UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Ārdarbi :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: Iepriekšējā12
Pašreizējā: 2 no 2
Re: Audums malkas šķūnim, jumtiņam
Autors: Praktiķis ()
Datums: 24/03/2021 07:14

Saule,protams, ļoti labi un ātri kaltē malku,taču tā ir tikai pati virskārta kurai ar izžūšanu tāpat nebūs problēmu. Malkas gatavošana tāpat ir ļoti darbietilpīgs process ,tāpēc uzskatu ka vairākkārtēja tās pārkrāmēšana ir perebors.
Man ir šķūnis 6x3m. Grīda pacelta ~40 cm virs zemes,sienas no retinātām latām- spraugas 3cm. Divus gadus žuvusi malka jūtami atšķiras no gadu stāvējušas.
Pirms kurināšanas malka minimums nedēļu man žūst vēl pašā kurtuvē. Divgadniecei mitrums pirms kurināšanas ir zem 15 %
Labākai žūšanai šķūni vajadzētu šauru un garu ar ieejām no abiem galiem ar apjomu diviem gadiem.
Apšaubu vai vienā gadā dabiskā ceļā neieguldot neadekvāti daudz darba malku var izžāvēt līdzvērtīgi divu gadu glabātai.



Labots 1 reizes. Pēdējo reizi labots 24/03/2021 07:16, labojis Praktiķis.

Re: Audums malkas šķūnim, jumtiņam
Datums: 24/03/2021 12:15

Hmm, es bišķi apšaubu, ka šķūnī var iegūt mitrumu zem 15% principā, jo mums ir diezgan liels mitrums gaisā. No saviem mērījumiem es esmu konstatējis, ka zemākais ir 18% - vienalga vai malka žuvusi 2-3 vai vairāk gadus. Zemāk nokrītas ienesot iekšā un noturot turpat pie katla siltumā dienu vai divas pirms kurināšanas. Protams es nevaru galvot par sava mērītāja precizitāti (mēru mitrumu pārzāģējot pagali uz pusēm), tomēr savā stendā es varu dabūt ap tiem 20% sezonas laikā - apm. februārī zāģēta, paskaldīta +-. Stendā ir 4 ielas (grēdas) ar malku un vējš stabili var ižžāvēt arī abas iekšējās rindas, jumtiņš metāla. Šķūnī man ir daudz vairāk ielas un tur ir pašvakāk ar to žūšanu un sezonas laikā nevar dabūt gatavu.
Es gan domāju, ka papētot ārzemju pieredzi ar to sauli var iegūt ļoti labus rezultātus un ja vēl uztaisa to visu pasākumu, lai nav jāpārkrāmē, tad ieguvums ir acīmredzams - nepieciešama 2x mazāka glabāšanas vieta.
Protams izmantot stiklu vai stikla paketes ir neadekvāti. Polikarbonāts vai viļņotā plastmasa man šķiet jēdzīgākais risinājums. Tur jāpapēta uzmanīgāk. Bet skaidrs, ja ar sauli tajā būvītē var pacelt temperatūru augstāk kā ārējo vidi un dabūt gaisa plūsmu cauri visai grēdai no apakšas līdz augšai, tad tur jābūt baigi labiem rezultātiem.

Re: Audums malkas šķūnim, jumtiņam
Autors: Praktiķis ()
Datums: 24/03/2021 17:57

Taisnība , Vilni, pāršķeļot pagali viducī mitrums kādi 17%
Man šķūnis laikam par platu, vēdinas itkā labi,bet vienā gadā mitrumu zem 20 % nedabūnu ar visu to,ka nedēļu pirms kurināšanas ievedu kurtuvē.

Re: Audums malkas šķūnim, jumtiņam
Datums: 24/03/2021 18:35

Nu man jau tas pats ir ar to šķūni. To āra stendu uztaisīju, kā pagaidu glabātuvi malkai kura sanāca par daudz vienā gadā - tasisīju ar domu pārvietot vai izjaukt pēc vajadzības, bet praksē pierādīja, ka viņa labāk žāvējas kā šķūnis - tā nu man tagad tur palika.

Iet uz lapu: Iepriekšējā12
Pašreizējā: 2 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **      **  ********  **     **  ********   **    ** 
 **  **  **  **        **     **  **     **   **  **  
 **  **  **  **        **     **  **     **    ****   
 **  **  **  ******    *********  ********      **    
 **  **  **  **        **     **  **            **    
 **  **  **  **        **     **  **            **    
  ***  ***   ********  **     **  **            **    

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727