UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Ārdarbi :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: 123Nākošā
Pašreizējā: 1 no 3
Koka karkasa māja
Autors: Davis1986 ()
Datums: 15/11/2018 19:39

Sveiki
Man ir doma būvēt 1 stāvu karkasa māju 140 m2

Gribētu saņemt ieteikumus:

1. Varbut ir zināms labs arhitekts, kurš uz to specializējas. Kurš sagatavo sienu rasējumus pa plaknēm - kur kāda brusa utt. Vai to dara - Inženieris - tas ir par atsevišķu samaksu ?

2. Varbūt ir zināms,kāds labs būvnieks, vai privātais, kurš uz to specializējas ?

3. Koku vajag vai nevajag impregnēt - viedokļi ir dažādi. Cik es esmu sapratis, ka impregnāzija gadu gaitā izdalās un es to visu elpošu.

4.Kādu plēvi labāl likt. Esmu pārliecināts, ka tā ir jāliek, bet ir dažādas ar dažādām Sd vērtībām + ir mainīgās, kurām es negribu ticēt.

4. Būšu pateicīgs par jebkuriem ieteikumiem.

Re: Koka karkasa māja
Datums: 15/11/2018 22:44

Jā, maunuprāt, tik tiešām vispirms atrodi kādu potenciālo karkasmāju celtnieku un izrunājies, jo pagaidām es neredzu jēgu iztirzāt tādas detaļas par plēvēm vai impregnēšanu, ja ir skaidrs, ka skaidrs visticamāk nav nekas daudz.
Tipveida māja, zeme, pamati, izmaksas, termiņi, līdzekļi. Kad ir skaidras aptuvenās kopējās $$ un spēja to visu pacelt, tad arī detalizēti iet cauri visiem ēkas risinājuma detālvariantiem un to ir daudz, daudz.

Re: Koka karkasa māja
Autors: Kasparam ()
Datums: 16/11/2018 09:57

Ieteiktu sāk ar Somu māju.

Re: Koka karkasa māja
Autors: qwe ()
Datums: 16/11/2018 11:31

Bet es ieteiktu Latvijas teritorijā vispār neizskatīt karkasu kā būvniecības veidu. Pārāk liels procents iegrābties brāķdaros.
Arī jāņem vērā tas, ko visi noklusē - pareizi uzbūvēta karkasa māja ir visneelpojošākā būve. Uzreiz rēķini iekšā rekuperatoru, lai pēc 10 gadiem neatklātos kaut kur aiz sienas apšuvuma pelējums.
Visus izgarojumu brīdinājumus vari sūtīt kur saule neiespīd. No tavām istabas čībām izgaro vairāk kaitīgās vielas vienas dienas laikā, kā no mājas 10 gados uz iekštelpu, nerunājot nemaz par to, cik kaitīgā mūsdienās apēd. Izgarojumi un mājas elpošana/neelpošana ir tīrs mārketinga gājiens un neklausies nevienā. Domā ar savu galvu.
Iesaku izvērtēt un papētīt citus būves veidus. Piemēram SIP paneļi, Ekoblokus jeb Izodom. Jamera.lv mūri.

Kā piemērs cenai uz šo brīdi par bāzi - pamati, sienas, jumts, logi, durvis.
SIP paneļi - 420€/m2
Ekobloki - 520€/m2
Jamera mūris - 750€/m2 (viņi apgalvo, ka nevajag siltināt, lai iet bekot - uzskrūvēsies uz kādiem 800€/m2.

Re: Koka karkasa māja
Autors: Tinis ()
Datums: 16/11/2018 13:04

Zviedri var būvēt, mēs nē? Pašiem nevajag būt nekompetentiem brāķdariem.

Re: Koka karkasa māja
Autors: qwe ()
Datums: 16/11/2018 14:05

Tieši tā. Bet mums nav citu variantu. Ja būvēt atbrauc zviedri, tad bez problēmām. LV mentalitāte vēl nav līdz tam līmenim pacēlusies, lai saprastu, ka par katru kustību ir jānes atbildība. Un ka katra skrūve maksā kādam citam naudu, nevis ir kopīpašums. Pie tam visizplatītāk LV ir kad būvuzraugs noalgo alkānus un pie šāda nolikuma var celt tikai mājas, kur kļūdas var izlabot turpmākā būvniecības gaitā. Ar karkasu tas neiet cauri. Ir protams šodien variants, kad jau gatavus karkasa paneļus ražo, bet kur ir kāda garantija, ka rūpnīcā to paneli uztaisīja profesionālis, nevis tāds pats alkāns nakts maiņā par minimālo aplokšņalgu?

Re: Koka karkasa māja
Autors: Tinis ()
Datums: 16/11/2018 16:18

Tāpēc sava māja ir pašam jābūvē.

Re: Koka karkasa māja
Autors: qwe ()
Datums: 16/11/2018 17:37

Ja visiem būtu zināšanas būvniecībā, tad tās nozares uzņēmumi bankrotētu. Man pat ar namdara izglītību ir par maz, kur nu vēl katrs, kuram nav slinkums ķersies klāt. Mājas bāzi ir tomēr jāizvērtē vai pietiks zināšanu, bet par apdari un kosmētisko pilnīgi noteikti var arī iemācīties no youtuba.

Re: Koka karkasa māja
Autors: Pans ()
Datums: 16/11/2018 21:19

Katrai vietai sava specifika. Nesen biju Sibīrijā, viņiem kādus 10cm koks un 10cm vate un pietiek. Trubas zemē liek zem 2m. Mīnusi kopš septembra. Bet starpība tāda, ka viņiem nav mitrums. Un runājot par Zviedriju, tur esmu redzējis logus ar vienu stiklu, nekādas paketes un tādus augus, kas pie mums nosalst pirmajā ziemā. Tā ka nevar tik viennozīmīgi salīdzināt.

Re: Koka karkasa māja
Autors: Niks (neīstais) ()
Datums: 16/11/2018 21:21

Es esmu uzcēlis savu māju un nepiekrītu Tinim. Nezinu nevienu, kurš bez kļūdām būtu pašrocīgi uzcēlis savu māju. Ir tik daudz nianšu jāzina.... Būsim reāli - jebkuru darbu darot pirmoreiz, kad roka nav piešauta, nav iespējams to paveikt perfekti.
Lai piešautu roku kaut vai pie tik salīdzinoši gluda reģipša virsmas špaktelēšanas, vismaz pirmie 100m2 nu nebūs izcilā kvalitātē.
Lai arī man ļoti patīk koks, es šķiet arī neriskētu celt koka karkasa māju, ja nu vienīgi no rūpnīcā izgatavotiem koka paneļiem.

Iet uz lapu: 123Nākošā
Pašreizējā: 1 no 3


Jūsu Vārds: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
  *******   **    **  ********  ********        ** 
 **     **   **  **   **           **           ** 
        **    ****    **           **           ** 
  *******      **     ******       **           ** 
        **     **     **           **     **    ** 
 **     **     **     **           **     **    ** 
  *******      **     ********     **      ******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727