UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Ārdarbi :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
Gāzbetons vai keramzītbloki
Autors: Masters1 ()
Datums: 27/11/2017 10:06

Sveiki. Šī tēma droši vien ir apspriesta daudz reizes, bet es nemācēju atrast saistošu tēmu. Ir dzirdēti dažādi nostāsti par gāzbetona sliktajām īpašībām - būvniecības laikā nedrīkst tikt mitrumā, slikti vēdinās. Vai kāds var padalīties ar savu pieredzi. Man interesē konkrēti gadījumi, ne to, ko māca skolā, internetā un ne gadījumi, kad cilvēks aizstāvēs savu gāzbetona māju, tikai tāpēc, ka vairs "nav kur atkāpties", tā teikt. Paldies.

Man "pēc teorijas" vairāk patīk kermazītbloki, bet tie, cik noprotu, ir aptuveni divas reizes dārgāki.

Re: Gāzbetons vai keramzītbloki
Autors: Surikats ()
Datums: 27/11/2017 10:50

Negribi dzirdēt ko māca internetā, bet jautā internetā? :)
Katram materiālam savi plusi un mīnusi, kā saka, vienam patīk meita, citam kleita ;) Ja patīk keramzīts, tad liec keramzītu un nemeklē ideālo materiālu, jo tāda vienkārši nav.

Re: Gāzbetons vai keramzītbloki
Autors: Niks (neīstais) ()
Datums: 28/11/2017 20:07

Es arī piekrītu Surikats, ka nav ideālā materiāla. Jā tāds būtu, tad visi būvētu tikai no tā. Es izvēlējos gāzbetonu un nenožēloju. Jā, arī man tas celtniecības laikā samirka, bet gala rezultātu tas neietekmēja, jo būvēju es māju ilgi un tikmēr tas paspēja izžūt.
Arī keramzītblokiem kā materiālam manā skatījumā nav ne vainas. Sākumā gribēju māju būvēt no tā, bet izvēlējos gāzbetonu, jo mūrēt es nemāku, bet līmēt blokus iemācījos diezgan ātri.

Re: Gāzbetons vai keramzītbloki
Autors: kkk ()
Datums: 28/11/2017 20:55

Esmu dzīvojis keramzītbloku mājā, tagad gāzbetona mājā. Ikdienas ekspluatācijā atšķirību nejūtu, varbūt subjektīvi mazliet škiet, ka ir jūtams, ka gāzbetona starpsienas ir ar vājāku skaņas izolāciju. Tāpat tas gāzbetons sienās izžūs un jāatceras, ka vismitrākajam gāzbetonam ir lielāka siltumpretestība par vissausāko keramzītbloku. Neviens no blokiem nav universāli labāks, katram savas priekšrocības un trūkumi, bet neatrisināmu jautājumu nav. Ja konkrētu bloku izvēlēties nespiež kāds noteikts parametrs, tad var droši izvēlēties pēc personīgās patikas. Aspekti, kas VARĒTU runāt par labu gāzbetonam:
- pašrocīga līmēšana, neprotot mūrēt
- svarīga gāzbetona siltumpretestība (kopējā sienas sitltumpretestībā)
keramzītblokiem:
- ja grib siltināt ar EPS
- siltumizolācijas dībeļi īsāki/plašāks klāsts
- labāka skaņas izolācija



Piemēram, es izvēlējos gāzbetonu tieši augstākās siltumpretestības dēļ. Jāatceras, ka mitrākais gāzbetons būs ar labāku siltumpretestību nekā sausākais keramzīta bloks, pie tam - kaut kad tas gāzbeton

Re: Gāzbetons vai keramzītbloki
Autors: skrachs ()
Datums: 28/11/2017 21:06

Par labu gāzbetonam aizmirsi pieminēt - Cena :)

Re: Gāzbetons vai keramzītbloki
Autors: JanisJanis ()
Datums: 28/11/2017 23:45

Lodes keraterms?

Re: Gāzbetons vai keramzītbloki
Autors: Niks (neīstais) ()
Datums: 29/11/2017 09:35

Lodes keraterms ir viens no izturīgākajiem blokveida būvniecības materiāliem, taču arī visneprecīzākais savos ģeometriskajos izmēros. Amatierim būtu liels izaicinājums uzmūrēt taisnu sienu. Profesionālim droši vien, ka nē. Gala rezultātā apmetot sienu, rezultātam jābūt tik pat labam kā būvējot no gāzbetona vai keramzīta.

Re: Gāzbetons vai keramzītbloki
Autors: Rakaris ()
Datums: 29/11/2017 14:28

Lodes Keratermam ar izmēru precizitāti problēmu nav. Protams, tie nav tik precīzi, lai līmētu uz līmes. Ražotāja deklarēto optimālo šuves biezumu 12mm, mierīgi var samazināt zem 10 mm.

Iespējams, par māla bloku neprecīzajiem izmēriem priekštats radies no citu ražotāju blokiem. Pašam 10 gadi atpakaļ sanāca pamūrēt poļu analogus, tas tiesa, ar izmēriem poļiem ir pilnīgs vakars.....

Par tēmu: sev izvēlējos mūrēt no Lodes Keraterm 25cm, pamatā uzskatu to par nesošo konstrukciju, bez īpaši labām siltumtehniskajām īpašībām. Kādēļ 25cm, jo konstrukcijai pietiek, kā arī siltumpretestība vatei ir 5....6 reizes labāka kaut abu materiālu m3 cena ir līdzīga. Keraterm 25 mūrējas labi, nav jāskraida piegriezt blokus.
Vienīgais Keraterma mīnus salīdzinājumā ar keramzītblokiem ir tas, ka kaut kā piestiprināšanai nepieciešami dībeļi ar vismaz 7 cm garu skuju. Pārējais viss ir labāk: spiedes stiprība, cena, mūrēšanas ātrums utt.

Re:Gāzbetons vai keramzītbloki
Autors: Martins123 ()
Datums: 14/06/2020 19:10

Diemžēļ ļoti daudz nepatiesības esi sarakstījis :).

Gāzbetons jau no ražošanas procesa ir mitrs, ap 30-40 % un mitram gāzbetonam ir 3x sliktāka siltuma un spiedes stiprība.

Siltināt ar EPS vispār var aizmirst, un žūst tas ļoti lēni.

Skaņas izolācija un termiskā inerce būs labāka blokiem ar lielāku tilpuma masu. Siltumizolācijas parametri gāzbetonam izpildās tikai pie 5% mitruma sastāva, kuru pie mūsu klimata apstākļiem tam ir sasniegt diezgan neiespējami.

Gāzbetonam ir tikai divi plusi:

Montāžas ērtums un cena.

Mūsu klimatiskajiem labākā izvēle ir keramiskie šūnu bloki.

Re: Re:Gāzbetons vai keramzītbloki
Autors: m. ()
Datums: 15/06/2020 13:00

400 mm gazbetons papildus nav jasiltina, 500 mm ir pasivas ekas standarts

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********   ********   ********  **    **   *******  
 **     **  **     **  **    **   **  **   **     ** 
 **     **  **     **      **      ****           ** 
 **     **  ********      **        **      *******  
 **     **  **     **    **         **            ** 
 **     **  **     **    **         **     **     ** 
 ********   ********     **         **      *******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727