UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Ārdarbi :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: Iepriekšējā123
Pašreizējā: 3 no 3
Re: Pamatu cokols guļbūvei
Autors: MEE ()
Datums: 03/05/2019 15:53

Tā nav domāta kā vasarnīca.

Īsti nesaprotu lietu ar vati - guļbūves ļoti klasiski ir pieņemts siltināt arī no ārpuses, kas izpaužas siltinājuma elementu iedzīšanā starp baļķiem. Lai starp tiem nepūš, lai neielīst lietus, lai nesakrīt un neaizsalst sniegts. Piemēram, lieto arī hermētiķus, u.tml. Pirmo reizi dzirdu ierosinājumu neoo nedarīt un pat raut ārā! Lai tur mušas dzīvo, vai? Cita lieta, ka patreiz izskatās viss haotiski - protams, vël jau nekas no ārpuses nav darīts, un sākšu ar cokolu!

Re: Pamatu cokols guļbūvei
Autors: v_t ()
Datums: 03/05/2019 17:33

nezinu kā ir klasiski, bet pareizi ir tā, baļķus vienu uz otra uzlikt tā, lai tie sēž cieši, bez spraugām un tur no ārpuses vairs neko nevar iebāzt. pat žileti, par siltinājumu pat nerunājot. un vate starp baļķiem nedrīkst būt redzama. lai nepūstu cauri, jāblīvē ir pakši nevis baļķu gali, kas rēgojas ārā.

cik no attēla var saprast, tad tur ir izveidots balkons. gribētu zināt kāda jēga likt starp ārā esošiem baļķiem siltinājumu?

Re: Pamatu cokols guļbūvei
Autors: MEE ()
Datums: 03/05/2019 17:52

Nedaudz offtopic panesās. Balkonā protams, ka nav jēgas ;)

Gribētos zināt par to cokolu, jo sapratu, ka lāseni īsti nevar likt tā, ka tas aizsedz tikai daļu no ķieģeļa. Piemēram, 5cm.

Kā ir gadījumā, ja to ķieģeļu rindu liek ar nelielu lenķi, lai mitrums tek lejā?

Godīgi sakot, starp to lāseni un ķirģeļu rindu tāpat tiks mitrums (ļoti mitrā laikā).

Tāpēc arī bija risinājums iešāvies prātā - aizsegt tikai daļu no augšējās ķirģeļu rindas, lai redz glītos ķieģeļus (kurus pieskaņos krāsotās sienas krāsai)

Re: Pamatu cokols guļbūvei
Datums: 03/05/2019 19:04

Teorētiski var visu ko izdarīt, tikai tas attiecīgi prasa darbu. Lielākā problēma ar visu to ķieģeļu epopeju ir tāda, ka ja tu liec ķieģeli virs esošā cokola līmeņa tad tas automātiski daudzkāršo risku, ka pirmais baļķis sāks bojāties, jo rodas kabata, kura normāli neizžūst. Lāseni guļbaļķa sienā ir grūti labi iestrādāt. Lāsenim ideālā vieta ir palīst apakšā zem pirmā baļķa (resp. slīpais lietus, kurš nopil pa sienu uzkrīt uz lāseņa un notek tikai uz ārmalu). Vispār izbīdīts uz āru cokols vienmēr rada problēmas, jo vairāk, jo lielākas.

To, cik nedaudz ir nepieciešams, lai rastos problēma esmu pats redzējis savā ēkā. Tur cokols bija izbīdīts par 10 cm uz āru un cokola virspuse kaut kad mazliet pielīdzināta ar cementu un pietiek tikai ar 2-5 mm valnīti, lai zem baļķa paliktu mitrums un tas ļoti strauji sāk bojāties. Kad nosiltināju sienu, tad tagad siena ir nedaudz pāri cokolam un apakšā ir neliels lāsenis. Tagad viss ir ideāli un mitrums tur netiek, ja tiek tad vismaz tam ir iespēja normāli novēdināties.

Ja tu domā par dekoratīvo aspektu, tad nu paņem mājās pāris atrodamus ķieģeļus un uzliec tā kā tu esi iedomājies, uzliec skārda gabaliņu (kā lāseni) un novērtē vai tas ir glīti un paprasi ģimenei un draugiem. Es jau teicu, ka manā gaumes uztverē tie ķieģeli ar lāseni ne pēc kā laba neizskatīsies, nerunājot par konstruktīvo pusi, kurā tie ķieģeļi neko labu nesola.

Re: Pamatu cokols guļbūvei
Autors: MEE ()
Datums: 03/05/2019 19:51

Paldies, Vilni!

Jā, zinu, tas mitrums visu nosaka un bojā.

Reāli tā būvīte gadiem nostāvēja ārā vispār bez nekā, nebija ne lāseņu, nekā! Viss bija un ir OK, jo bija vēdināšana.

Youtube ir pāris video, kur skārdnieki cīnās ar šīm lietām, pie guļbūves pareizi montējot lāseņus (horizontāli jāfrēzē baļķis, jādzen iekšā lāsenis, tikai precīzi jāmēra).

Tādēļ šķiet, ka, ja pareizi visu uztaisa, jābūt ok.

Tieši pie šīs būves patiešām ķieģeļveidīgie piestāv. Tur nevar būt ne runas, bet pilnās bildes, protams, negribas likt.

Iet uz lapu: Iepriekšējā123
Pašreizējā: 3 no 3


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
p4LXM

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.
Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727