele strādā. Esmu visādus mēģinājis un beigās uztaisīju pats - asmens no veca rokas zāģa metāla un piemeistarots turētājs ar īsto leņķi. JA nav leņķis tad nekas nestrādā. Ar tādu skrāpi es diezgan labi tieku galā.

Slīpēšanās mani tracina, ka smilšpapīru nenormāli ātri krāsa aizsit ciet - vienlga kādu izmanto - lentas, orbitālo vai to plakano. Smilšu strūkla nav slikta, bet ne iekšdarbos. Fleksis un drāšu birste dažreiz var nostrādāt, bet dažreiz neņem neko. Par ķīmiskajiem es tāds mazliet skeptisks - kaut kā uz metāla viņa labāk strādā no manas pieredzes. Ir krāsas, kuras ķīmija neņem vispār.

Re: Krāsas noņemšana no koka brusām
Autors: volodja ()
Datums: 28/12/2021 17:56

Grūti pēc bildes pateikt vai tā ir tonēta laka vai beice, bet krāsa tā noteikti nav.
Ja tā ir beice, tad bez slīpešanas iztikt nebūs iespējams. Ja tonēta laka, tad var vēl var provēt darboties ar fēnu vai ķimikālijām, bet tāpat vietām būs jāslīpē, jo visas maliņas, kantītes utt. būs grūti perfekti attīrīt.

Jebkurā gadījumā, ja plāns B ir sijas nokrāsot baltas - tas būs daudzkārt vieglāk un ātrāk.



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
  ******    ******   ********   **     **        ** 
 **    **  **    **  **     **  ***   ***        ** 
 **        **        **     **  **** ****        ** 
 **        **        ********   ** *** **        ** 
 **        **        **         **     **  **    ** 
 **    **  **    **  **         **     **  **    ** 
  ******    ******   **         **     **   ******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727