UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Ārdarbi :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
Dzīvžoga stādi
Autors: Pavels.O ()
Datums: 06/04/2016 08:39

Ne pavisam par būvniecību, bet! Ir vajadzība iestādīt dzīvžogu ceļa pusē ~ 25 m, blīvu, beigu stadijā ~ 2 m augsts. Nav obligāti, ka visu gadu zaļš, galvenais, lai vasarā putekļi neiet cauri.
Pašlaik doma ir par vilkābelēm, lētas un ja kopj, tad smukas.
Vai kāds var ieteikt normālu stādu audzētavu Rīgas apriņķī, vēlams Daugavas kreisā krastā, piemēram, Ķekavas, Salaspils, Olaines.
Un kā ir ar stādīšanu, vai aprīļa beigas būs labi?

Re: Dzīvžoga stādi
Datums: 06/04/2016 09:00

Man līdzīgs jautājums tikai ar papildinājumu:
man vajag ap 100 m, arī gribas ap 2 - 3m, lai saknes nav vēdekļveida, ļoti jau gribētos mūžzaļu, bet ne tūjas. Vilkābeles arī izskatīju, bet kaut kā tik ļoti neuzrunāja. Stādaudzētavā man varēja ieteikt tikai tūjas un vilkābeles. Varbūt tomēr ir vēl kādas saprātīgas un labas alternatīvas?

Re: Dzīvžoga stādi
Autors: jānis_2 ()
Datums: 06/04/2016 09:34

Kalnu priedes?

Re: Dzīvžoga stādi
Datums: 06/04/2016 09:38

Priede man patiktu. Šur tur redzētas tādas pundurpriedes pie ēkām jo īpaši, bet draugi teica, ka tās esot parastās tikai nogrieztām galotnēm. Man tā negribējās īpaši ticēt. Tās būtu kalna priedes?

Re: Dzīvžoga stādi
Autors: Ciparins ()
Datums: 06/04/2016 09:58

Man ir ērkšķogu dzīvžogs. Cērpu 2x gadā.

Re: Dzīvžoga stādi
Autors: Teorētiķis ()
Datums: 06/04/2016 10:56

Nu jūs gan te laiž kā būtu mežā augtu trīs veidu koki :>
Tūjas ir dažādās krāsās, formās, un iespējamos gabarītos, varbūt nepatīk tā kas kaimiņam bet no pārējiem kāds patīk. Tas pats ar priedēm, kadiķiem, eglēm. Paņem katalogu un skatās kamēr atrod ko acij tīkamu.

Re: Dzīvžoga stādi
Datums: 06/04/2016 11:19

Es labprāt tādu katalogu apskatītu. Pavirši skatot internetā stādaudzētāju lapas es neatradu tādu labu vietu, kur piemēram būtu kaut vai tās pašas priedes vai kadiķu veidi. Uz vietas skatot diez ko gudrāks nevar palikt, jo kaut kā tie pārdevēji negrib iedziļināties manā problēmā - lūk izvēlies kadiķus, šeit egles un tās pašas vilkābeles.
Vari ieteikt labu katalogu?

Re: Dzīvžoga stādi
Autors: AleksejP ()
Datums: 06/04/2016 11:46

Es ieteiktu ugunīgo ņieburkadiķi.

Re: Dzīvžoga stādi
Autors: Teorētiķis ()
Datums: 06/04/2016 11:47

Zinu, ka ir katalogs vai pat grāmata, kurā visvisādi košumkrūmi ar bildēm, aprakstiem, izmēriem varēja ātri tik skaidrībā. Man radi ar daiļdārzniecību nodarbojas, visu pieved klāt, tāpēc uz sitiena nosaukumu nepateikšu, ja nepiemirsīšu, nopratināšu tuvākajās dienās.
Vēl ko varu papildināt, jāņem vēra slimības, klimata piemērotība, mēdz būt smuks, bet nepiemērots mūsu klimatam, īpaši par ekostiskākiem skujeņiem, kas apdeg saulē vai var apsalt...

Re: Dzīvžoga stādi
Datums: 06/04/2016 12:03

Jā, paldies!
Es sazvanīju vienu skujieņiem orientētu audzētavu un secinājumi šādi:
- ja negrib tūju, tad piemērotākais varētu būt tā kalna priede.
Kadiķim un citiem specifiskākiem skujeņiem ir kā saki problēma ar apdegšanu un apsalšanu, jo īpaši klajumā kā manā gadījumā. Eglēm saknes par plašu. Viņa nevarēja ieteikt vēl kādu citu labu alternatīvu. It kā vēl varētu visparastāko kadiķu versiju, jo tas būtu izturīgāks pret salu un apdegumu, bet pavasaros tas būs brūngans šā kā tā - bet pa vasaru atjaunojas.
Faktiski tādam dzīvžogam klajumā nemaz tik liela tā izvēle ar mūžzaļajiem nav.

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********  **    **  **    **  **    **  **     ** 
 **    **   **  **   **   **    **  **   **     ** 
     **      ****    **  **      ****    **     ** 
    **        **     *****        **     **     ** 
   **         **     **  **       **      **   **  
   **         **     **   **      **       ** **   
   **         **     **    **     **        ***    

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727