UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Ārdarbi :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
Ko darīt ar savāktajām koku lapām
Datums: 13/11/2018 16:58

sveiciens.

ir 5 m3 lapas, kompostu negribu, tāpēc lūdzu tādu variantu nepiedāvāt.
ir variants nodot getliņos par 5 EUR tonnā, tik jāaizved.

Varbūt kādam tās lapas lieti noder, varu aizvest. Lapas sapakotas 100l baltajos maisos.
Uz otru pasaules malu gan neesmu gatavs vest, derētu Rīgas rajona vai tuvāko rajonu robežās.

Re: Ko darīt ar savāktajām koku lapām
Autors: Georgs999 ()
Datums: 13/11/2018 22:58

Es metu pamazām mājas konteinerā. Pēc līguma nedrīkst, a ko darīt? Pārējos mēslus sakrāmeju virsū un aiziet. Manā skatījumā labāk tā darīt, nekā dedzināt un citiem kaimiņiem nervus bendēt. Mūsu pagastā nav nekāda savākšanas punkta.

Re: Ko darīt ar savāktajām koku lapām
Autors: binary ()
Datums: 13/11/2018 23:38

Georgs999, varbūt nedrīkst tāpēc, ka tādi organiskie atkritumi var izraisīt sprādzienu, ugunsgrēku izgāztuvē un tās apkārtnē?

Bet vispār par to mājas konteineri - mums ir 240 litri, izved reizi mēnesī, tātad gadā var izvest max 2880 litrus. Māra lapas varētu vest 2 gadus, ja nebūtu nekādu citu sadzīves atkritumu :D

Re: Ko darīt ar savāktajām koku lapām
Autors: v_t ()
Datums: 14/11/2018 08:27

lapu problēma atkārtosies ar biedējošu regularitāti, katru gadu ap šo laiku.
ir vērts padomāt par presi, lai lapas pārvērstu kurināmā briketēs.

Re: Ko darīt ar savāktajām koku lapām
Autors: arre ()
Datums: 14/11/2018 09:32

Nu pilsētnieki! Nu kā var negribēt kompostu? :)
Ja neko citu nesagudro, vari vest pie manis - Mālpils nov. Sīkākas koordinātes privāti, ja dosi ziņu. (Pa grants ceļu nav jābrauc).

Re: Ko darīt ar savāktajām koku lapām
Autors: Tinis ()
Datums: 14/11/2018 12:05

Arī nesaprotu šito rīdzinieku modi kaut kur vest lapas un par to vēl maksāt. Mēslojums par brīvu, bet cenšas no tā vaļā tikt. Un nesaprot, ka savas zemes noplicina. Tā zaudē auglību.

Re: Ko darīt ar savāktajām koku lapām
Datums: 14/11/2018 14:52

Es vispār saprotu to pilsētnieku problēmu, jo ne visiem teritorija ļauj veidot kompostu kaudzes, turklāt tikai lapas kompostam neder, tur vajag atjaukt ar ko citu un ja nav ar ko, tad nekāds komposts nebūs. Vajag veidot iniciatīvu, lai pašvaldība domā kā risināt šo situāciju.
Kā pozitīvu piemēru varu minēt netālo ciematu, kur pašvaldība vienā no saviem zemesgabaliem ļauj izbērt organiskos pagalmu atkritumus. Pilsētā dūmošana ir manuprāt stipri samazinājusies, kalns veidojas un visi apmierināti. Protams, pa laikam ir atgādinājums cūkām, kuri šajā kaudzē izmet arī kaut ko citu, bet tas ir salīdzinoši maz.
Domāju, ka var virzīt līdzīgu priekšlikumu un vākt atbalstītājus FB un uz priekšu! Var izdoties.

Re: Ko darīt ar savāktajām koku lapām
Autors: arre ()
Datums: 14/11/2018 15:25

Man pieder liels piemājas zemes gabals un abiem saviem tuvākajiem kaimiņiem esmu ierosinājis lapas nededzināt, bet krāmēt manā kompostā. Kopumā man ir 4 vietas, kur novietot kompostu - var izvēlēties, kur ērtāk. Kaimiņiem zemes daudz mazāk, tāpēc papildus piedāvāju arī iespēju uz manas zemes pašiem veidot un izmantot savu komposta kaudzi. Neviens uz to nav atsaucies. Laikam domā, ka man kaut kas aiz ādas. Vienam gan vecuma nespēks ir daļēji attaisnojošs iemesls. Kopumā tuvākajā apkārtnē novērots, ka līmenis ir tāds, ka dedzina regulāri, neatkarīgi no klimatiskajiem apstākļiem un vēja virziena.
Droši vien, ka īstam latvietim ģenētiskā līmenī piemīt tieksme dedzināt lietas un priekšmetus. Pērnā kūla un lapas ir tie populārākie, laikam seko mūsu tautai jau no senajiem indoeiropiešu kultiem. Tā kā nevajag pārvērtēt lapu izgāztuvju ietekmi uz apkārtnes kūpēšanu.

Re: Ko darīt ar savāktajām koku lapām
Autors: Tinis ()
Datums: 14/11/2018 17:19

Vilnis_Radio Wrote:
-------------------------------------------------------
> Es vispār saprotu to pilsētnieku problēmu, jo
> ne visiem teritorija ļauj veidot kompostu
> kaudzes, turklāt tikai lapas kompostam neder, tur
> vajag atjaukt ar ko citu un ja nav ar ko, tad
> nekāds komposts nebūs.
------------
Es sakasu čupā. Līdz nākošā gada vasarai viss ir sapuvis un paliek tik melnzeme. 80 gadīga kaimiņiene ar ķerru savas lapas saved uz sava dārza. Pavasarī arī viss ir sapuvis un nevajag kūtsmēslus dārzam.

Re: Ko darīt ar savāktajām koku lapām
Autors: aigarello ()
Datums: 14/11/2018 20:12

Interesanti, vai pastāv iespēja dabūt no šāda lapu krāvuma biogāzi daudz maz pieklājīgā apjomā ?

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
       **  **      **  **        ********   **    ** 
       **  **  **  **  **        **     **  ***   ** 
       **  **  **  **  **        **     **  ****  ** 
       **  **  **  **  **        ********   ** ** ** 
 **    **  **  **  **  **        **         **  **** 
 **    **  **  **  **  **        **         **   *** 
  ******    ***  ***   ********  **         **    ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727