UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Ārdarbi :  Building.Lv Forums

Dakstiņu jumts
Autors: Aldis70 ()
Datums: 06/01/2018 11:55

Labdien!
Tātad, esmu nonācis pamatīgās pardomās.
Plānots tuvākajā laikā vecai mūra ēkai mainīt jumtu. Senos laikos ir bijis dakstiņš, tad ir "pazudis":).Vienvārd sakot, biju domājis metāla sākotnēji, bet dakstiņs tā kā vilinošāks, (vienīgi likās, ka tas ir baisi dārgi). Tad nu sāku rēķināt, un kaukā liekas, ka tie cipari nemaz tik skarbi nav.
Nu re, un tātad, cik tā, Meistari un Zinātāji, ir saprātīga vai nesaprātiga ideja? Un kur būtu tie zemūdens akmeņi?:)


Paldies!

Re: Dakstiņu jumts
Autors: Rakaris ()
Datums: 06/01/2018 12:16

Ideja saprātīga un apsveicama!
Betona dakstiņš nopērkams metāla segumu cenā!
Sev izvēlējos Dakstinurazotajs.lv pigmentētos betona dakstņus. Pirms 2 gadi pamatklāja cena bija 6 eiro/m2, kpā ar dzegu, koru dakstiņiem un skursteņu apdarēm, materiāls sanāca nedaudz zem 10 eiro/m2.
Daudzi izvēlas Monier Zanda Lux. Atšķirība no Dakstinurazotājs.lv ir tā, ka šie nav krāsoti, bet ir tikai pigmentēti (moniers gan pigmentēts, gan krāsots) līdz ar ko Monieram toņi ir spilgtāki. Un, jā, Miniers sanāk ap 30 - 40 % dārgāks.
Kad sev meklēju, biju atradis arī māla dakstiņus par cenu ~10...12 eiro/m2 Cilvēki par šādu cenu liek arī metāla segumus, piemēram, Budmat :D

Re: Dakstiņu jumts
Autors: M.P. ()
Datums: 06/01/2018 17:27

Izvēlies betona dakstiņu, viņam cena kā bleķa jumtam, bet kalpošanas laiks divreiz lielāks. Nu un protams dakstiņš izskatās n-reizes labāk par bleķi:)

Re: Dakstiņu jumts
Autors: ints45 ()
Datums: 06/01/2018 20:18

Lieliska izvēle. Vēršu uzmanību uz šādiem momentiem. Par cenu. Tomēr noskaidro cik un kādus tev vajadzēs dzegu, kores, gala u.c. dakstiņus un elementus (skrūves, pakāpieni, lūkas). To cena tevi pārsteigs. 2.Vajadzētu noskaidrot esošās jumta konstrukcijas tehnisko stāvokli un nestspēju. 3. Ja izvēlēsies sakabināmos dakstiņus, tad jumta plaknei un latojumam ir jābūt vienkārši ideāli precīzam. Tur nekādus latojuma vai jumta plaknes nelīdzenumus noslēpt neizdosies. Tavā gadījumā tas būs div tik grūti. 4. 100% ievēro visas ražotāja instrukcijas

Rezultāts būs perfekts un skats uz jumtu priecēs katru dienu. Viens no dzīves mazajiem priekiem

Re: Dakstiņu jumts
Autors: Aldis70 ()
Datums: 07/01/2018 19:33

Paldies!
Nu vispār es rēķinos ar to, ka kautkas būs jāpieskaita klāt. Bet nu domāju joprojām. Jūsu, draugi, atbildes priecē, laikam jau turpināšu domāt šai virzienā:)
Skaidrs, ka otreiz savā dzīvē es tur jumtu laikam nelikšu, tā ka jāiespringst vien būs.

Jumts ir vienkāršs (lāčpakaļa), bet apmēram 300 kv/m, vecās simtgadīgās sijas 25x25 apmēram.Nu latas gan jaunas likšu:)

Vēlreiz paldies!

Re: Dakstiņu jumts
Autors: Vidzeme ()
Datums: 23/01/2018 16:17

Tikai par dakstiņu! Ja jau reiz bijis un pie tam vel veca mūra ēka,tad tikai dakstu. Es sev uzliku māla Nelskamp. Tirgo Jumti un Fasādes. Monier nepatika,jo tā dubultā atslēga Nelskampam bija daudz nopietnāka. Ņēmu klasisko S ar dziļo vilni. Man patīk :)

Re: Dakstiņu jumts
Autors: Vidzeme ()
Datums: 23/01/2018 16:36

Neņēmu betona dakstus,jo tā krāsa pēc gadiem izbāl,arī betons acij netīkams... katrā ziņā ja paņemsi betonu būs daudz labāks jumts nekā metāla draņķi. To tik kādai būdai var uzsist,ne mājai.
Klasiskais māla tonis bez kautkādām lakām/angobām man patika vislabāk. Paliks jau tas māls nedaudz tumšāks ar laiku. prieks tagad skatīties uz jumtu,priecē katru dienu:)
Taisnība par tiem spec.elementiem salasās diezgan vēl summa. Var jau sānus un kori sist ar dēli kā Norvēģijā,es izvēlējos spec.dakstus,nemaksāja maz,bet tagad tā apziņa svarīgākais,ka ir kā vajag.
Ieteiktu pabraukāt un apskatīt tos dakstus.es sev pat uz jumta biju paņēmis vairākas,dažādas pakas un izkrāmējis,kā izskatās. Neņēmu standarta lielumu,bet bišķ lielāku.man slīpums 20grādi,lai to smukumu redzētu,ņēmu Nelskamp H10 naturrot.
No pieredzes varu arī ieteikt nopietnu vējplēvi Siga Majcot SOB, prieks strādāt,kā brezents,izturīga,elpojoša,pašlīmējoša.Staigājot neslīd.Šveices produkts. Maksā arī labi:D

Re: Dakstiņu jumts
Autors: Elmārs ()
Datums: 02/05/2018 22:03

Iesaku apskatīt šos
Viss par jumtiem! Varbūt kādam noder!

[roofmaster.lv]



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  **      **  **      **  **      **   ******  
 **     **  **  **  **  **  **  **  **  **  **  **    ** 
 **     **  **  **  **  **  **  **  **  **  **  **       
 **     **  **  **  **  **  **  **  **  **  **  **       
 **     **  **  **  **  **  **  **  **  **  **  **       
 **     **  **  **  **  **  **  **  **  **  **  **    ** 
  *******    ***  ***    ***  ***    ***  ***    ******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727