UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Ārdarbi :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: 123Nākošā
Pašreizējā: 1 no 3
Vēlos siltināt līvānu mājai galus. Kā?
Autors: Alvisss ()
Datums: 10/06/2013 12:23

Esmu nonācis pie slēdzienu, ka pārāk apkurinu atmosfēru, tāpēc šovasar ir plānots sākt ar mazumiņu un vēlos nosiltināt līvānu mājai galus 2 stāva līmenī, kā arī bēniņu telpas zemjumta daļā.
Ir jautājumi par galu siltināšanu.
Patreiz tas pīrāgs ir gana simbolisks (no iekšas) - skaidu plātne, plēve, vate (šķiet, ka stiklašķiedras), skaidu plātne, dekoratīvie dēlīši. Ir doma raut nost dekoratīvos dēlīšus un izmantojot apšuvuma ķieģeļu kanti salikt koka statnes, starp kurām salikt 10cm vati, pa virsu fasādes vati, kuru stiprina pie koka statnēm un armējums ar dekoratīvo apmetumu nobeigumā.
Klāt pieliku savas idejs uzmetumu.Vai no šāds izpildījums ir ok un vai no šā būs kāda jēga? Kā arī - vai pati ideja nav pretrunā kādām celtniecības pamatdogmām?
p.s. varbūt varat ieteikt kādus citus materiālus un kapēc? Pats vēl meklēju info par pūšami vati (lokšņu vietā) un fibrolītu fasādes vates vietā.

Re: Vēlos siltināt līvānu mājai galus. Kā?
Autors: Alvisss ()
Datums: 10/06/2013 15:31

Tiešma nevienam nav viedoklis, ideja, komentārs un mans izvēlētais risinājums ir teju ideāls?

Re: Vēlos siltināt līvānu mājai galus. Kā?
Autors: Aprēķins ()
Datums: 10/06/2013 18:42

Nākotnē apšūto daļu neplāno siltināt? Cik atceros līvanenēm ķieģelim bija tikai dekoratīva funkcija, tā kā efektīvākais risinājums būtu tad tos ravēt nost un aizstāt to ar siltinājumu, bet ja tagad atbalstīsi statņus uz ķieģela, tad to būs daudz sarežģītāk izdarīt un vienīgais siltināšanas variants būs aizpūst gaisa spraugu ar kādu siltinājuma materiālu.

Re: Vēlos siltināt līvānu mājai galus. Kā?
Autors: Ronalds_ ()
Datums: 10/06/2013 19:42

Cik zinu ar līvānietēm viss ir slikti... Normāli nosiltināt maksās vairāk nekā par jaunu uzcelt...

Kas attiecas uz šo ideju - Domāju ka diezgan bezjēdzīgs pasākums, tāpēc ka pēc manām domām galvenā siltuma zuduma vieta ir slīpais jumts. Siltums ceļas uz augšu, un vatei ir nelaba īpašība sasēsties - pat jaunām mājām mēdz būt pamatīgas problēmas ar slīpo jumtu siltinājumu. Nemaz jau nerunāsim par padomju laika veidojumu....

Un ja jau karkass, kāpēc dārgā fasādes vate? Taisām karkasu, pildām kaut ar vates atgriezumiem (pa lēto ss.lv var nopirkt), pa virsu OSB vai dēlīši.

Ja $$$ ir daudz, tad laikam visiem skaidrs kas jādara. Ko darīt ja tā nav... Hmmm.. Varbūt tomēr siltināt no iekšas, kaut arī tas nav ieteicams. Vate karkasā, plēve(rūpīgi salīmēta!), pa virsu reģipsis. Un jāsāk ar 2 stāva griestiem.

Re: Vēlos siltināt līvānu mājai galus. Kā?
Autors: khe ()
Datums: 10/06/2013 23:31

Tai esošajai gaisa šķirbai būtu vēlams kaut kā ventilēties uz āru.

Esot bezjēdzīgi siltināt
Autors: Alvisss ()
Datums: 12/06/2013 10:00

Runāju ar vienu kostruktoru un viņš man apgalvo, ka siltināt mājas galus un bēniņus vienus pašus esot bezjēdzīgi. Viņš saka, ka kompleksa, labi izsvērta siltināšana dodot 50-60% ekonomiju (apkurei), bet tas pie nosacījuma, ja siltina visu - sienas, jumtu, bēniņus, logus, durvis, pamatus. Toties, ja siltina tikai māju galus 2stāva līmenī un bēniņus, tad ietaupījums būšot ap 5%, kas neesot nekas.
Vai tiešām tā ir, kāda ir citu pieredze?

Re: Esot bezjēdzīgi siltināt
Autors: Vienstāvs ()
Datums: 12/06/2013 10:25

Vai tad līvānu mājai ir bēniņi? Jāsiltina ap visu, ko plāno apkurināt, bet kāpēc lai to nevarētu darīt vairākos etapos, apdomājot vien etapu salaiduma vietas?

Re: Esot bezjēdzīgi siltināt
Autors: Alvisss ()
Datums: 12/06/2013 10:52

kaut kādi bēniņi jau ir - gar sāniem ir pažobeles, bet virs apdzīvojamās telpas ir bēniņi. Vienīgā vieta, ko nav vairs iespējams nosiltināt ir jumta daļa.

Re: Esot bezjēdzīgi siltināt
Autors: Vienstāvs ()
Datums: 12/06/2013 11:07

Pārēja starp ārēju un iekšēju siltumizolāciju, visticamāk, radīs termotiltus, bet arī tas būs vairāk kā nekas...

Re: Esot bezjēdzīgi siltināt
Autors: :/ ()
Datums: 12/06/2013 13:56

Piekritu Vienstāvam par to, ka ir jēga siltināt "etapos". Bet, Alvi, arī jumtu ir iespējams siltināt no iekšpuses. Parasti iebildums pret siltināšanu no iekšpuses ir saistīts ar to, ka tiek zaudēts siltuma inerces efekts, bet jumtiem tas nav aktuāli. Pietām, ja pastāv draudi, ka esošais jumta siltinājums ir sašļucis, siltināt jaumtu papildus ir ļoti svarīgi.

Iet uz lapu: 123Nākošā
Pašreizējā: 1 no 3


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
tD6WP

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.
Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727