UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Ārdarbi :  Building.Lv Forums

Koka terase ar kompozītmateriāla karkasu.
Autors: Yana ()
Datums: 04/10/2018 20:29

Gribu uzbūvet koka terasi. Sākumā bija doma visu no kompozītmateriāla, bet palasot forumu sapratu, ka labāk dēļus ņemt koka, zem spiediena impregnētus, no gludajiem dēļiem, vai arī arī rievotajiem, bet ar rievoto daļu uz leju.
Bet apakšā karkasu vienalga gribētu no kompozītmateriāla, lai ātri nesapūst, jo terase nebūs zem jumtiņa.
Latvijā līdz šim esmu atradusi tikai kompozītmateriāla terases dēļus un lāgas ar tukšu vidu. Vai kādam ir pieredze ar kompozītmateriāla lāgām un ko jūs kā cilvēki ar pieredzi celtniecībā domājat par tādu varinatu - karkass no kompozītmateriāla, dēļi no koka.

Re: Koka terase ar kompozītmateriāla karkasu.
Autors: Aldiss ()
Datums: 04/10/2018 22:20

Ci redzēts, tad pirmie sapūst dēļi,tad lāgas.

Re: Koka terase ar kompozītmateriāla karkasu.
Autors: Yana ()
Datums: 04/10/2018 23:19

Doma tāda,ka dēļus var samainīt vajadzības gadījumā.To mēs varētu saviem spēkiem, bet karkasu kārtīgu sataisīt,lai viss ir vienā līmenī neesmu tik droša,ka paši varētu.

Re: Koka terase ar kompozītmateriāla karkasu.
Autors: Yana ()
Datums: 04/10/2018 23:29

Vēl savādi liekas, ka vairāki kompozītmateriālu tirgotāji/montētāji savu paveikto darbu fotogrāfijās rāda kompozītmateriāla terases uz koka karkasa. Kāda jēga no tā viņu reklamētā desmitiem gadu ilgā virsklāja kalpošanas laika, ja karkass jau sen nopuvis:)

Re: Koka terase ar kompozītmateriāla karkasu.
Autors: Terase ()
Datums: 05/10/2018 02:20

Nu, nezinu, par ko tieši un kāpēc satraukums... 5 gadi ir minimums, ko kalpo dēļi, kas ne ar ko nav apstrādāti un skrūvēti ar parastajām skrūvēm! Pilnīgi pēc pieredzes šo rakstot uz šādas terases. Ja neskaitam pāris dēļu mazus posmus līdz 10/15cm, kas sāk lēnām "sadalīties" (tas ir uz aptuveni 50+ m2 platību), tad vēl daudz gadi līdz reālai maiņai. Jā, dēļi ir 45mm, bet domā nemainās...
Izmantojot nerūsējošās skrūves un uzklājot eļļu kaut reizi gadā rudens sākumā, 10 gadi būtu minimālais kalpošanas laiks, tikpat labi 15 un vairāk. Vai ir tiešām jēga maksāt aptuveni vismaz 3x vairāk, ja potenciāli atlikušajā mūžā varbūt tikai 3x būs jānomaina dažas detaļas...? Jā, ja dzen balstus zemē vai pamata brusas guļ uz zemes, vai arī zem terases ir 5cm līdz gruntij, varētu būt švakāk, bet manis aprakstītā terase, atrodoties aptuveni 40/50cm virs zemes ar 15x15 lāgām apakšā, balstīta uz ķieģeļu "stabiņiem" kalpo bez uztraukumiem.

Re: Koka terase ar kompozītmateriāla karkasu.
Autors: Niks (neīstais) ()
Datums: 05/10/2018 08:16

Jā, nevajag iespringt uz kompozīta materiāla karkasu. Karkasam droši var izmantot zem spiediena impregnēto kokmateriālu. Domāju, ka nokalpos vismaz 20 gadus pie nosacījuma, ja karkass labi ventilējas un nebūs saskarē ar augsni.

Re: Koka terase ar kompozītmateriāla karkasu.
Autors: filja ()
Datums: 05/10/2018 20:48

manuprāt,Jūsu ideja par dēļu nomaiņu pašu spēkiem nebūs īsti pareiza!Jo, ja dēļi ir pieskrūvēti no augšas ar skrūvi,skrūvi izskrūvēt pēc pāris gadiem būs baigais čakars,jo visi "caurumiņi būs smiltīs:))"!!!Praktiski var jau viņus brutāli lauzt un skrūves nozāģēt,bet vai tas būs tā vērts.
Es arī esmu par ventilāciju,ja visur viss ventilējas un nekur nekrājas ūdens,tad visam vajadzētu būt ok.Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
9xv6N

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.
Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727