UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Ārdarbi :  Building.Lv Forums

Pašreizējā: 2 no 5
Re: Terasei dēļi - plastmasas vai lapegli?
Autors: aaaa ()
Datums: 17/04/2012 22:37





Darbu secība:
-Norok zāli
-Sabetonē stabus
-uzklāj ģeotekstilu (lai zāle neaug), ko piespiež ar akmeņiem, lai vējš neaiznes
-taisa karkasu no 50x150 brusām, solis 60cm, amīši gan rekomendē 40-50cm max., bet ir OK. Karkass pie gala stabiem ir pieskrūvēts ar iebetonēta enkurdzelža palīdzību, hidroizolācija uz stabiem - jumta šindeļi
-klāj dēļus, skrūvē ar ņerža skrūvēm, man gan bija niķelētas.
-es vēl ar orbitālo visu noslīpēju, ar Fairy un birsti nomazgāju, nožāvēju un apstrādāju ar tonētu eļļu.
Vispār šogad paredzēts uztaisīt margas.

Re: Terasei dēļi - plastmasas vai lapegli?
Autors: E ()
Datums: 18/04/2012 08:27

Kādu eļļu izmantoji?

Re: Terasei dēļi - plastmasas vai lapegli?
Autors: aaaa ()
Datums: 18/04/2012 09:03

Eļļa no tikkurilas, Valtti Kalusteja Terassioljy, brūna.
[www.vivacolor.lv]
Imā ir uz šķīdinātāja bāzes un pavisam šķidra - kā benzīns, bet tā kā ārā - nekāda vaina - ļoti labi un uzreiz iesūcas kokā, lieko ar lupatu uzreiz noslauka/norīvē, beigās dēļu virsma sanāk tāda kā spīdīga, kā iebonerēta. Ūdens sākumā veido pilienus uz virsmas. Skaitās, ka jāpāreļļo katru gadu, es laikam eļļošu katru otro.

Re: Terasei dēļi - plastmasas vai lapegli?
Autors: ETT ()
Datums: 18/04/2012 21:27

aaaa
Neliela pārdoma par dēļu klāšanas niansēm. Tev ir (cik nu var redzēt) dēļi likti kā klasiski liek grīdai, lai tā kopumā līdzenāka - pamīšus. Vienu ar gadskārtu lokiem uz augšu, otru uz leju, nākošo atkal uz augšu. Vai atklātā terasē nebūtu labāk likt visus klāja dēļus ar gadskārtu lokiem uz augšu. Funktieris tāds, ka dabīgās rozīšanās rezultātā dēļu virsma tomēr iegūst nelielu loku, kas labāk būtu ar kūkumu uz augšu, jo pretēji vērsts iegūst līdzīgas mitruma uzkrāšanas tendences kā rievotie dēļi.

Re: Terasei dēļi - plastmasas vai lapegli?
Autors: aaaa ()
Datums: 18/04/2012 21:47

Par šito es diezgan piedomāju. Principā mēģināju likt cik vien var ar kūkumu uz leju. Tas žurnāla "dari pats" iespaidā, kurā tika skaidrots, ka liekot lociņus uz augšu, resp U formā, uz virsu sanāk kodolkoksne, kas pret atmosfēras un saules iedarbību ir daudz izturīgāka par uz leju esošo aplievu. Itkā loģiski, bet par to ūdens krāšanos ir taisnība - ne visiem dēļiem, bet dažiem to novēro. Ja man būtu tagad kādam jāiesaka - kā tad viņus tomēr likt, nevarētu tolkom atbildēt. Ja vietām liku speciāli otrādi, resp. n veidā, tas tikai tāpēc, ka otrā pusē bija kāds neglīts defekts - liels zars vai zara caurums, no laba prāta liku U formā.

Re: Terasei dēļi - plastmasas vai lapegli?
Autors: ETT ()
Datums: 18/04/2012 21:52

Pēc pāris gadiem prakses ieraksti te - kā labāk ;)

Re: Terasei dēļi - plastmasas vai lapegli?
Autors: aviators ()
Datums: 10/08/2012 13:25

Vasara iet, bet nav sanācis uzskrūvēt terasi. Bet tā nu sanāca, ka bija jāmontē objektā 400kv.m lapegles terase. Eļļoju ar Becker pelēku eļļu. Srūvēja ar ESSVE terašu skrūvēm. Tagad vairs negribu lapegli, nu nepavisam nebija tik laba, kā iedomājios. Ja izlasītu no fūres tos pārdesmit kvadrātus, tad varbūt, bet neviens uz neko tādu neparakstās. Pasūtīšu 4.klases spiedienimpregnētus priedes dēļus (90x45) un būs gana labi. Gan cena cita (~9Ls kv.m.), gan bez rievām.
Varbūt pat likšu nebetonējot stabiņus, vienkārši uz trotuāra plāksnēm karkasu. Virsmas augstumu varu max man ir 20cm, tā tikai knapi sanāks, ja karkass 14cm augsts.

Re: Terasei dēļi - plastmasas vai lapegli?
Autors: ruukiitis ()
Datums: 22/02/2013 09:27

Nāk pavasars, un briest pirmie pavasara darbi,
Vai kāds var padalīties kā izskatās pagājušā gadā taisītās terases?
kā tad bija pareizi dēli likt?kas tur dēļa galā bija jābūt? u - veidā proti lai dēlītis smaidītu, vai n veidā lai dēlim būtu bēdīga sejiņa?
vēl jautājums, es īsti nesaprotu terases dēļa cenu 6-9 Ls/m2.
paņemot kautkādus kvalitatīvus collīgos dēļus + ieguldot nedaudz darba ar fleksi, manuprāt var iegūt līdzīgu rezultātu nu uz pusi lētāk? ja kļūdoss, lūdzu pasakat ko es nezinu :)

Re: Terasei dēļi - plastmasas vai lapegli?
Autors: lūdzu info ()
Datums: 22/02/2013 09:32

Terases d''eļi parasti ir vismaz 32mm :)
pēc būtības dēļim p''ec Jūsu teiktā būtu jābūt bēdīgam.. jo tādā veidā tas mazāk sevī uzņemtu lietus ūdeņus utt.

Re: Terasei dēļi - plastmasas vai lapegli?
Autors: Janka6 ()
Datums: 22/02/2013 12:51

Man ir vsiparastākie ēvelētie dēļi, kaut kādi 40 mm biezumā un 100 mm platumā, griezumā pieskrūvēti ar trīs skrūvēm, nekas nav izvērpies, kalpo jau 3 gadu bez problēmām. Izmaksas ~ 4 ls/m2.

Pašreizējā: 2 no 5


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  ********  ********   *******   **    ** 
 ***   ***  **        **        **     **   **  **  
 **** ****  **        **        **     **    ****   
 ** *** **  ******    ******     ********     **    
 **     **  **        **               **     **    
 **     **  **        **        **     **     **    
 **     **  ********  ********   *******      **    

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727