UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Ārdarbi :  Building.Lv Forums

Bezazbesta šiferis pa virsu skārdam
Autors: gogoLV ()
Datums: 10/10/2018 10:38

Sveiki, man tāds varbūt pastulbs jautājums. Vai ir loģiski likt bezazbesta šiferi pa virsu vecajam skārda jumtam. Respketīvi ar domu, ka ietaupās darba izmaksas un laiks. Bet, ja šīferis sāk laist ūdeni cauri pa naglu vietām, vai tecēt, tad tomēr apakšā kā jumts kalpos vecais metāls.

Re: Bezazbesta šiferis pa virsu skārdam
Autors: Guchii ()
Datums: 10/10/2018 11:37

Nu nezinu, mūsdienu šīferi skrūvēju ar skrūvēm, ārti un ātri. Skrūvēm ir gumijas gredzeni, kas noblīvējas un nekur nekas netek. Var jau sist arī ar naglām bet griezt skārda gabaliņus bija slinkums un baigais čakars. Labais stils jau būtu iepriekšējo jumta segumu noņemt. Nododot lūžņos iegūsi naudu skrūvēm.
Pa virsu liekot saskatu divas problēmas, 1. kā trāpīsi naglu/skrūvī dēļi neredzot kur sit, var lieki acaurumot. 2. skārdam ir salaiduma šuves un ja sanāks, ka viļņa apakša ir pret salaiduma vietas (valces) malu, tad laika gaitā var sačakarēt šīferi. Gala lēmums kā darīsiet jau jāpieņem Jums, mēs varam izteikt tik savu viedokli.

Re: Bezazbesta šiferis pa virsu skārdam
Datums: 10/10/2018 12:31

Ja virs skārda jumta nav plānots uzsist atbilstošu latojumu, tad pa tiešo uzlikts šīferis būs brāķis un pastāv risks tās jaunās loksnes salauzt vienkārši. Arī redzēt nevar kur skrūvēt.

Noņem skārdu, kā teica nodod lūžņos, pielāgo vai uztaisi latojumu un tāds jumts kalpos ļoti ilgi. Nekur cauri nelaidīs. Arī caurumu vietas, pat tad kad tā gumija sadrūp neko nelaiž cauri, jo caurums ir viļņa augšā un tā diamters ir nebūtisks. Visi vecie šīferu jumti tādi caurumaini un nav nekādu problēmu ar to.

Jumtā un pamatos taupīt ir vissliktākās pozīcijas, jo nekvalitatīvs jumts var sabojāt visu māju ļoti ātri.

Re: Bezazbesta šiferis pa virsu skārdam
Autors: jtdesign ()
Datums: 10/10/2018 12:50

Skārds = kondensāts.

Ja vecais jumts ar caurumiem, pa tiem tecēs.

Re: Bezazbesta šiferis pa virsu skārdam
Autors: Vidzeme ()
Datums: 11/10/2018 00:22

Radinieks nesen šo šiferi uzsita savai kūtij,uz kūts jau nu ok,bet mājai???Man nav saprotams,kāpēc cilvēki baidās no dakstiņiem un liek visādus šiferus,bleķus? Ir pieredze ar valcprofilu,grab tas maita kā traks lietū un vējā,saulē arī škobās un gorās,kondensāts un vizuāli prasts izskats. Vienīgais ka ar citiem brīnumiem nav skrūvju vietas,visur dubultais locījums.Kopš man ir māla dakstiņš,nevaru vairs iedomāties citu jumtu un tāda vajadzība man ilgi nebūs vajadzīga:)Par tiem itkā "lētakajiem" segumiem varu teikt,ka skopais maksā 2 vai 3x... Paies laiks un atkal būs jāiegulda nauda,darbs,laiks,materiāli,jumta segums...Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
DbFnw

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.
Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727