UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Ārdarbi :  Building.Lv Forums

Pašreizējā: 8 no 9
Re: Jumta konstrukcija un karstums vasarā
Autors: eer ()
Datums: 26/01/2021 03:23

Vēl jautājums - kurš dakstiņš mazāk uzkarsēs jumtu - klasiskais viļņotais, vai arī modernais taisnais ( flīžveidīgais). Pašam šķiet ka viļņoto vējš labāk izvēdinās, bet vai tā ir?

Re: Jumta konstrukcija un karstums vasarā
Autors: aaaa ()
Datums: 26/01/2021 08:11

Pirmam kārtam mazāk uzkarsīs gaišie toņi, forma neko neietekmēs. Bet fundamentāli mansardu no pārkaršanas glābj nevis jumta seguma veids, bet atbilstošs siltumizolācijas slānis un ventilācija.

Re: Jumta konstrukcija un karstums vasarā
Datums: 26/01/2021 12:16

eer rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Vēl jautājums - kurš dakstiņš mazāk uzkarsēs jumtu
> - klasiskais viļņotais, vai arī modernais taisnais
> ( flīžveidīgais). Pašam šķiet ka viļņoto vējš
> labāk izvēdinās, bet vai tā ir?


Zem melna daksta brīvā telpa ( starp dakstu un plēvi, un attiecīgi aukstie bēniņi, ja tādi ir) uzkarsīs par 2-3 grādi vairāk ka citas krāsas. Bet tā kopējā temperatūra tāpat būs krietni mazāka, ka citiem jumta materiāliem.
Ieliksi siltinājumu 250mm ( tagad normāļi ceļot tas ir minimums, liek pat 300mm) telpas zem jumta neuzkarsīs, daksts neatdod tādas temperatūras. Iedod kontaktu, nosūtīšu vairāk info.... :)

Re: Jumta konstrukcija un karstums vasarā
Autors: eer ()
Datums: 26/01/2021 14:00

Bet kā tad ar to infrasarkano starojumu? Tas lēnām tai vatei cauri neizies? Patinot atpakaļ šo pašu diskusiju te cilvēki par to runāja.

Tad viļņots vai gluds dakstiņš - tam nozīmes nav? tikai krāsai? Kas labāks betona vai māla?

Teorētiķis rakstīja:
-------------------------------------------------------
> eer rakstīja:
> -------------------------------------------------------
> > Vēl jautājums - kurš dakstiņš mazāk uzkarsēs
> jumtu
> > - klasiskais viļņotais, vai arī modernais
> taisnais
> > ( flīžveidīgais). Pašam šķiet ka viļņoto vējš
> > labāk izvēdinās, bet vai tā ir?
>
>
> Zem melna daksta brīvā telpa ( starp dakstu un
> plēvi, un attiecīgi aukstie bēniņi, ja tādi ir)
> uzkarsīs par 2-3 grādi vairāk ka citas krāsas. Bet
> tā kopējā temperatūra tāpat būs krietni mazāka, ka
> citiem jumta materiāliem.
> Ieliksi siltinājumu 250mm ( tagad normāļi ceļot
> tas ir minimums, liek pat 300mm) telpas zem jumta
> neuzkarsīs, daksts neatdod tādas temperatūras.
> Iedod kontaktu, nosūtīšu vairāk info.... :)

Re: Jumta konstrukcija un karstums vasarā
Datums: 26/01/2021 16:43

eer rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Bet kā tad ar to infrasarkano starojumu? Tas
> lēnām tai vatei cauri neizies? Patinot atpakaļ šo
> pašu diskusiju te cilvēki par to runāja.
>
> Tad viļņots vai gluds dakstiņš - tam nozīmes nav?
> tikai krāsai? Kas labāks betona vai māla?
>

Betona un māla daksts neatdod tādu siltumu jau startā, parastos bēniņos ar šo jumta seguma materiālu vasarā ir vieglāk uzturēties. Ja siltinājums būs 300mm, nekas tur cauri neizies. Tīri teorētiski viļnotam dakstam ir mazāka tiešas saskares virsma ar saules stariem, bet šeit mēs runājam varbūt par 1-2 grādiem. Šo neesmu speciāli mērījis. Melna krāsa uzkarsīs viss vairāk. Ja liek saules kolektorus uz jumta, tad atkal melns dakstiņš labāk, kolektora efektivitāte palielinās (par cik % nemācēšu teikt, bet palielinās).

Betona daksts ir budžeta risinājums, profilu izvēle nav plaša, plakans vai viļņots (vilnīsi parasti mēdz būt 3 veida plus ir 1 viļņa), māļam veidu formām ir daudz vairāk, krāsu arī un plus var dabūt glazētu.
Tehniskie parametri sertifikātu iegūšanai ir vienādi (dažiem ražotājiem ES ir māļam pieļaujami mazāki rādītāji - svara izturībai un ja nemaldos, mitruma caurlaidībai).
Betona daksts būs precīzāks izmēros. Māla dakstam izmēru staigāšana jau būs atkarīga no ražotāja, bet teorijā ES nevar būt lielķāa par 0.5mm.
Estētiskuma ziņā vizuālais visilgāk saglabāsies glazētajiem māļa dakstiem (protams nopērkot vislētāko glazēto dakstu kādā valstī, kur prasības pret salu cikliem unvispār kvalitātes, ir mazāki, attiecīgi var sākties problēmas. Tāpēc jau forumos rodas tādi teksti kā "māla daksts ir sūds" jo man sadrupa u.t.t.
Ufo ar nopirka brīnumu, tagad stagā sašutis ka šķiļās ....
Es sev liktu māla dakstu un atkarībā no vietas, iespējams pat glazētu.

Re: Jumta konstrukcija un karstums vasarā
Autors: Praktiķis ()
Datums: 26/01/2021 17:13

Man gribētos piebilst,ka mansarda stāvs ļoti sakarst tieši caur logiem. Jumta logiem jābūt ārējam saules sargam. Parastiem mājas logiem ideālā variantā slēģi.. Siltinājums,protams 30+ ,bet tas jau nav glābējs, jo cik biezs arī nebūtu siltinājums ziemā tāpat jākurina.. Vasarā tas pats -tikai vis notiek pretējā virzienā.

Re: Jumta konstrukcija un karstums vasarā
Datums: 26/01/2021 18:44

Man ir mansards ar 6 jumta logiem un siltinājumu ekovati ~300mm un šīferis kā segums. IR labi gan ziemā gan vasarā. Es arī biju sabiedēts par jumta logiem, ka tur vasarā būs taškenta un ziemā ledus un ies garām slajums - varu apgalvot no prakses - tie visi ir mīti. Paldies dievam ieliku to 6 logus, lai gan tepat forumā 4 no 6 kategoriski ieteica nelikt un balstīties tikai uz gala logiem un elektrību. Pēc loga žalūzijām arī neredzu vajadzību.
Pats jumta segums 100% ir tikai gaumes, prasīguma un budžeta jautājums, jo var likt metālu, bezazbestu un dakstiņus. Principiāli mansardā visi trīs saimnieki jutīsies vienādi labi. Es pat pēdējā laikā sliecos par labu metļa jumtiem, jo no tiem superīgi noslīd sniegs. Savam šīferam jumtiņam piebūvei mēdzu pēc liela sniega to jumtiņu tīrīt.

Re: Jumta konstrukcija un karstums vasarā
Datums: 26/01/2021 19:38

Vilnis_Radio rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Man ir mansards ar 6 jumta logiem un siltinājumu
> ekovati ~300mm un šīferis kā segums. IR labi gan
> ziemā gan vasarā. Es arī biju sabiedēts par jumta
> logiem, ka tur vasarā būs taškenta un ziemā ledus
> un ies garām slajums - varu apgalvot no prakses -
> tie visi ir mīti. Paldies dievam ieliku to 6
> logus, lai gan tepat forumā 4 no 6 kategoriski
> ieteica nelikt un balstīties tikai uz gala logiem
> un elektrību. Pēc loga žalūzijām arī neredzu
> vajadzību.
> Pats jumta segums 100% ir tikai gaumes, prasīguma
> un budžeta jautājums, jo var likt metālu,
> bezazbestu un dakstiņus. Principiāli mansardā visi
> trīs saimnieki jutīsies vienādi labi. Es pat
> pēdējā laikā sliecos par labu metļa jumtiem, jo no
> tiem superīgi noslīd sniegs. Savam šīferam
> jumtiņam piebūvei mēdzu pēc liela sniega to
> jumtiņu tīrīt.

Iz pieredzes.
Māja ar valcprofilu un 300 siltinājumu pa spārem (bēniņi ka trešais stāvs kur bērniem tusēt, siltināts pārsegums) ja trīs dienas novietas ir ap +30 saulains, tad otrais stāvs uzsilst līdz 24-26 grādiem.
Jumta logi, nav tik jūtīgi ja ir vismaz 3 stiklu. Objekts Dakstiņi, siltinā∆ums 250, jumta logi FAKRO U5, telpas tiešām neuzskarst. Ir ārējā žalūzija, aizverot to, varētu pat teikt, ka ir vēsa telpa.
Par sniega iešanu nost, no glazētā māla dakstiņa atkušņa laikā iet sniegs arī uz urā nost.

Re: Jumta konstrukcija un karstums vasarā
Datums: 26/01/2021 20:32

Jā, man ir Fakro 3 stiklu logi.

Re: Jumta konstrukcija un karstums vasarā
Autors: Err ()
Datums: 26/01/2021 22:15

Vai tad saules siltums neiet cauri tāpat? Nav vienalga cik stikli?


Vilnis_Radio rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Jā, man ir Fakro 3 stiklu logi.

Pašreizējā: 8 no 9


Jūsu Vārds: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **    **  **    **  ********   **     **  ********  
  **  **   **   **   **     **  **     **  **     ** 
   ****    **  **    **     **  **     **  **     ** 
    **     *****     **     **  **     **  **     ** 
    **     **  **    **     **  **     **  **     ** 
    **     **   **   **     **  **     **  **     ** 
    **     **    **  ********    *******   ********  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727