UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Ārdarbi :  Building.Lv Forums

Būvinženiera kontakti
Datums: 02/04/2019 20:03

Labdien, pērku zemesgabalu. Padomā 92 kv.m vienstāvu gāzbetona māza no 375mm platiem Bauroc gāzbetona blokiem. Vai kāds varētu ieteikt laba būvinženiera kontaktus, kas pamatojoties uz skici vai jau gatavu projektu un ģeoloģiju varētu izkalkulēt nepieciešamos pamatus? Interesē pēc iespējas lētāks variants, cik redzu , daudzi draugi un kolēģi, manuprāt, smagi pārmaksā par lentveida pamatiem gandrīz 2 metri dziļumā mazai gāzbetona mājiņai.

Re: Būvinženiera kontakti
Autors: Rainis ()
Datums: 03/04/2019 08:03

Raksti GirtzB - inbox punkts LV

Re: Būvinženiera kontakti
Autors: sq ()
Datums: 03/04/2019 16:28

Pamatu galvenais uzdevums ir stāvēt nekustīgi, uzņemot visas slodzes.
Kā to panākt visekonomiskāt - tas ir konstruktora uzdevums kopā ar pasūtītāju.
Pareizā darbu secība, lai varētu uzūvēt pamatus:
1) Ēkas projekts, vai vsmaz skice, lai zinātu pamatu konfigurāciju plānā un paredzētu tos zem nesošajām sienām u.c. vietās kur tie vajadzīgi.
2) Jāsarēķina slodzes uz pamatiem no ēkas svara.
3) Ģeoloģija vajadzīga - lai konstruktors zinātu, kāda grunts atrodas zem velēnas. Var būt smilts, māls, kūdra, dolomīts - atšķirība ir jūtama.
4) Jāzin, kāds būs "0" atzīmes līmenis un ēkai pieguļošās zemes līmenis - šis var būt atkarīgs arī no pasūtītāja vēlmēm.
5) Pamati jāprojektē, la tie necilātos grunts kūkumošanās sala dēļ ietekmē. Gruntis var cilāties un var necilāties, visbiežāk, kur darīšana ar putekļainu smilti, māla piejaukumiem utml, pamatne ir kūkumojoša.
6) Visvairāk ekonomiju ietekmējošais faktors - pamatu iebūves dziļums. Atkarībā no grunts vai atkarībā no siltināšanas veida, gruntsūdens līmeņa.

Tāpēc vēlos pateikt, ka vienstāvu mājai pamati būs slaīdzinoši viegli, bet tāpat jāsaprot, ka nebūs superlēti augstāk minēto iemeslu dēļ. Piemērs - sētas stabi, kas bieži redzami sagāzušies slīpi - lai gan būve (sēta) ir salīdzinoši niecīga, pamati tāpat ir svarīgi.

Re: Būvinženiera kontakti
Autors: binary ()
Datums: 03/04/2019 21:20

Starp citu, savulaik uzjautāju Bauroc par pamatu "biezumu" - vai 375mm blokus drīkst balstīt uz 200mm "biezas" lentas. Gribējās ietaupīt. Lūk, ko man atbildēja:

> Ieteicamais pamatu platums 375mm blokiem būtu 300mm,
> minimālais 250mm, 200mm būs par šauru.

Lai būtu vēl jautrāk - ja taisa to minimālo, tad stipri jāpiedomā, cik daudz uz kuru pusi tas bloks karās pāri pamatiem (citiem vārdiem sakot - kādas tur slodzes iedarbojas).Jūsu Vārds: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
PE6uj

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.
Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727