UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Ārdarbi :  Building.Lv Forums

Pašreizējā: 3 no 4
Re: Dakstiņš / šindelis bitumena
Autors: Aldiss ()
Datums: 05/04/2018 18:37

Jūs ko? 300m2 dakstiņu jumtu 10 grādos?

Ja vien ēkas augstums būs lielāks kā divi metri, no zemes dakstiņa smukums tik plakanam jumtam redzams nebūs. Liec kaut ruberoīdu.

Uznāks sniegotāka ziema ar metru biezu sniegu- ko nu- kāpsi šķūrēt, lai atkusnī ūdens negāžas istabā? No dakstiņu salaušanas nebaidies?
Vācijā ir citas ziemas kā pie mums.

Re: Dakstiņš / šindelis bitumena
Autors: kurzemnieks12345 ()
Datums: 05/04/2018 19:48

Jābūt super stulbam lai mūsu laikmetā liktu māla vai betona dakstiņus. Tagad ir tik smuki metāla profili, prieks skatīties, pie tam viņi ir mūžīgi.

Re: Dakstiņš / šindelis bitumena
Autors: Vidzeme ()
Datums: 05/04/2018 20:34

kurzemnieks12345 Wrote:
-------------------------------------------------------
> Jābūt super stulbam lai mūsu laikmetā liktu
> māla vai betona dakstiņus. Tagad ir tik smuki
> metāla profili, prieks skatīties, pie tam viņi
> ir mūžīgi.


Kas tās par muļķībām?Mūžīgi?:) Tieši pretēji,dakstiņš ir nr.1 Ka tik tu neesi kāds no metāltirgotājiem,kas cilvēkiem to draņķi-"metāla dakstiņu" smērē? Ja kādam ir gadījies pabraukt pa Zviedriju,Norvēģiju,tad tur procenti 90% ir dakstiņš. Tādus metāla jumtus tik šķūņiem var ieraudzīt.
Manuprāt saimnieki kas izvēlas dakstiņu ir ļoti prātīgi saimnieki. Ir vairāki plusi,ilgais kalpošanas laiks,izturība pret mainīgajiem laika apstākļiem,nekāda kondesāta,izbūves izmaksas ir līdzīgas kā citiem jumtiem,kluss lietus,vēja laikā, elektrostatiski neitrāls, ugunsdrošs,energoefektīvs gan karstās vasarās, gan aukstās ziemās,vizuāli pievilcīgs un ekoloģiski tīrs. Nu tas taču ir fakts,bet cilvēki mēģina izgudrot jaunu velosipēdu,lai kāstu naudu par kautkādu draņķi...
Tagad vēl tas pats Nelskamp vai arī elektroauto Tesla vadītājs sākuši ražot dakstus,kuros jau iestrādātas saules paneļi/baterijas,enerģiju paņems no visas jumta platības. Drīzumā noteikti tādi arī būs Latvijā,nevajadzēs vairs uz jumta izvietot nesimpātiskos saules paneļus.

Re: Dakstiņš / šindelis bitumena
Autors: Aivars mazsin ()
Datums: 05/04/2018 22:22

Vidzeme, aizbrauc uz C ēsīm un apskaties kā izskatās vecie dakstiņi. Es tādu skatu savai mājai negribētu, un mālaapmetumu ne tik. Man kaut kā gribas ko smuku, metālu, stiklu u.t.t. norvi somi lai dzīvo savā sulā, man viņi nav vajadzīgi, tās ir citas nācijas un ģeogrāfiski pa visam citā situācijā. Ja viņi tev patīk, tad ēd tu arī sapuvušas zivis un priecājies.

Re: Dakstiņš / šindelis bitumena
Autors: Savejais ()
Datums: 05/04/2018 23:20

Man patīk māla dakstiņi, bet tie mani 12 grādi, kvadrātformas mājai liek domāt par to, ka vizuālo efektu nespēšu izbaudīt..

Re: Dakstiņš / šindelis bitumena
Autors: Savejais ()
Datums: 05/04/2018 23:27

Vispār, cik biezu OSB vajadzētu zem bitumena šindeļiem/dakstiņiem?

Re: Dakstiņš / šindelis bitumena
Autors: Vidzeme ()
Datums: 05/04/2018 23:50

Aivars mazsin Wrote:
-------------------------------------------------------
> Vidzeme, aizbrauc uz C ēsīm un apskaties kā
> izskatās vecie dakstiņi. Es tādu skatu savai
> mājai negribētu, un mālaapmetumu ne tik. Man
> kaut kā gribas ko smuku, metālu, stiklu u.t.t.
> norvi somi lai dzīvo savā sulā, man viņi nav
> vajadzīgi, tās ir citas nācijas un
> ģeogrāfiski pa visam citā situācijā. Ja viņi
> tev patīk, tad ēd tu arī sapuvušas zivis un
> priecājies.

Cēsu vecpilsētā ir smuki jumti,katru reizi kad tur esmu,pavēroju brīnišķīgos māla dakstiņu jumtus:)
Piekrītu par gaumi nestrīdās,bet nepatīkami dzirdēt,ka cilvēkiem iesaka sliktas kvalitātes jumtus,nevajag cilvēkus čakarēt ar kautkādiem "metāla dakstiņiem" u.c brīnumiem. Skandināvija ir vienos platuma grādos kā mēs,laika apstākļi pat skarbāki tur,iztur visus sniegus un vētras,vēsturiski pārbaudīta lieta. Latvijā arī mēs varētu ražot māla dakstiņus,māls mums ir,vajag kādam tik iesākt un pieprasījums būtu. Līgatnieši malači,taisa betona dakstiņus,varbūt ar laiku mālu uzsāks ražot
Zviedri ražo Benders ,kad interesējos,tad Latvijā mālu nevarēja dabūt,tikai betonu.

Re: Dakstiņš / šindelis bitumena
Autors: Praktiķis ()
Datums: 06/04/2018 00:04

Ir teiciens "Par gaumi nestrīdas !......par gaumi smejas". Tas nu tā,katram tāpat savs.
Dakstiņš,protams ir labs,tas nav apstrīdams,bet katram jumtam savs segums.
Metāla jumts arī savu pārbaudījumu ir godam izturējis. Dakstiņprofils? Kvalitatīvs materiāls + prasmīga montāža un vizuāli tas būtībā nearko nebūs sliktāks par mālu vai betonu. Īpašības katram atšķirīgas-tur neko nevar mainīt.
Metāldakstiņš vairumā gadījumu pie mums ir katastrofālas kvalitātes ar tik pat līdzīgu montāžas kvalitāti-tāpēc, bieži vien, ir ļoti noraidoša attieksme pret to

Re: Dakstiņš / šindelis bitumena
Autors: Teorētiķis ()
Datums: 12/04/2019 10:50

Latvijā arī mēs varētu ražot māla
> dakstiņus,māls mums ir,vajag kādam tik iesākt
> un pieprasījums būtu. Līgatnieši malači,taisa
> betona dakstiņus,varbūt ar laiku mālu uzsāks
> ražot
> Zviedri ražo Benders ,kad interesējos,tad
> Latvijā mālu nevarēja dabūt,tikai betonu.

Lode ražoja. Problēma mazliet Latvijas mālā. Daudz piemaisījumu, lai tos dabūtu ārā jāpatērē daudz enerģijas, līdz ar to gala cena būtu dārga, tāpēc, maz ticams, ka kāds uzņemsies ražot vismaz tuvākajos 20-40 gados.

Re: Dakstiņš / šindelis bitumena
Datums: 14/04/2019 12:10

Savejais Wrote:
-------------------------------------------------------
> Vispār, cik biezu OSB vajadzētu zem bitumena
> šindeļiem/dakstiņiem?

Tie kas negrib apjāt, tie liek 22mm, varbūt vēl uz 20mm parakstītos. Pārējie kā lētāk. Esmu arī 12mm redzējis (ne svaigu, jau uzlobījušos, kā rezultātā jumta seguma maiņa). Visādi brīnumi redzēti.

Pašreizējā: 3 no 4


Jūsu Vārds: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********   **     **  ********  **     **  ******** 
 **     **  **     **     **     **     **  **    ** 
 **     **  **     **     **     **     **      **   
 ********   *********     **     **     **     **    
 **         **     **     **      **   **     **     
 **         **     **     **       ** **      **     
 **         **     **     **        ***       **     

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727