UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Ārdarbi :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: Iepriekšējā12345678
Pašreizējā: 8 no 8
Re: Plaisa gāzbetonā mūra stūros
Autors: Pašdarbnieks ()
Datums: 02/03/2021 17:24

Es esmu no pamatiem līdz aizskariem uzbūvējis sev divstāvu māju-PATS. Man nav plaisas. Dīvāna ekapertu viedoklis man neinteresē.

Re: Plaisa gāzbetonā mūra stūros
Autors: Klauns ()
Datums: 01/04/2021 12:50

Pašdarbnieks rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Es esmu no pamatiem līdz aizskariem uzbūvējis sev
> divstāvu māju-PATS. Man nav plaisas. Dīvāna
> ekapertu viedoklis man neinteresē.

Skatos, ap man pagàjušo gad aktuàlo tèmu atkal rosîba paràdījusies! :)

Jā, man jaunas plaisas īpaši nav parādījušās - rudenī àrpusē uzlīmēju 100mm vati, iekšā tagad ar BAK uzvelku sietu - būs jau labi. Par tām plaisàm un viedokli, ka māja jau nesabruks, man atkal ir cita baile - vairāk no zinātniskās fantastikas. Proti, tagad tas klimats ir tā sadirsta pasaulē, ka neticu, ka tuvākajos 30 gados mūs nepiemeklēs viduvēja zemestrīce - un ko tad? Mana māja ar tiem desmitiem plaisu būs pirmà, kas sašķobīsies uz visām pusēm, kamèr tās, kurām plaisas līdz šim nav bijušas, pārdzīvos to krietni mazāk sāpīgi?

Par rocklite es ar laikam domàtu 2x, ja tagad būtu jàceļ - tad labāk Bauroc vai YTONG.

Re: Plaisa gāzbetonā mūra stūros
Autors: deformācijas šuve ()
Datums: 01/04/2021 14:12

Prātiņ nāc mājās. Mājsēde iedarbojas.

Ja par atmosferiskām klimata parmaiņām var diskutēt, tad tektoniskās plaisas zem Latvijas neparādīsies tuvākos miljonus gadu.

Jau 100 reizes rakstīts, ka plaisas ir normāla parādība lielākoties un būves eksplutāciju neietekmē. Ja tas gāzbotons ir armēts, tad amējums uzņems visu spriegumu uz sevi un nekas nekur negāzīsies, ja neizdomās kāds gāzes katlu pats remontēt un amputēt drošības elementus.

Sienas sagāžas pie mums privātmājām nevis dēļ zemestrīcēm, bet dēļ cilvēku stulbuma - gazes noplūdes, atrakti pamati visā garumā, ignoretas caurules, kas plīsušas un izskalo pamatus, patvaļīga nesošo kontrukciju demontāža utt.

Re: Plaisa gāzbetonā mūra stūros
Autors: ints45 ()
Datums: 01/04/2021 14:19

Klauns rakstīja:
-------------------------------------------------------

> Proti, tagad tas klimats ir tā sadirsta pasaulē,
> ka neticu, ka tuvākajos 30 gados mūs nepiemeklēs
> viduvēja zemestrīce - un ko tad?

Karies, vecīt! Pirms tam gan izskaidro kā klimats var ietekmēt seismisko situāciju.

Re: Plaisa gāzbetonā mūra stūros
Autors: deformācijas šuve ()
Datums: 01/04/2021 14:46

ints45 rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Klauns rakstīja:
> -------------------------------------------------------
>
> > Proti, tagad tas klimats ir tā sadirsta
> pasaulē,
> > ka neticu, ka tuvākajos 30 gados mūs
> nepiemeklēs
> > viduvēja zemestrīce - un ko tad?
>
> Karies, vecīt! Pirms tam gan izskaidro kā klimats
> var ietekmēt seismisko situāciju.

Es domāju cilvēks droši var katru otro gadu pasūtīt nopietno ģeoloģiju vairāku simtu metrus dziļu ar jautājumu - cik balles liela zemestrīce varetu būt nakošos 2 gadus. Varētu atrasties kāds, kas pa lielu naudu pārdos culofāna plēvi ar ko māju ietīt - lai nesabrūk.

Bet ir skumji, ka cilvēki tik maz zina par dabas uzbūvi, kaut kādām kopsakarībām, tas arī atbild uz jautājumu kā gan var notirgot un nopelnīt pārdodot visādus top-šop mēslus, strukturetos ūdeņus un eneģijas kristālus. Izrādās ir augsne marketingam Latvijā aizsargāt mājas no klimata izraisītām zemestrīcēm ar innovatīvu tehnoloģiju. Cilv'ēks samaksās, tirgotājs nopirks kārtējai mamzelei X6, bet pats pircējs varbūtās pat gulēs saldāk tagad, kad māja ir droša. Vispār interesanta lieta tā dzīve.

Re: Plaisa gāzbetonā mūra stūros
Autors: Klauns ()
Datums: 20/04/2021 23:02

Divi gailēni iedziedājās, jo ironiju nesaprot! Pet tam, Latvijā zemestrīces nav reģistrētas?

Un tikai divi pilnīgi auni neseko līdzi tam, kas notiek pasaulē un nezin, ka ik gadus kaut kur uz zemeslodes dabā notiek kaut kas līdz tam neredzēts un absolūti negaidīts.

Re: Plaisa gāzbetonā mūra stūros
Autors: binary ()
Datums: 03/05/2021 22:09

Pašdarbnieks Wrote:
-------------------------------------------------------
> Tāpēc labāk māju būvēt no hard blokiem ar blīvumu
> 5Mpa, nevis no tiem 2.5Mpa mēsliem. Tas jau ir
> skaidrs taka diena, ka 2,5-3Mpa bloki plaisās.
> Tur tā cenas starpība uz visu mājas fona ir
> smieklīga.

Man ir Bauroc Ecoterm+. Pagaidām gan vēl neesmu ievācies (diemžēl dolgostrojs), bet nu nekādas plaisas nav novērotas, ja neskaita vienu otrajā vai trešajā rindā, kuru pats tur radīju, bliežot ar gumijas āmuru līmēšanas laikā. Tiem blokiem vidējā spiedes stiprība pēc papīriem ir 1,8 N/mm², kas, cik noprotu, ir 1.8 MPa (jā, ok, piekrītu, nav "no tiem 2.5 MPa mēsliem").

Ja pastaigātu ar mikroskopu vai kādu "mūra rentgena aparātu", noteikti kādu mikroplaisu atrastu… Ja ne pēc līmēšanas radušos, tad jau bloku ražošanas gaitā radušos - tādas tiem blokiem noteikti ir.


deformācijas plaisa Wrote:
-------------------------------------------------------
> Plaisas pēc būtības satrauc pamatoti tikai 1
> kategoriju - komerciālos celtniekus, kas bliež uz
> ātrumu, lai novērstu apmetuma plaisāšanu, ko
> izsauc bāzbetona žūšana, tur ir knifi kā uzlikt
> apmetumu, kas neparāda vizuāli plaisas uz ārpusi.
> Grūti iestāstīt klientam, kas nav inženierieris,
> ka plaisas ir ok, šis jau to nesaprot. Tapec tādi
> knifi.

Kas par knifiem?


Klauns Wrote:
-------------------------------------------------------
> Divi gailēni iedziedājās, jo ironiju nesaprot! Pet
> tam, Latvijā zemestrīces nav reģistrētas?

Ir. Atceros, bērnībā reiz vienu sajutu. Tas gan bija kādā 4. stāvā, guļot dīvānā. Nemaz nesapratu, kas notiek, vien pēc tam kaut kur uzzināju, ka bijusi zemestrīce. Pirmajā, otrajā stāvā gan to diez vai varēja just. Varētu būt bijis 2004. gads - [lr1.lsm.lv]

Re: Plaisa gāzbetonā mūra stūros
Autors: Mr. ()
Datums: 04/05/2021 00:30

Pirms dažiem gadiem pat vējš vienu gāzbetona jaunbūvi Liepājā sagāza, nu nav tas labākais būvmateriāls šie visu apjūsmotie bloki. Vai esat remontējuši kādus 50 gadus vecu gāzbetona māju? Tur vienkārši viss ir beidzies, viss jūk un birst, un no nojaukšanas var glābt tikai milzīga apmetuma kārta uz kuras viss turās.

Re: Plaisa gāzbetonā mūra stūros
Autors: binary ()
Datums: 04/05/2021 01:35

Mr., tai Liepājas gadījumā tik pat labi varēja būt jebkurš cits materiāls, tāpat būtu sagruvis. Nu nedrīkst bez jelkāda atbalsta būvēt platas, augstas sienas.



Labots 1 reizes. Pēdējo reizi labots 04/05/2021 01:36, labojis binary.

Re: Plaisa gāzbetonā mūra stūros
Autors: agrais ()
Datums: 04/05/2021 06:52

Ta siena Liepajā jau paša saknē bija nolemta nogāzsties....Baiga bura bija uzmūrīta, nepaspeja neko vairak izdarīt un uznāca vetra...Bet Grobina bija vel viens tāds gadijums...uzmūrīja kādus 40m garu un ap 3m augstu keramzīt bloku sienu,ari bez atbalstiem.Vienu rītu vejš to visu bija nogazis. Tad gan pa jaunam mūrīja ka pienakas, ar atbalstiem.

Iet uz lapu: Iepriekšējā12345678
Pašreizējā: 8 no 8


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  **    **  **     **  ********   ******   
 **     **   **  **   **     **     **     **    **  
 **     **    ****    **     **     **     **        
 **     **     **     *********     **     **   **** 
  **   **      **     **     **     **     **    **  
   ** **       **     **     **     **     **    **  
    ***        **     **     **     **      ******   

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727