UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Vagonkas stiprināšana
Autors: jamajamajaaaama ()
Datums: 22/07/2021 12:48

Sveiki gudrie prāti.
Ir vagondēlis gatavs stiprināšanai uz rāmja garāžas sienai. Pusspunde. Tagad jautājums - kāds ir labākais un pareizākais stiprināšnas veids? Jāņem vērā, ka man pēc projekta, pāri horizontāliem vagondēliem ik pa 1200mm jāliek vertikāls dēlis.
Doma bija, ka piešauju ar 1.6mm pneimonaglām (problēma dabūt nerūsejošā tērauda naglas) un zem tām vietām, kur vertikālie dēļi ies, pieskrūvēju ar terases skrūvi katru dēli. Izklausās normāi vai nenormāli?

Re: Vagonkas stiprināšana
Autors: agrais ()
Datums: 22/07/2021 12:55

Viss pareizi...tikai var iztikt bez nerūsejoša terauda naglam.

Re: Vagonkas stiprināšana
Autors: jamajamajaaaama ()
Datums: 22/07/2021 13:42

Man ir vienā citā vietā naglots redzamā vietā un tās naglas tur norūsējušas un pleķi redzami. Protams, ja es nagloju tikai ik pa 1200mm zem vertikālā dēļa, tad pleķi redzami nebūs. Tikai vai šāds attālums vagondēllim ir pietiekošs.

Re: Vagonkas stiprināšana
Autors: Cogito ()
Datums: 22/07/2021 14:28

ja pa vidu pieskavo vai pienaglo spundē (tā, ka galva pēc tam nav redzama), tad attālums būs pilnīgi pietiekošs.

Re: Vagonkas stiprināšana
Autors: Pašdarbnieks ()
Datums: 22/07/2021 14:31

Var arī naglot vai skrūvēt gropes vietās un neiespringt par naglu, skrūvju rūsēšanu... tev tā fasāde jau būs 50 gadus ātrāk nopuvusi nekā tās naglas caurūsējušas. Neredzu nēkādu jēgu pārmaksāt par ņeržas stiprinājumiem . Es visticamākais darītu tā, ka tur kur vertikālais dēlis, tur skrūve pavidu, kur redzms tur skrūve paslīp gropē. Naglas vispār neatzīstu. Ja kaut ko vajag palabot, vai izārdīt, tad tikai āžkāja un sačakarēts dēlis.

Re: Vagonkas stiprināšana
Autors: Pašdarbnieks ()
Datums: 22/07/2021 14:35

Terases skrūves ir galīgi garām, viņas ir pārāk rupjas. Skrūvēm ir jābūt max plānām, lai neplēstu dēli. Parastās dzeltenās ar torku un aiziet.

Re: Vagonkas stiprināšana
Autors: sqq ()
Datums: 22/07/2021 16:11

tagad modē visur nerūsējošā tērauda stiprinājumus, kur vajag kur nevajag. Likt jau var un būs viskrutāk, bet vai vajag tāds ir jautājums.
Es vagonku saskrūvēju ar Easyfix dzeltenajām skrūvēm, 3,5mm ar Tx10 galiņu, labāku skrūvi vagonkai nevaru iedomāties tā uz sitienu - ļoti maza galviņa.

Re: Vagonkas stiprināšana
Autors: Niks (neīstais) ()
Datums: 22/07/2021 19:21

Piekrītu, ka 3,5 x 50 skrūve ar Torx galvu priekš ārējā vagondēļa ir ok.

Re: Vagonkas stiprināšana
Autors: Mr. ()
Datums: 22/07/2021 23:36

Hallo, runa tak iet par pusspundi...kādā tur spundē naglu? Pusspundei 120 cm gan nebūtu vēlams, ja katrs dēlis izliecas uz savu pusi, var sanākt nopietna šķirba starp tiem, pilnajai spundei gan vēl varētu. Skrūves koka konstrukcijās pārsvarā lieto tie, kas no tā neko daudz nesaprot.

Re: Vagonkas stiprināšana
Autors: Eses ()
Datums: 23/07/2021 06:48

Mr. rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Hallo, runa tak iet par pusspundi...kādā tur
> spundē naglu? Pusspundei 120 cm gan nebūtu vēlams,
> ja katrs dēlis izliecas uz savu pusi, var sanākt
> nopietna šķirba starp tiem, pilnajai spundei gan
> vēl varētu. Skrūves koka konstrukcijās pārsvarā
> lieto tie, kas no tā neko daudz nesaprot.


Te daudzi runā par to ko nesaprot. Viss jāskatās caur pirkstiem :)

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.