UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Ārdarbi :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: Iepriekšējā123456789
Pašreizējā: 9 no 9
Re: Jumta konstrukcija un karstums vasarā
Autors: aaaAA ()
Datums: 27/01/2021 08:47

Teorētiķis rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Iz pieredzes.
> Māja ar valcprofilu un 300 siltinājumu pa spārem
> (bēniņi ka trešais stāvs kur bērniem tusēt,
> siltināts pārsegums) ja trīs dienas novietas ir ap
> +30 saulains, tad otrais stāvs uzsilst līdz 24-26
> grādiem.
> Jumta logi, nav tik jūtīgi ja ir vismaz 3 stiklu.
> Objekts Dakstiņi, siltinā∆ums 250, jumta logi
> FAKRO U5, telpas tiešām neuzskarst. Ir ārējā
> žalūzija, aizverot to, varētu pat teikt, ka ir
> vēsa telpa.
> Par sniega iešanu nost, no glazētā māla dakstiņa
> atkušņa laikā iet sniegs arī uz urā nost.

Pieļauju, ka jumta segumam nav ietekme tik būtiska..vajag tad arī skaidri uzrakstīt, kas ir sienās un grīdā. Koka karkass ar koka pārsegumu, vai mūra māja ar dzelzsbetona pārsegumu. Skaidrs ka no mikroklimata dzīvot vasarā mūra mājā būs reizes komfortablāk.
Man ir bleķa jumts-būns.. uzkarsts kapitāl, apgalvoju no pieredzes-var pat apdedzināties. Tajā pašā laikā-mūra māja ar siltajām grīdām jeb betona plātnēm. Un tas viss akmens apjoms, to māju dzesē pat ļoti labi. Vasarās nav diskomforts, arī ziemā nav, jo tas akmens ir kā akumulātors- uzsildi un ir gut.

Re: Jumta konstrukcija un karstums vasarā
Datums: 27/01/2021 08:53

Err rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Vai tad saules siltums neiet cauri tāpat? Nav
> vienalga cik stikli?
>
>
> Vilnis_Radio rakstīja:
> -------------------------------------------------------
> > Jā, man ir Fakro 3 stiklu logi.


Tiešajos saules staros iet. Ir arī info grafiki, cik un kā sasilst. Bet parasti tas ir apstākļu kopums. Gadījumā, kuru es pieminēju, tiešie stari sanāk apmēram 1-2h, tad koks priekšā, un pēc tam nesanāk tiešie. Telpām ir tikai vēl mājas gala logi, bet tie tad saulē nesanāk, plus telpas neuzkarst no jumta seguma. Tādā gadījumā nav jūtamas tās sekas ļoti. Un jumta slīpums 35 grādi.
Pārsvarā visi apsekotie objekti, kur bijušas ir karstuma problēmas, ir kombinacijā: zems jumta slīpums, šindeļu vai metāla jumts un kā likums ar siltinājumu 150-200, saules puse, un ari diezgan daudz vecā tipa jumta logi (vienpakešu), kā arī telpu ventilācija. Trakākais ko redzēju termometrā +33. (Tur uzlikām ārējās žalūzijas, tem.nokrita līdz 26, pārējais jau dēļ jumta seguma un siltinājuma, bet klientam jau tad likās, ka ir izglābts :))

Re: Jumta konstrukcija un karstums vasarā
Autors: Err ()
Datums: 28/01/2021 16:59

Kas jūsu prāt ir vislabākais risinājums logiem ( gan jumta gan parastiem ) pret tiešiem saules stariem - ārā žalūzijas? Tur melnie rullo tīkli vai marķīzes?

Katram savi plusi un mīnusi laikam. Tie melnie tīkli ļauj no iekšpuses kaitko redzēt kas ir forši, bet vai sauli aiztur labi ?

Re: Jumta konstrukcija un karstums vasarā
Datums: 28/01/2021 19:26

Err rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Kas jūsu prāt ir vislabākais risinājums logiem (
> gan jumta gan parastiem ) pret tiešiem saules
> stariem - ārā žalūzijas? Tur melnie rullo tīkli
> vai marķīzes?
>
> Katram savi plusi un mīnusi laikam. Tie melnie
> tīkli ļauj no iekšpuses kaitko redzēt kas ir
> forši, bet vai sauli aiztur labi ?

Metāla marķīzes nelikām, jo tad gaisma 0. Likām tīklveidīgo. Vismaz kaut kāda gaisma ienāk, siltumu no saules stariem aiztur ļoti labi, bet tur cilvēks atļāvās mehānisko ar tālvadības pulti.

Par parastiem logiem - tur lai izpaužās citi :) Trīs stikli (2 pakešu) noteikti, tur arī viņiem ir atškirības, plus rāmis, vārdu sakot, lai kopējā U vērtība tomēr būtu maksimāli zema (protams ko var atļauties cenā).

Re: Jumta konstrukcija un karstums vasarā
Datums: 29/01/2021 01:26

Nu es ieteiktu sākumā neiespringt vispār uz tām žālūzijām utml., jo iespējams viss apmierinās. Godīgi sakot nemaz tik daudz logos neesmu redzējis tādus risinājumus - tas nozīmē, ka cilvēkiem pārsvarā ir labi tāpat un tā nav izteikta problēma. Var vienīgi papētīt logus kuriem tur var tās sistēmas uzlikt, ja nu pēķšņi tik ļoti vajag. Man šķiet, ka tiem Fakro, kuri man uzlikti kaut kādas sistēmas bija paredzētas, bet es viņās pat neiedziļinājos. Daudz praktiskāka lieta man šķiet ir insektu sieti. :)

Re: Jumta konstrukcija un karstums vasarā
Datums: 29/01/2021 08:53

Vilnis_Radio rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Nu es ieteiktu sākumā neiespringt vispār uz tām
> žālūzijām utml., jo iespējams viss apmierinās.
> Godīgi sakot nemaz tik daudz logos neesmu redzējis
> tādus risinājumus - tas nozīmē, ka cilvēkiem
> pārsvarā ir labi tāpat un tā nav izteikta
> problēma. Var vienīgi papētīt logus kuriem tur var
> tās sistēmas uzlikt, ja nu pēķšņi tik ļoti vajag.
> Man šķiet, ka tiem Fakro, kuri man uzlikti kaut
> kādas sistēmas bija paredzētas, bet es viņās pat
> neiedziļinājos. Daudz praktiskāka lieta man šķiet
> ir insektu sieti. :)

Gan Velux , gan Fakro ārējo žalūziju var uzlikt pēc tam.
Par to ka daudziem nav, mēs jau kā īsteni latvieši - ciešamies :) Un liela daļanespēj noraksturot vai izprast, kas īsti nav tā. Kā jau minēju, tas karstums ir apstākļu kopums, jo vairāk apstākļu jau augstāka T.
Biežākais iemesls kāpēc liek jumta logi ir gaisma. Nav bijusi iespēja projektēt tā, lai telpās gaismas pietiktu ar sānu logiem.
Ok Gaisma, rodas jautājums, kāpēc veramu? Viena no praktiskākajām lietām - lai varētu nomazgāt. Par to ka vēdināt, tas atkal ir stāsts par projektēšnu, nav bijusi iespēja, vai rocība, ieprojektēt ventilācijas sistēmu vai rekuperatoru. Tad lūk insektu siets ir ļoti laba lieta.
Baigi nepretendēju uz viedokli - jumta logs slikts vai labs. Laika gaitā izveidojies viedoklis - jumt logs ir tāds "lēts" arhitektu-projektētāju rīks, kā neispringt uz citiem risinājumiem. Jāpiebilst, ka jumta logu industrija ir gājusi uz priekšu un ir arī intresanti risinājumi par attiecīgu naudu. Viena izmēra logs var maksāt sākot no 300 eur un beigties virs 1000 eur :)
P.S. Man arī ir jumta logi, ne manis likti. Ir idejas par šādu tādu pārbūvi un pašlaik plānā ir tos likvidēt :)
Nebaidaties no jumta logiem, bet neskopojieties arī ar naudu, izvēlaties pareizo modeli un labā komplektācījā, tas aiztaupīs dažādus sīkus diskomforta brīžus un kā zināms, dzīve jau sastāv no sīkumiem :)

Re: Jumta konstrukcija un karstums vasarā
Autors: Err ()
Datums: 30/01/2021 22:37

Man viesistabā/dzīvojamā istabā būs lieli logi tieši uz dienvidiem un jumts nenodrošinās nekādu pārkari ( nav iespējams) tāpēc jau laicīgi domāju par to saules karstumu. Markīzes, melnie rullo sieti vai āra žalūzijas.

Pašlaik sliecos uz tiem rullo sietiem, no ārpuses. Vai kādam ir pieredze ? Vertikāliem logiem?

Re: Jumta konstrukcija un karstums vasarā
Datums: 31/01/2021 10:41

Err rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Man viesistabā/dzīvojamā istabā būs lieli logi
> tieši uz dienvidiem un jumts nenodrošinās nekādu
> pārkari ( nav iespējams) tāpēc jau laicīgi domāju
> par to saules karstumu. Markīzes, melnie rullo
> sieti vai āra žalūzijas.
>
> Pašlaik sliecos uz tiem rullo sietiem, no
> ārpuses. Vai kādam ir pieredze ? Vertikāliem
> logiem?

Vēl jau ir kaut kādas plēves ko līmē virsū. Sauli atstaro, gaismu uz iekšu laiž mazāk, bet vismaz no iekšpuses cauri redz, tā teikt, saulrietu labāk redzēsi nekā caur žalūzījām vai sietiem... :)

Re: Jumta konstrukcija un karstums vasarā
Autors: Aldiss ()
Datums: 31/01/2021 12:43

Marķīzēm nav ne vainas, tik kad vētra un neesi mājās var aiznest pa gaisu. Kuru brīdī būs vai nebūs pērkons tā īsti zināt nevar. Var paskatīties uz dienvidu zemju risinājumiem.

Re: Jumta konstrukcija un karstums vasarā
Datums: 31/01/2021 18:22

Aldiss rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Marķīzēm nav ne vainas, tik kad vētra un neesi
> mājās var aiznest pa gaisu. Kuru brīdī būs vai
> nebūs pērkons tā īsti zināt nevar. Var paskatīties
> uz dienvidu zemju risinājumiem.


Ja naudu nav kur likt, var jau automātiskās uzstādīt, kā sākās vējš, tā savelkās iekšā :)

Iet uz lapu: Iepriekšējā123456789
Pašreizējā: 9 no 9


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********   ********   **    **   ******    **    ** 
 **     **  **     **  **   **   **    **   **   **  
 **     **  **     **  **  **    **         **  **   
 **     **  ********   *****     **   ****  *****    
 **     **  **         **  **    **    **   **  **   
 **     **  **         **   **   **    **   **   **  
 ********   **         **    **   ******    **    ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727