UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Ārdarbi :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
koka skrūves fasādei.
Autors: janis.m77 ()
Datums: 09/06/2017 13:52

Sveiki, kādas skrūves ieteiktu lietot koka fasādei? vagondēļi tiks krāsoti, 2x ar sedzošo krāsu.
Vai pietiks ar parastajām cinkotajām skrūvēm kas ir ar torx galviņu? [www.forcefix.lv]
jo ir redzētas daudz fasādes kam skrūves paliek melnas ar lieliem pleķiem.

Re: koka skrūves fasādei.
Autors: tikkurila ()
Datums: 09/06/2017 14:52

Papildus neapstrādātas cinkotās skrūves, tomēr arī sāk rūsēt, jo skrūvi ieskrūvējot, tiek bojāts cinka slānītis skrūvgrieža saskares vietā. Tur arī sākas rūsēšana.
Skrūves tiks pasargātas, ja skrūvju galviņām, pēc ieskrūvēšanas uzklāsiet pilīti antikorozijas gruntskrāsas, piemēram KORROSTOP PLUS.
Ja cīņa ar rūsu liekas nepatīkama, vislabāk lietot nerūsošā tērauda skrūves.

Re: koka skrūves fasādei.
Autors: Didzisp ()
Datums: 09/06/2017 15:23

Es protams saprotu, ka moderni laiki un visur skrūves mauc iekšā, bet kapēc vagondēl nevar piesist ar nagliņām? Nagliņu sit slīpi papucī un nākošais dēlis nosedz naglas galvu. Nevajag ne tur cinkotas naglas, ne kādus citus vipendronus ar galvas pretrūsas aizsardzību. Skats daudz solīdāks kā ar vertikālām skruvju galvu rindām. Brīnumi šai pasaulē nenotiek un jebkura cinkota detaļa, mūsu klimatā, ar laiku sarūsē. Plus nav nekādas garantijas par skrūvju kvalitāti un čakars pirms skrūvēšanas urbt caurumu dēlī. Citādāk tas 50% gadījumu ieplaisā. Nagla ir pārbaudīta vērtība un man māja ar pienaglotiem vagondēļiem jau vairāk kā piecpadsmit gadus stāv. Cita lieta, ka vagondēļus nevar, mūsu klimatā, pasargāt no Latvijas pelēkā toņa un tapēc jāizvēlās kāda tumša krāsa.

Re: koka skrūves fasādei.
Autors: piča ()
Datums: 09/06/2017 15:24

ir speciālas vagonkas skrūves tievas tieviņas torxenes. ar priekšurbīti, pēcurbīti un konisku galvu.
dārgas baigi, bet iegremdējās tajā vagondēlī, neko neplēš un nekas tur vismaz pēc gada nekur netek.
kuršos tādas ir gan jau visos speciālizētajos skrūvju veikalos arī.

--------------------------------
paķimerējos ap savu vasarnīcu.
[vasarnica.blogspot.com]
tagad snaikstos ap nākamo objektu:
[mezamaja.wordpress.com]

Re: koka skrūves fasādei.
Autors: Didzisp ()
Datums: 09/06/2017 17:45

Es saprotu, ka visādi brīnumi tagad npērkami, bet nafig vajag vagondēli skrūvēt? Bail, ka vējš aizpūtīs?

Re: koka skrūves fasādei.
Autors: agrais ()
Datums: 26/05/2022 07:45

Veca tema, bet tagad arī man aktuala....Pats esmu diezgan daudz tās fasades deles licis, bet tas vairak bija 90tajos gados, kad klienti bija sapirkusi no vietejiem gateriem visadus sūdus, kadus nu vareja dabut. Praktiski visas vietās ir kaut kādas problemas....nu nav smuki. Tagad jau ir iespejams nopirkt kvalitativus materialus..Bet nu ari jautājums pacelies...Skrūvet vai pietiktu ar pneimo pistoli piešaut? Ir janobeidz neliela terasite, bet viena siena ir taisni jūras veju ietekme. Tur rudenos diezgan agresivi lietus un vējš ņemas. Krasotas deles tiks ar labu krasu, viss ka tam jabūt...Bet tomēr ir zinamas bažas ka ar laiku tās pneimo pistoles nagliņas var nenoturet un deli saks deformeties. Ta galviņa tur tomer loti maza...Kada jūsu pieredze?

Re: koka skrūves fasādei.
Autors: Aldiss ()
Datums: 26/05/2022 08:42

Tikai un vienīgi tievās, garās ciknotās nagliņas, kuras piešauj ar pneimo pistoli.

Plusi-
+Darbu ātrums
+Nav risks, ka dēlis saplaisās skrūvējuma vietā
+Nav īsti redzams savienojums
+Nav jāveic skrūvju galviņu apstrāde pret koroziju(cinkojums skrūvējot var pa bojāties, tad rūsa, kas notek pa dēli...).

Dēli vētra neaizpūtīs,lai cik dīvaini tas nešķistu, tieši mazais naglas izmērs nodrošina to, ka tā dēlī turās stingri. Mitruma ietekmē dēlim staigājot, lielās naglas var palikt vaļīgas, bet mazās nē.

Re: koka skrūves fasādei.
Autors: zzz ()
Datums: 26/05/2022 09:21

Galvinja ir mazaspeciali lai delim staigajot vinja ievilktos vairak koksne nevis noluztu

agrais rakstīja:
-------------------------------------------------------
Ta galviņa turtomer loti maza...

Re: koka skrūves fasādei.
Autors: Niks (neīstais) ()
Datums: 26/05/2022 20:06

Es laikam to darītu ar skrūvēm. Jā, tās ir redzamākas un ja nav vienā līnijā, nav smuki.
Ar naglām man negatīva pieredze, ja dēlis vērpjas tad to naglu ātri vien parauj uz āru. Varbūt, ka šī problēma nav, ja patiešām dabū kvalitatīvus dēļus, kuri nevērpjas un tā, bet nu nezinu, kur tādus meklēt un kā pārbaudīt dēļu kvalitāti.

Re: koka skrūves fasādei.
Autors: agrais ()
Datums: 26/05/2022 20:19

Ja, paliksu pie naglošanas,ir paris gaisa pistoles, dazadam naglam un skavam domatas, jaliek lieta. Par to deļu kvalitati...Senak ir gadījies likt tādas, kuras tik ar amuru vareja sasist kopā...tur pie mazaka mitruma jau sametas, jo grope nebija kur nostaigat. Tagad jau tadas problemas vairs neesmu manijis. Bet...jebkuru apdares deli var sačakaret nepareizi krasojot, vai taupot uz krasu. Mitrums nedrikst tikt klat pie nekrasota materiala. Pirmo reizi velams nokrasot vel nepienaglotas deles. Es izmantosu Flugger grunti un krasu.Paziņa tirgojas ar to, diktam jau nu slavē...Tad manīs. Darīsu visu pec instrukcijas, tad redzēs rezultātu...

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **    **  ********   ********  **     **  ********  
 **   **   **     **  **         **   **   **     ** 
 **  **    **     **  **          ** **    **     ** 
 *****     **     **  ******       ***     ********  
 **  **    **     **  **          ** **    **        
 **   **   **     **  **         **   **   **        
 **    **  ********   ********  **     **  **        

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727