UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Ārdarbi :  Building.Lv Forums

Pašreizējā: 2 no 4
Re: Kuru pašgājēju izvēlēties vai varbūt nošikot uz robotpļāvēju?
Autors: vārds ()
Datums: 28/06/2016 17:34

Ja var atļauties robotu, tad šāda izmēra gabalam tas ir ideāls un citus variantus nav pat vērts apskatīt. Ar laiku tā zāles pļaušana pamatīgi piegriežas.

Re: Kuru pašgājēju izvēlēties vai varbūt nošikot uz robotpļāvēju?
Autors: meerkat ()
Datums: 28/06/2016 23:37

nuu, honda ir jāredz dzīvajā. dārzciema 121 tās var arī apskatīt. man tā bija mīlestība no pirmā acu skatiena. :)

diemžēl izvēlējos citu - jo ir paliela un ļoti nelīdzena teritorija, kura tiek apkopta neregulāri un ar risku uz koka saknēm/cietiem slēptajiem šķēršļiem. spriežot pēc atsauksmēm ārzemēs, tad honda šajā ziņā ir kā princese - tai vajag labu un svaigu degvielu (nepatīk pastāvējusi) un it kā ir viegli salocīt kloķvārpstu (uzpļaujot saknēm, šķēršliem, etc.).

bez Perfekc minētā hondai ir arī dubultais asmenis + daudziem modeļiem ir asmens bremze (var iztukšot kurvi / iepauzēt uz brīdi, neizslēdzot dzinēju). un 5 gadu garantija, kuras spēkā esamībai gan nepieciešams apkopes veikt autorizētajā servisā.

esošais al-ko 5204 ar lielo briggs 850 dzinēju iet kā zvērs, bet pēc gada lietošanas divi galvenie mīnusi kā reiz saistās ar hondas plusiem: asmens bremzes neesamība + siksnu pārvads, kas ātri izļurkājas un no variējamā ātruma paliek 1 ātrums. varbūt vēl var pieregulēt, bet katrā ziņā hondas hidrostatiskā piedziņa ir elite level. te gan es nepiekrītu Perfekc - gan briggs 850, gan hondas 190 dzinējs ir lielie un jaudīgie. mulčēšana vispār ir jāveic ļoti maz ataugušai zālei - pretējā gadījumā nekas prātīgs nebūs. un arī man tā jauda npieciešama tikai dēļ nelīdzenumiem un neregulāras kopšanas (nedzīvo neviens uz vietas). uz plakanām un regulāri koptām virsmām tas būtu overkill.

lai gan neesmu lietojis, es arī liktu uz robotu plakanās virsmās, vienreiz milzu čakars ar kabeļa ierkašanu pa perimetru, bet pārējo laiku miers. es par to sapņoju, kad mokos ar pašgājēju. :)

Re: Kuru pašgājēju izvēlēties vai varbūt nošikot uz robotpļāvēju?
Autors: specs ()
Datums: 29/06/2016 00:09

Stāsta, ka lietojot robotus, neesot tā patīkamā tikko nopļautās zāles skata. Pat huskvarnas veikala pārdevējs teica, ka esot šādas atsauksmes. Zāle vienmēr īsa, bet ne līdzena kā tikko pļauta.

Re: Kuru pašgājēju izvēlēties vai varbūt nošikot uz robotpļāvēju?
Autors: Nks ()
Datums: 29/06/2016 08:42

specs Wrote:
-------------------------------------------------------
> Stāsta, ka lietojot robotus, neesot tā
> patīkamā tikko nopļautās zāles skata. Pat
> huskvarnas veikala pārdevējs teica, ka esot
> šādas atsauksmes. Zāle vienmēr īsa, bet ne
> līdzena kā tikko pļauta.


Nu zināmā mērā.
Kad ir bijusi pļaušanas pauzīte pēc sausuma perioda (nu zālīte mazliet ataugusi), tad pļaušanas sākumā vispār skats žēlīgs
Es tad robotu atstāju ārā pa nakti un no rīta kapiju dzerot priecājos, kāds man smuks pagalms :)

Re: Kuru pašgājēju izvēlēties vai varbūt nošikot uz robotpļāvēju?
Autors: J ()
Datums: 29/06/2016 10:19

Man 56cm Partner pašgājējs ar jaudīgāko B&S motoru (875), ātrums regulējums. Četrus gadus pļāvu ļoti nelīdzenu pļavu 8000m2, principā nekādu problēmu, esmu apmierināts. Tagad pļauju arī piemājas mauriņu uz 400m2. Šos 400m2 ar 56cm platumu nopļauju kādu 20-30 minūšu laikā, kaimiņi uz tādu pašu teritoriju ar mazākiem pļāvējiem ņemas vairākas stundas. Nez vai gribētu mocīties ar kabeļa rakšanu pa perimetru, turklāt jāpiekrīt, ka tiem mauriņiem, kas pļauti ar robotu nav īsti labs skats (vismaz tiem, ko esmu redzējis).

Re: Kuru pašgājēju izvēlēties vai varbūt nošikot uz robotpļāvēju?
Autors: Picca ()
Datums: 29/06/2016 16:02

man ir kaut kāds alko 200 cc pašgājējs. maksāja, ja nemaldos, ap 300 eur.
pļauju apmēram 600 m2+ ~200 m2 ceļus un taciņas. savācēju praktiski nelietoju, viss mulčējas. ja pļauj reizi nedēļā pusotrā nav ne vainas. ātrums gaitai viens, bet normāls- ne pa lēnu, ne pa ātru.
reizi gadā sataisu servisā uz ~50-80 eirikiem, jo ar apskaužamu regularitāti uz ceļa izskrien trubas un celmi.
darbojas 3. gadu. esmu apmierināts.

Re: Kuru pašgājēju izvēlēties vai varbūt nošikot uz robotpļāvēju?
Autors: Uldiš ()
Datums: 30/06/2016 10:24

Es, savukārt, esmu redzējis tieši ļoti smuku mauriņu, kas tiek ar robotu (Husqvarna lielais) apkopts. Viss vienādi līdzens, bet robotiņš strādā 24/7 - atpūšas tik tik, cik uzlādēt baču. Un 3 gadu laikā šādā režīmā bača vēl nebija nobeigusies (saimnieka atsauksme). Tā kā es arī par robotu, ja vien ir tāda iespēja.

Re: Kuru pašgājēju izvēlēties vai varbūt nošikot uz robotpļāvēju?
Autors: binary ()
Datums: 30/06/2016 10:43

Nu tas "patīk / nepatīk" ir stipri subjektīvs. Tik pat labi kādam ar parasto pļāvēju nopļautais patīk dēļ tā, ka pirms pļaušanas zāle jau ir pāraugusi, attiecīgi pēc nopļaušanas viss šķiet smuks, glīts, kā tikko pļauts - skats, kas nedēļas-divu laikā jau bija piemirsies. Ar robotu nopļautā zālāja izskatu nevarēs aizmirst, līdz ar to arī nevarēs "atgriezties" pie tikko nopļauta skata un to izbaudīt. Varbūt tāpēc robotu lietotāji dažkārt sūdzas, ka nav tik smuki kā pļaujot ar parasto? Dēļ tā, ka patiesībā jau ir pieraduši pie tā glīti nopļautā un nav iespēju to skatu aizmirst?

Re: Kuru pašgājēju izvēlēties vai varbūt nošikot uz robotpļāvēju?
Autors: piča ()
Datums: 30/06/2016 13:52

vēl veinu lietu nevajag aizmirst - ir cilvēki, kā piemēram es, kam patīk to zālīti pļaut. pie kvadratūras līdz 1200-1500 m tā ir lieliska smadzeņu atpūta, kur piedevām pēc katra metra redzams rezultāts.
ja nepatīk to darīt, vai galīgi nav laika - protams robots.
ja pļaut pašam - tad pļāvējs benzīns pašgājējs. Ātruma izvēle kā kuram - man ir kautkāds alko tam normāls ātrums- ne pa ātru, ne pa lēnu. Fāterim kautkāds makuloks - par ātru- nespēju izskraidīt līdz, līdz ar to nekāda kaifa no pļaušanas.

--------------------------------
paķimerējos ap savu vasarnīcu.
[vasarnica.blogspot.com]
tagad snaikstos ap nākamo objektu:
[mezamaja.wordpress.com]

Re: Kuru pašgājēju izvēlēties vai varbūt nošikot uz robotpļāvēju?
Autors: Niks ()
Datums: 01/07/2016 08:38

Jā, svaiga zāles un bendzīna smarža izpaliek

Pašreizējā: 2 no 4


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
  *******   ********   ********   ********   **       
 **     **  **     **  **     **  **     **  **       
 **         **     **  **     **  **     **  **       
 ********   ********   **     **  ********   **       
 **     **  **         **     **  **         **       
 **     **  **         **     **  **         **       
  *******   **         ********   **         ******** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727