UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Pašreizējā: 3 no 8
Re: Apkure: cietais kurināmais vs siltumsūknis
Autors: Proktologs ()
Datums: 21/01/2020 23:05

agrais rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Nu SS jau ari bez saviem pāris tūkstosiem nebūs.
> Un jāņem vera ka piesildīs tikai vienu telpu. Tas
> gais-gais gadījuma.Ir jau iespeja ar diviem
> pūtējiem, bet tad cipars būs lielaks.

G-G SS artic sērijas (zemajām temp.) 1500EUR ar visu uzstādīšanu.
Protams ir lētāks kk un protams ir kkas dārgāks.
Vēl būtisks ieguvums ir liekot SS ir tas, ka vasarā var izmantot dzesēšanai.
Pie +30 būs patīkami pavadīt laiku telpās, kur ir ap 21 grādu.



Labots 1 reizes. Pēdējo reizi labots 21/01/2020 23:07, labojis Proktologs.

Re: Apkure: cietais kurināmais vs siltumsūknis
Autors: Tinis ()
Datums: 21/01/2020 23:06

Vai tik nebija parastais čuguna kamīns, bez ūdens apvalka.

Re: Apkure: cietais kurināmais vs siltumsūknis
Autors: agrais ()
Datums: 21/01/2020 23:15

Ar ūdens apvalku nebija gan,bet parastais čuguna klucis ari nē. Bija Nordpeis darga gala kamīnkrasns ar tadu ka betona apdari. Kaut kas līdzīgs krasnij. Visa ta padarišana jau uzsila mereni, bet no kurtuves durvīm vienalga nāca liels karstums. Pielauju jau ka ar ūdens apvalku liela atskiriba nav, tapat ta kurtuve dod karstumu. Nekad mužā vairs neparakstitos uz tadu padarišanu ka pamata apkurei.Bet ta nu mana pieredze....Kādam citam varbūt savādākas izjūtas.

Re: Apkure: cietais kurināmais vs siltumsūknis
Autors: Tinis ()
Datums: 21/01/2020 23:18

Ar ūdens apvalku kamīns maksimums uzsilst līdz 80-90 grādiem. Betonu, tīru čugunu var uzkarsēt stipri vairāk. Tā kā nevajag salīdzināt nesalīdzināmas lietas.

Re: Apkure: cietais kurināmais vs siltumsūknis
Autors: Tinis ()
Datums: 21/01/2020 23:30

"Sausajam" kamīnam viss siltums paliek telpā kurā tas atrodas, "slapjajam" tiek aizvadīts arī uz citām telpām (radiatori) plus akumulatoru. Tā kā nav salīdzināmi.

Re: Apkure: cietais kurināmais vs siltumsūknis
Autors: Kasparam ()
Datums: 22/01/2020 08:56

Man ir "slapjā" kamīnkrāsns. Kāda 1/4 siltuma paliek viesistabā, kurā mēs arī uzturamies ikdienā.

Re: Apkure: cietais kurināmais vs siltumsūknis
Autors: Tinis ()
Datums: 22/01/2020 09:17

Tāpēc arī viesistabā nevajag radiatorus, kurināšanas brīdī. Bet kad uzliks aķi, vajadzēs, lai sildītu viesistabu no aķa, kad nekuras.

Re: Apkure: cietais kurināmais vs siltumsūknis
Autors: vent ()
Datums: 22/01/2020 10:00

šitās situācijas ir "jautras", kad jāizdomā, ko tev vajag un ir vairāki varianti un vismaz 2 ir aktuāli. Iemetīšu arī savu artavu tavām pārdomām.

SS (gaiss-gaiss): Šī noteikti ir izskatāma opcija, vienīgi pašam kārtīgi jānovērtē ikdienas paradumi mājās. Ir cilvēki, kam svarīgi ir vērt visur un vienmēr durviss ciet starp istabām, tad diez vai derēs. Šī opcija der tikai, ja mājas plānojums ļauj staigāt gaisam un siltumam no viena/diviem pūtējiem nonākt +/- visās istabās.
bet šim ir divi lieli plusi - 1) autonomija, jo varēsi to ieslēgt jebkurā brīdī, arī vasarā, kad Jāņos t* noslīdz zem 10 grādiem (nesen viens gads bija tāds). 2) strādā kā kondicionieris vasarā, kas ir ļoti ērti un komfortabli. Bet ir arī viens mīnuss - sausina gaisu. Ja māja nopakota un ir kaut mazākā nosliece uz mitruma uzkrāšanos, tad tas ir pluss, bet citādi mīnuss.

silt.akumulators: šī tomēr ir laba štelle, ja ir sava malka un siltumavots, jau esošs. Gribētu oponēt, ka māja tiks pārkurināta brīžos, kad jākurina akumulators. Risinājums diezgan lēts un vienkāršs - termoregulators uz lielo (radiatoru) loku. rezultāts būs tāds, ka jāuzliek būs 1-2* zem vēlamās un brīdī, kad sāksi kurināt to 14Kw krāsni, tev termoregulators pats sapratīs vai vispār radiatori vēl jāsilda, vai uzreiz var uz akumulāciju laist uzkrāt, tikmēr pašas krāsns siltums tupinās sildīt telpas. Lieka cilpa uz akumulatoru nekādu skādi nenodarīs un pasākums nebūs īpaši dārgs. Ja tev šobrīd ir 1 sūknis, tad klāt nepieciešams būs tikai: +1 sūknis, termovārsts/3pušu vārsts ar automātiku, termoregulators, akumulācijas tvertne, nedaudz lielāks izplešanās trauks, apsaiste. Ja tev jau stāv 2 sūkņi, tad papildu sūkni nevajadzēs.
Vēl var bez termoregulatora, ja akumulators shēmā, kā viena radiatora vietā, bet tad ar termogalvām radiatoriem, strādās pēc tāda paša principa. ja mājā jau ir nedaudz silti, tad radiatori noslēgsies un pildīsies akumulators. Šādi pat varētu būt lētāk un tev piemērotāk, jo akum. būs tālu no krāsns.
Labi nosiltināts akumulators tur pat nedēļu siltumu.

Es laikam iegrūstu naudu un uzliktu abus variantus ar nedaudz mazāku, lētāku SS. Zinu, ekonomiski nepamatoti, bet toties ērti ekspluatācijā (man kondicionieris mājā ir svarīgs vasarā). Katrs no šiem variantiem uz 1000e katrs velk, bet var arī zem iekļauties, ja pats materiālus/iekārtas pērk, jo atlaides parasti patur montieris.

Re: Apkure: cietais kurināmais vs siltumsūknis
Autors: Kasparam ()
Datums: 22/01/2020 10:10

Es arī šobrīd sliecos uz to siltuma aķi. Ar laiku varēs tad piejūgt apkures katlu, kurš jau man ir mantots no citas mājas. Līdz šim nebija kur to likt, taču tagad esmu uzbūvējis piebūvi. Kopumā ideja ir izvākt no pašas mājas apkures iekārtu - netīk tās malkas nešanas iekšā un netīrība ap krāsni.

SS man paliek kā laba opcija. Mūsu plānojums atļauj uzlikt divus iekštelpu blokus

Re: Apkure: cietais kurināmais vs siltumsūknis
Datums: 22/01/2020 10:49

Kādu apkures katlu tu esi mantojis - kw un nosaukums?

Pašreizējā: 3 no 8


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********   **    **  ********  ********   *******  
 **     **  ***   **  **           **     **     ** 
 **     **  ****  **  **           **            ** 
 **     **  ** ** **  ******       **      *******  
 **     **  **  ****  **           **            ** 
 **     **  **   ***  **           **     **     ** 
 ********   **    **  ********     **      *******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727