UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Ārdarbi :  Building.Lv Forums

Āra maizes krāsns konstrukcija
Datums: 24/04/2020 22:11

Laukos pagalmā esmu sācis būvēt šādu āra maizes krāsni.

Pamatus esmu ielējis jau pagājušajā gadā, taču, šis tas no Austrālijas projekta ir neskaidrs attiecībā uz pielietotajiem materiāliem.

Pamatne:

1. Kādu hidroizolācijas materiālu iesakat pielietot, starp pamatnes sienām un pamatu plātni? Mana problēma - nevēlos iegādāties milzu rulli/iepakojumu dēļ 1.40x1.60m pamatiem, bet mājās nekā nav.
2. Austrāļi izmanto betona bloku sienas, ko pilda ar betonu. Tā kā man tādi bloki nav pieejami, vai jūsuprāt šīs sienas var būvēt no 25cm keramzīta blokiem? Rēķinu, ka krāsnij ar pārsegumu nevajadzētu svērt vairāk par 2 tonnām, kas būtu daudz mazāk kā šo bloku spiedes izturība.

Krāsns:

1. Zem kurtuves pamatnes nepieciešams izmantot "Calcium Silicate Board" vai kāds ir dzirdējis par šādu materiālu? Kur Latvijā ko tādu var nopirkt?
2. Kādu ugunsizturīgu javu iesakat izmantot kurtuves sienu mūrēšanai?
3. Vai kāds zin kas ir "Ceramic Fibre Insulation" un kur ko tādu vai līdzīgu iegādāties?

Ļoti novērtēšu, ja kāds varēs padalīties savās idejās.
Paldies!

Re: Āra maizes krāsns konstrukcija
Autors: Aldiss ()
Datums: 25/04/2020 16:25

Ruberoīda rullis nemaz tik milzīgs nav. Uzliksi 3 kārtās. Visi smērējamie līdzekļi būs dārgāki. Piekausēšanai 2 kvadrātmetriem vari izmantot celtniecības fēnu, ja nav gāzes gāzes deglis. Var arī nekādi nelīmēt, nekausēt, bloki piespiedīs.

Kalcija silikāta plāksnes ir k-senukai veikalā.

Es gan vairāk satrauktos par mitrumu no augšas, ne apakšas.

Ja nav jumta, tad ūdens, sniegs un sals pamatīgi bojās. Iekurināsi mitru, sāks tvaiks nākt ārā, plaisās un smukums būs pagalam. Mums tomēr klimats cits kā austrāļiem.

Re: Āra maizes krāsns konstrukcija
Datums: 25/04/2020 22:07

Jā, laikam nāksies uzbūvēt jumtu virs krāsns

Re: Āra maizes krāsns konstrukcija
Datums: 30/04/2020 20:03

Jautājums, par pamatnes sienām no keramzīta blokiem?
Kā jums izskatās, vai pietiktu ar 200mm keramzīta blokiem?
Rēķinu, tādai 200mm sienai virsmas laukums būs 0.88m2 - itkā būtu pilnīgi jāpietiek spiedes stiprībai uz max. 2 tonnām krāsns un pārseguma svara, jo rēķinot 3Mpa blokiem izturība uz 0.88m2 virsmu kopā sanāk 264 tonnas, kas pie manas 2t noslodzes būtu zem 1% no maksimuma. Kā arī siena būtu tikai 4 kārtas.

Re: Āra maizes krāsns konstrukcija
Autors: Aldiss ()
Datums: 30/04/2020 22:13

Pietiks ar 3MPA blokiem, bet, tā kā tev tos daudz nevajag, tad labāk ņemt 5MPA, tas tomēr smalkgraudaināks, stingrāks, patīkamāk strādāt. Tie nedaudzie centi par bloku bankrotā neiedzīs. Tā krāsns tomēr temperatūras maiņām pakļauta, lietum, sniegam un ir smukuma objekts.

Re: Āra maizes krāsns konstrukcija
Autors: inese1 ()
Datums: 17/05/2021 20:16

Labdien. mēs arī domājam būvēt ārā maizes krāsni. vai vari padalīties ar pieredzi?



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
  ******     ******   **     **  **     **  **     ** 
 **    **   **    **  ***   ***   **   **   **     ** 
 **         **        **** ****    ** **    **     ** 
 **   ****  **        ** *** **     ***     ********* 
 **    **   **        **     **    ** **    **     ** 
 **    **   **    **  **     **   **   **   **     ** 
  ******     ******   **     **  **     **  **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727