UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Ārdarbi :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: Iepriekšējā123Nākošā
Pašreizējā: 2 no 3
Re: Jumta segums bezazbesta šīferis.
Autors: binary ()
Datums: 25/12/2021 10:31

Praktiķis Wrote:
-------------------------------------------------------
> No montāžas viedokļa cembrit ir pateicīgāks.
> Loksnēm saurbti skrūvju caurumi- tas atvieglo
> o procesu.
> Cik eesmu montējis Eternit- tam tikai stūri
> i apgriezti ,bet skrūvju caurumu nav.

Kas cembritam tāds pateicīgāks?

Man Eternit Villa (875x920mm) bija ar visiem caurumiem. Šķiet, augšā mazāki, apakšā lielāki (vai otrādi).

Ja liek to pašu Eternit kori, tad viņai bija divi varianti - viena liekama no abām pusēm, ar tādiem vilnīšiem, otra kā "puse cilindra". Ja atmiņa neviļ, ar pirmajām segumā jāiestrādā ventilācijas elementus, ar otrajām to nevajag, jo pati kore nodrošina ventilāciju.

Re: Jumta segums bezazbesta šīferis.
Autors: Granula ()
Datums: 25/12/2021 13:31

Pirms 9 gadiem uzliku ekodach krāsoto šīferi pirtij, krāsa toni pa šo laiku vēl nav mainījusi. Saimniecības ēkai uzliku nekrāsoto Eternit pirms 3 gadiem ar ne kāda vaina. Vienīgi stiprā ilgstošā lietū paliek apakša nedaudz mitra.

Re: Jumta segums bezazbesta šīferis.
Datums: 25/12/2021 17:49

Siikais rakstīja:
-------------------------------------------------------

> Kā arī labs ieteikums vēl par betona dakstiņu!!

Steriks, Creaton (Dakstiņu ražotājs), Benders (Vinteko), Monier (BMI Monier).

Re: Jumta segums bezazbesta šīferis.
Datums: 26/12/2021 12:38

Es savā saimniecībā pakāpeniski visu mainu uz Eternītu nekrāsoto ar to parasto vilni. Man ēkas brūnas un pelēkajam jumtam manā skatījumā nav ne vainas. Man patīk tas, ka montāža ir ātra un nav jātaisa pastiprināta jumta konstrukcija un latojums nav tik prasīgs, lielas distances. Vēl man patīk, ka uz to vilni ir 3 dažāda garuma loksnes un tad varu sakombinēt racionālāko variantu. Bet nu katram saimniekam savas prasības pret izskatu. Kores gan nākas pasūtīt platas, lai varētu pieskrūvēt kopā ar loksni, neizmantoju oriģinālās taupības nolūkā, lai gan tās ir labāks risinājums protams.

Re: Jumta segums bezazbesta šīferis.
Autors: zzz ()
Datums: 27/12/2021 13:59

Dzirdeju, ka var sazaget, lai izskatas smukak /ka dakstinja profils/

Re: Jumta segums bezazbesta šīferis.
Autors: hvz ()
Datums: 11/01/2022 09:58

Šovasar uzliku Eternit Klasika melnu. Pēc laika, kad lietus noskaloja putekļus arī pamanīju mikroplaisas gan augšējos viļņos, gan vietām apakšējos. Uztrauc, ka ar laiku mitruma un sala ietekmē šīs plaisas var palikt jau mitruma caurlaidīgas. Pamanīju arī, ka loksnes pamatīgi nostaigājušas, jo dažās salaiduma vietās krāsa bija notrinusies. Vai šīs plaisas varētu būt kāda montāžas kļūda, ņemot vērā, ka ir šī ievērojamā lineārā izplašanās/saraušanās?

Re: Jumta segums bezazbesta šīferis.
Autors: ivars jakobsons ()
Datums: 11/01/2022 13:55

Pilnai laimei informēšu, ka par pildvielu cementu šķiedru izstrādājumiem izmanto celulozi (lasi: makulatūru).

Re: Jumta segums bezazbesta šīferis.
Autors: Cogito ()
Datums: 11/01/2022 14:25

ivars jakobsons rakstīja:
-------------------------------------------------------
> par pildvielu cementu šķiedru izstrādājumiem izmanto celulozi

Un tad?
Par pildvielu dažām desām arī... ;)

Re: Jumta segums bezazbesta šīferis.
Autors: Jānis654 ()
Datums: 11/01/2022 16:11

Kamiņš uzlika, izskatās forši, sievas tēvs, kurš uz jumtiem strādā arī saka ka sev liktu.
Es sev vasarā uzliku Borga trapecveidīgo ar 18mm vilni pašu lētāko, laikam biezumā 0,45mm, normāli likās, cena laba un latojums pa lielam pofig. Sūna neaug izskatās labi un ja ruslans iemetīsies tad arī uzreiz manīs kur problēma. Man liekas bleķa jumts tomēr racionālāka izvēle.
Borga vasarā man labu cenu iedeva, negribu samuldēt, bet bija zem 6 eiro kvadrātā nekrāsots. cik tagad nezinu, droši vien ļoti dārgi.

Re: Jumta segums bezazbesta šīferis.
Autors: onka ()
Datums: 11/01/2022 17:05

2019.g. liku lauku mājai Eternit klasika, 8 viļi. Stūri bija nogriezti, bet caurumu nebija. Bet ja latas saliktas precīzi, tad saurbt problēmu nav. Skrūves gan oriģinālās izrādījās pašvakas un rāva nost torx galvu. Paņēmu vietā no Depo neoriģinālās, bet ļoti līdzīgas pēc skata ar lielāku torx numuru, ar tām nebija problēmas. Klasika loksnes ir palielas, viena sver ap 25kg, liku viens pats, tādēļ biški bija jāiespringst, lai tās dabūtu augšā uz jumtu. Papildelementus pasūtīju no krāsota skārda, jo oriģinālie bija padārgi. Skārda gan ir jāsūta nedaudz platāki kā standarta varianti, lai labi nosedz, jo loksnes viļņi ir diezgan augsti. Pagaidām problēmu nav.

Iet uz lapu: Iepriekšējā123Nākošā
Pašreizējā: 2 no 3


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
  *******   **     **  **     **  **     **   ******  
 **     **   **   **   **     **  **     **  **    ** 
        **    ** **    **     **  **     **  **       
  *******      ***     *********  *********  **       
        **    ** **    **     **  **     **  **       
 **     **   **   **   **     **  **     **  **    ** 
  *******   **     **  **     **  **     **   ******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727