UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Ārdarbi :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: Iepriekšējā12
Pašreizējā: 2 no 2
Re: hidroizolācija privātmājas pamatiem
Autors: Aldiss ()
Datums: 01/11/2019 21:37

Vertikālā hidroizolācija ir vajadzīga tikai īpašos gadījumos, piemēram siena robežojas ar trotuāru kuru ziemā bagātīgi kaisa ar sāli.
Citādi no tās nav nekādas jēgas. Kapilārais mitrums/gruntsūdeņi staigā tur kur staigā un betonā iesūksies kaut caur pamatu pēdu. Jā, samirkšana notiks lēnāk, bet notiks. Vai betonam no tā, ka tas ir mitrs kaut kas notiks- nē nenotiks. Grodu aka, kurai betonu maisījuši senči ar lāpstu pirms 90 gadiem joprojām nav sabrukusi. Tagadējiem sertificētajiem betoniem pamatos nekas nenotiks turpmākos 200 gadus un vairāk.

Pamatus cokola līmenī bojā sasalšana/caursalšana/atkušana.
Šo problēmu mūsdienās likvidē ar dažus centimetrus biezu putuplastu.

Re: hidroizolācija privātmājas pamatiem
Datums: 02/11/2019 11:08

nu man ir reljefs un zems cokols aizmugurē un augstāks priekšā un to daļu kur zemāks, gribētos jau pasargāt no kūstošo sniegu ūdeņiem un lietusgāzieniem, lai mitrums tiktu novirzīts uz leju nevis ietu caur pamatiem

Re: hidroizolācija privātmājas pamatiem
Autors: Tinis ()
Datums: 02/11/2019 11:18

Nu pie reljefa vislabāk palīdz grāvis šķērsām nogāzei, lai ūdens nenāk virsū mājai.

Re: hidroizolācija privātmājas pamatiem
Datums: 02/11/2019 11:20

Man ir līdzīgas pārdomas kā Aldim, ka visa tā ņemšanās šajā gadījumā ar membrānām un xps ir pārspīlēta. Es saprastu, ja tur būtu paredzēts apsildāms pagrabs, tad tam ir kaut kāda jēga, bet citādi diezgan lieks darbs.
Cita lieta, ka var un vajag bišķi pārdomāt lietusūdeņu jautājumu. Resp. jāliek teknes un jāveido vai nu virszemes vai apakšzemes atvadi, lai lietus ūdeni atstumtu pār kādu gabalu nost no mājas pamatiem. Ja ir reljefs, tad arī to var pietiekoši veiksmīgi paformēt, lai virszemes kūstošā sniega ūdeņi dotos uz zemāku vietu, atkāpjoties no pamata. Bet smilts gruntī un zemiem gruntsūdeņiem vispār var it neko nedarīt. Kamēr citiem pavasarī vēl zeme slapja lāpstas dūrienā, tikmēr smiltiniekiem jau viss ir pa tīro.

Re: hidroizolācija privātmājas pamatiem
Autors: binary ()
Datums: 02/11/2019 11:37

Vilnis_Radio Wrote:
-------------------------------------------------------
> Man ir līdzīgas pārdomas kā Aldim, ka visa tā
> ņemšanās šajā gadījumā ar membrānām un xps ir
> pārspīlēta. Es saprastu, ja tur būtu paredzēts
> apsildāms pagrabs, tad tam ir kaut kāda jēga, bet
> citādi diezgan lieks darbs.

Bija kaut kāds video, kur bija runa par pamatu vertikālo hidroizolāciju. Tur doma līdzīga - ja tie ir vienkārši pamati, tad hidroizolācija ir naudas izmešana vējā (jebšu ierakšana zemē šajā gadījumā). Savukārt par variantu ar pagrabu tur minēja, ka tur to hidroizolāciju jāierīko krietni nopietnāk. Vai tik nevajadzēja to hidroizolāciju ierīkot vēl pirms pamatu liešanas, lai mitrums arī no apakšas netiek klāt…


daudzjautajumi Wrote:
-------------------------------------------------------
> hidreni normāli uz pašiem pamatiem horizontālo neredzu kā
> iestrādāt, tas būs izmests materiāls, (..)

Šo gan nesapratu. Kas tieši sāgādā grūtības uzlikt horizontālo hidroizolāciju? Kāpēc lai tas būtu izmests materiāls?

Man pamatiem horizontālajai virsmai vietām līda ārā akmentiņi, vietām bija kaut kādi grubuļi (piemēram, veidņu savienojuma vietās). Nopirku dimanta slīpēšanas disku priekš flekša, nogāju pāri visiem grubuļiem, rezultātā betona virsma gluda. Nopirku bituma mastikas spaini un "pielīmēju" 2 kārtas kaut kāda ruberoīda. Slīpēšanas laikā, protams, jālieto ausu aizsargus, putekļu masku (IMHO FFP2) un sejas aizsargmasku.

Disks šāda tipa, tikai 3x dārgāks (Depo, "Industry", betonu un akmeni grauza labi) - [www.fixers.lv]

Re: hidroizolācija privātmājas pamatiem
Datums: 02/11/2019 18:57

binary es tur pārrakstījos, bet vispār jā, horizontālo daļu vakarā lietus pataisīja par izteikti grubuļainu, jo betons pa 12 stundām ne velna neaprāvās un uznāca gāziens.

gribu to hidreni, jo vislaik gribas salīdzināt ar laukiem kur gan ir māls, bet nu no kalna nākošais visa veida mitrums brutāli iet caur mājai un tad nu tur tie gadsimta vidū taisītie pamati iet uz visām pusēm

Iet uz lapu: Iepriekšējā12
Pašreizējā: 2 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  **     **  **    **  ********   **       
 **     **  ***   ***  ***   **  **     **  **       
 **     **  **** ****  ****  **  **     **  **       
 **     **  ** *** **  ** ** **  ********   **       
  **   **   **     **  **  ****  **         **       
   ** **    **     **  **   ***  **         **       
    ***     **     **  **    **  **         ******** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727