UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Ārdarbi :  Building.Lv Forums

Jumta maiņa + kā sagatavot siltināšanai
Autors: Jānis654 ()
Datums: 26/05/2021 11:33

Labdien!
Šodien vai rīt kāpšu uz jumta noņemt mērus un tad jāpāsūtina jumts. Naudas nav daudz, tādēļ ņemšu trapecveidīgo metāla jumtu.
1) Pašlaik izvēle starp Borga un Ādažu metāls. Borga pašlaik piedāvā lētāku - ir atsauksmes? Varbūt ir cits kantoris kur paprasīt cenu?
2) Kā sagatavot konstukciju, lai varētu iepūst ekovati mansarda un griestu siltināšanai? Klasiskā variantā taisa difūzijas membrānu un nu jau ir tādas pie kurām vati var likt arī cieši klāt, bet nu šajā gadījumā nederēs, jo visu ventilācijas spraugu noteikti aizbāzīs ar vati. Kā uztaisīt, lai varētu realizēt šito pasākumu?
3) Jumtu protams nesiltināšu visā garumā. Siltinam mansarda un griestu daļu. Šajā gadījumā, man tāpat difūzijas membrāna ir jāvelk visam jumtam ja arī izlemju siltināt pats ar akmens vati?
4) Ja liek kādu vēja barjeru, kas ir ciets materiāls, lai iepūstu ekovati, vai tad arī vēl papildus ir jāliek difūcijas membrāna vai šī vēja barjera pilda tādu pašu lomu? Kādu materiālu izmantot barjerai?

Re: Jumta maiņa + kā sagatavot siltināšanai
Autors: m. ()
Datums: 26/05/2021 13:12

Man ir Balex Metal jumts, kad liku, bija cenas zinja labaka kvalitate. Pec 10 gadiem gan skruvju galvas palikusas divainas, zem krasas rusa vai kaut kas tads

Re: Jumta maiņa + kā sagatavot siltināšanai
Autors: agrais ()
Datums: 26/05/2021 14:30

Vajag izprast kamdeļ ta pleve vispar vajadziga. Pa rupjo ta ir hidroizolācija, kas nelaiz cauri kondensata ūdeni.Un praktiski ta arī ir visa viņas funkcija.Ja uzskrūvesi kadu osb un starp vinu un metala jumta segumu nebūs pleves...tad saproti pats kāds rezultāts tur ar laiku būs. Nu teoretiski varetu brūno finieri, suves noiet ar kadu lentu.Bet tas iznak dārgi un ir kolhozs...

Re: Jumta maiņa + kā sagatavot siltināšanai
Autors: Praktiķis ()
Datums: 26/05/2021 18:52

Finieri noteikti nevajag likt,ja vēlme pūst ekovati- tur vajadzīgs tvaikcaurlaidīgs materiāls. Klasiski jumtā liek difūzo membrānu ar lielāku blīvumu -vismaz 130 g/m2 . Lai ekovate neaizspiež ciet ventilācijas šķirkārtu jāievieto distanceri spāru starpās. Var izmantot tās pašas koka latas vai putuplasta strēmeles. Pirms jumta seguma montāžas distancerus safiksē ar jumta latojumu lai neaizmūk.

Re: Jumta maiņa + kā sagatavot siltināšanai
Autors: Pašdarbnieks ()
Datums: 27/05/2021 09:23

Es teiktu, ka difūzijas membrānas pīrāgm šeit sāk zust jēga.

Te prasītos virs spārēm kokšķiedras plāksnes, kuras kalpos, kā vēja barjera un neļaus aizspiest ventilācijas kanālus. Pēc tam garenlata pa spāri priekš vent kanāla. Tad hidroizolācijas plēve (nejaukt ar difūzijas), virs plēves vēl viena garenlata un tad šķerslatojums priekš skārda jumta.

Re: Jumta maiņa + kā sagatavot siltināšanai
Autors: Pašdarbnieks ()
Datums: 27/05/2021 09:27

Un saimniekam tagad vajadzētu paņemt papīra gabalu un kalkulātoru, lai sarēķinātu jumta izmaksas- ja siltina ar ekovati vai ar akmensvati, jo otrā gadījumā, konstrukcijām virs spārēm vajadzētu sanākt ekanomiski izdevīgākām.

Re: Jumta maiņa + kā sagatavot siltināšanai
Autors: Jānis654 ()
Datums: 27/05/2021 10:16

Paldies par info!
Izskatās, ka tomēr jātaisa ar akmens vati... Nu neko darīt.

Re: Jumta maiņa + kā sagatavot siltināšanai
Autors: Praktiķis ()
Datums: 27/05/2021 13:36

Pašdarbnieks rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Es teiktu, ka difūzijas membrānas pīrāgm šeit sāk
> zust jēga.
>
> Te prasītos virs spārēm kokšķiedras plāksnes,
> kuras kalpos, kā vēja barjera un neļaus aizspiest
> ventilācijas kanālus. Pēc tam garenlata pa spāri
> priekš vent kanāla. Tad hidroizolācijas plēve
> (nejaukt ar difūzijas), virs plēves vēl viena
> garenlata un tad šķerslatojums priekš skārda
> jumta.
Nu ta uzrakstīji ):
Kopš parādījusies difūzā membrāna- šādus pīrāgus veidot vairs nav racionāli. Kokšķiedras izmantošana jumtā arī nav racionāla ( vēl jo vairāk pie šā brīža cenām un pieejamības) Kokšķiedra kā vēja barjera kalpo tikai tad ,ja tai tiek salīmētas un sakrūvētas visas šuves- tas nav racionāli,jo to ir krietni vairāk nekā izmantojot membrānu.Likt spundēto- vēl lielāks perebors. Virs kokšķiedras likt kondensāta plēvi- tas jau ir samežģījuma samežģījums- tad jau racionālāk kokšķiedru nodublēt ar lētu difūzo membrānu- ja tik ļoti gribas salikt piķi jumtā kokšķiedras izskatā.
Un vēl- ekovate nav vienkārši dārgāks siltināmais materiāls- tas, pirmkārt, ir efektīvāks izolācijas materiāls (to pierāda prakse- lai arī pēc skaitļiem uz papīra tas neparādas) otrkārt, jārēķina darba izmaksas un racionālā puse- veidojot karkasa vai spāru soli- to var sadalīt proporcionāli -pēc vajadzības- jo vates izmērs vairs nav aktuāls- tur arī veidojas tas sadārdzinājums, kas manuprāt ,ir objektīvs. Būvējot sev- labākais risinājums.Labots 1 reizes. Pēdējo reizi labots 27/05/2021 13:38, labojis Praktiķis.Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **  ** ********  *******  **   ** **   ** 
 ** **  **   ** **   ** **   ** ** ** ** 
  ****  **   ** **   ** **   ** ** ** ** 
  **   ********  ******** ********* ** ** ** 
  **   **        ** **   ** ** ** ** 
  **   **     **   ** **   ** ** ** ** 
  **   **     *******  **   **  *** *** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.
Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727