UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Terase virs koka verandas
Autors: Jevgenijs Filips ()
Datums: 05/02/2020 10:12

Hei.Nu pienācis laiks savai mājai vīrs verandas taisīt terasi ar margam.Varbūt šeit atradīsies cilvēki ,kas sniegs savus vērtīgus komentārus.Jo pats neesmu būvnieks un grūti saprast ka labak darīt.

Situācijas izklasts:
Ir koka veranda.Jumts veidots no sijam,virsu OSB pārklats ar 2 ruberoīda slāniem.slipuma nav( nejautājiet kāpec?tā ir ,kad neseko stradniekiem līdzi).

Ta tād domā virsu likt kompozīt materiāla terases deļus.

Jautājaums par margu stiprināšanu?

Man piedava urbt cauri jumta segumam un uz skruvem ,kartigi nohidroizolējot,stiprināt stabu turetājus .

Vai tas ir prātīgi taisīt caurumus tādā jumtā? Varbūt ir kādi citi risinājumi ka koka margas piestiprināt ta lai nešupojas un nesaluzt?

Iepriekš pateicos par visāda veida komentāriem.

Re: Terase virs koka verandas
Autors: Kasparam ()
Datums: 05/02/2020 12:17

Caurumi jumtā skan diezgan aizdomīgi. Un ja vēl nav slīpuma jumtam.

Re: Terase virs koka verandas
Autors: Tinis ()
Datums: 05/02/2020 12:23

Uz kurieni tad tas ūdens no jumta tek, ja nav slīpuma? Ruberoīds nekam neder, jo īpaši horizontālam jumtam.

Re: Terase virs koka verandas
Autors: Jevgenijs Filips ()
Datums: 05/02/2020 12:28

Udens vienkarshi stav uz vietas.ja lietus parak stiprs tad sak pari malam list uz notekam.atlikums pec tam izžust.

Man vienkarši šausmīgi negribas partaisit jumtu.

Man vel ieteica Firestone gumijas membranu uzlikt virsu.Kam ir pieredze?

Re: Terase virs koka verandas
Autors: Viesturs(neīstais) ()
Datums: 05/02/2020 12:33

Tinis rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Ruberoīds nekam neder, jo īpaši
> horizontālam jumtam.

:D:D

Re: Terase virs koka verandas
Autors: Tinis ()
Datums: 05/02/2020 12:47

Nu, ja gribas katru otro gadu darvot, kā vecajām padomju laiku garažām un padomju laiku ēkām ar horizontālajiem jumtiem, tad der. Te jau cilvēki sūdzējās par bitumena šindeļiem uz slīpajiem jumtiem...

Re: Terase virs koka verandas
Datums: 05/02/2020 12:49

Es uz ruberoīdu kā drošu segumu nepaļautos. Manuprāt tur labāk būtu kāda no membrānām vai metāla valcprofils. Jebkurā gadījumā apakšklājs un viņa pieslēgumi un nobeigumi ir būtiskākais. Caurumu veidošana stiprinājumiem perimetrā nav tik izšķiroši un to ir iespējams nohermetizēt.
Visbīstamākā ir vieta ir pieslēgums pie sienas, jo nepareizi izveidotā gadījumā mitrums var sabojāt mājas sienas daļu visai nopietni. Ja defekts parādīses verandā, tad tā tomēr ir maza bēda, jo tā ir tikai piebūve, viegli remontējama.
Turklāt sienas pieslēgumā ir divas problēmas, mitrums, kurš notek pa sienu lejā un mitrums, kurš varētu nonākt no pašas terases virsmas.

Re: Terase virs koka verandas
Autors: Sqq ()
Datums: 05/02/2020 12:51

Ruberoids ir domats lezenajiem jumtiem, bet... Ne lai liktu pa tielso uz osb kas zem sijam. Lieta tada, ka saja gadijuma konstrukcijas zusana ir izslegta un koka sijam ir risks atri saput. Pareizi butu uz koka sijam uzlikt difuzijas membranu, tad slipi zagetas latas ar kritumu ap 1:40 uz tekni, tad osb, tad ruberoids, tad atkal slipas latas, impregnetas un terases delus, kuri butu horizontala stavoklii. Sads pirags nodrosina konstrukcijas ventilesanos un zusanu.

Re: Terase virs koka verandas
Autors: Jevgenijs Filips ()
Datums: 05/02/2020 13:40

Tas ir pareizas variants.Es visu laiku domaju ka lai no esoša kaut ko sapratigu uztaisit.

Bet es isti nesaprotu ka margas pec tam stuprinat? Vai pirms ruberoids uzklashanas var pieskruvet stabu kajas un tad kad liek ruberoidu ,nohidroizolet kartigi?

Re: Terase virs koka verandas
Autors: sqq ()
Datums: 05/02/2020 13:59

Varbut var apsvert piesleguma variantu no jumta sāniem, t.i. nevis no augšas bet pa perimetru, bet visdrizak jau tur neko nevares ielikt, jo notekas jau ir saliktas utt, respektivi, visiem bija vienalga kurš liks margas, tas ar'idomās. Tad jau no augšas būs vien jāliek. Var padomat zem margu stiprinājumiem palikt kaut kādus klučus 5cm , impregnētus, (kuri nesapūs starp divām membrānām tik ātri), klucim pa virsu likt ruberoīda ielāpu kuru salīmēt ar esošo ruberoidu, u nskruveties no augšas klāt, tad sanaks, ka caurumu vietas neatradīsies ūdenī, bet ūdens ap tām aptecēs apkārt. Tā ir tikai ideja, reālais risinājums atkarīgs no reālās situācijas un konstrukcijas.

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.