UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Pašreizējā: 5 no 8
Re: Granulu katls
Autors: Martinz77 ()
Datums: 24/08/2019 18:45

Gan jau ne inverter paaudze, modelīša nosaukumu lūdzu.

Re: Granulu katls
Autors: Ambrosio ()
Datums: 24/08/2019 21:42

Martinz77 rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Gan jau ne inverter paaudze, modelīša nosaukumu lūdzu.

Tas laikam jautājums man? Sanyo SHP-C90GDN ar SHP-TH90GDN-SW tank unit. Kompressors maina savu ātrumu diapazonā no 60Hz līdz 80Hz atkarībā no apstākļiem tā, lai kompresora izejā būtu kaut kāda daudz maz konstanta temperatūra (nevis katlā iestādītā, bet no kompresora nākošā temperatūra, kas ir augstāka par katlā iestādīto). Siltummaiņa atkausēšanas laikā kompressors iet uz pilnu klapi ar 80Hz.

Siltumsūkņa brošūra - [issuu.com]
Tehnical manual for servicing - [www.esru.strath.ac.uk]

Principā iekārta ir uzticama - nav bijis jāsauc serviss jau 10 gadus, uzņēmums, kas pārdeva siltumsūkni, arī bija ok - supports, pat atvilka pie reizes Sanyo japāņu inženierus uz manu māju (laikam biju viens no pirmajiem, kas nopirka iekārtu Latvijā). Diemžēl manā konkrētajā pielietojuma gadījumā šī iekārta nebija labākais risinājums, it sevišķi pa to cenu, kas bija toreiz. Pa lielam - mana kļūda aprēkinos, pie tam vēl nāca klāt elektrības cena reiz 2.

Visas manas iepriekšējā postā minētie apsvērumu jāaņem vērā jebkuram gaiss-ūdens siltumsūknim, neatkarīgi no ražotāja. Kaut ko principiāli labāku nevar uztaisīt - fizikas likumi tomēr strādā. Vēl svarīgs faktors ir iegādes cena. Nu un ekspluatācijas izmaksas konkrētā objetkā konkrētā lietošanas režīmā. Tā kā - rēķināt, rēķināt un vēlreiz rēķināt.

Re: Granulu katls
Autors: Martinz77 ()
Datums: 25/08/2019 00:25

Pat ar curent sensoriem kā Nibei, bet tai bja no 2010 gada. Diezgan laba iekarta.

Re: Granulu katls
Autors: Aldiss ()
Datums: 25/08/2019 00:47

Tas ļoti būtiski samazina COP. Te ir COPi pie dažādām āra/siltumnesēja temperatūrām manam silutmsūkni:
A25/W50 - 4.1 (ārā 25C, siltuma akumulatoru silda uz 50C)
A7W50 - 3.1
A-15W50 - 1.8
A-20W50 - 1.6

>>Kāpēc liec W50, apkurei pietiek ar W30 -W35, attiecīgi Cop būs krieni lielāks.
Lielākā kļūda ir sildīt akumulatorā ūdeni uz 50 un tad ar vārstiem jaukt, lai uz grīdām ietu 35.

Re: Granulu katls
Autors: Martinz77 ()
Datums: 25/08/2019 01:30

Lielaka kļūda vai nekļūda. Ja ir on/off kompresors tad ir vajadzigs buferis un japiekacha buveris un jaucam udeni. Ja ir inverter paaudze. Ieliekam iestatijumos, ka mums ir silta grida vai radiatori. Un velamo likni temperatutas pec ara apstakliem, un iekarta paveiks visu parejo

Re: Granulu katls
Autors: Ambrosio ()
Datums: 25/08/2019 02:56

Aldiss rakstīja:
-------------------------------------------------------
> >>Kāpēc liec W50, apkurei pietiek ar W30 -W35,
> attiecīgi Cop būs krieni lielāks.

Es norādīju tikai to, kor ražotājs norādīja tehniskajos datos. Citu datu man nav.

Pareizāk ir norādīt COPus tabulā, kur kolonās ir W temperatūra, rindās - āra temperatūra. Tad var redzēt COPus dažādās kombinācijās. It sevišķi uzmanība jāpievērš, kā mainās COPs tuvojoties 0 grādiem. Ja nav būtiska krituma dēļ siltummaiņa aizsalšanas un atkausēšanas, tad dati kaut kādi kreisi.

Paskatījos modernākos Panasonic gaiss-ūdens siltumsūkņu parametrus. 10 gadu laikā COPi gaiss-ūdens siltumsūkņiem nav revolucionāri pieauguši, it sevišķi, kad āra temperatūra ir negatīva.

> Lielākā kļūda ir sildīt akumulatorā ūdeni uz 50 un
> tad ar vārstiem jaukt, lai uz grīdām ietu 35.

Nezinu, vai tas ir mana konkrēta modeļa vai CO2 siltumsūkņu īpašība, bet kompresors jebkurā gadījumā savā izejā dod augstāku temperatūru par siltumakumulatorā uzstādīto. Un vismaz man nav iespējams regulēt tieši kompresora temperatūru (skatījos arī ar paroli aizsaargāto servisnieka menu).

Martinz77 rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Lielaka kļūda vai nekļūda. Ja ir on/off kompresors
> tad ir vajadzigs buferis un japiekacha buveris un
> jaucam udeni.

Man buferis vajadzīgs jebkurā gadījumā, ja visi sāk iet dušā, tad siltuma buferim jābūt, ja vien nav nu ļoti jaudīgs siltumsūknis, kas spētu nodrošināt tādu siltumjauda kā caurplūdēs sildītāja. Nesapratu, kas tieši domāts ar jaucam ūdeni, bet zonas ir buferī ir skaidri un efektīvii nodalītas - uz kompresoru iet no apakšas, kur vēsāks un kur nāk atpakaļgaita no apkures, no kompresora siltumnesējs tiek ievadīts augšā.

> Ja ir inverter paaudze. Ieliekam
> iestatijumos, ka mums ir silta grida vai
> radiatori. Un velamo likni temperatutas pec ara
> apstakliem, un iekarta paveiks visu parejo

Un karsto ūdenin no kurienes ņemt? No grīdas apkures temperatūras ar elektrību boilerī sildīt līdz 50+ grādiem? Tad jārēķina pēc konkrētās mājas siltumpatēriņa un konkrēto mājas iedzīvotāju karstā ūdens patēriņa, vai galā vēl joprojām sanāk ietaupījums.

Nu re, diskusijas rezultātā izkristalizējās vēl viens parametrs, kas jāņem vērā, vai izvēlēties gaiss-ūdens siltumsūkni - jo mazāks karstā ūdens patēriņš attiecībā pret mājas apkurei nepieciešamo siltumu, jo izdevīgāaks kļūst gaiss-ūdens siltumsūknis, pie nosacījuma, ja ir siltās (precīzāk radiant, jo siltām grīdām nevajag būt siltām) grīdas un siltumsūknis reāli efektīvāk strādā nodrošinot siltumu zemas temperatūras apkurei.

Tas tikai vēlreiz apstiprina to, ka vispārīgs jautājums vai X veida siltumsūknis / apkures veids ir labs / efektīvs, ir bezjēdzīgs. Jārēķina konkrētai mājai, konkrētai ģimenei, konkrētiem klimatiskiem apstākļiem (Liepāja atšķirsies no Vidzemes augstienes) un konkrētām izmaksām dažādiem variantiem un ekspluatācijas izmaksām.

Ja siltumsūkņa iekārta var nodrošina arī aukstumu gaisa kondicionēšanai, tad tas ir labs bonuss, un iekārtas izdevīgumu rēķinot, jāņem vērā ietaupījums uz atsevišķu kondicionieri.

Vai kāds pērkot gaiss-ūdens siltumsūkni (īstenībā vienalga kādu, varbūt pat kādu citu apkures veidu), pārdevējiem, kas vienmēr ļoti dikti slavē savas preces efektivitāti, ir paprasījis speciālus noteikumus un garantijas efektivitātei? Piemēram, ja COP (ir modeļi, kuri uzskaita patērēto elektroenerģiju un saražotu siltumu) ir X% zem tehniskajos datos norādītā, tad iestājas kaut kādas soda sankcijas / kompensācija?

Re: Granulu katls
Autors: Tinis ()
Datums: 25/08/2019 10:27

Nezinu, vai tas ir mana konkrēta modeļa vai CO2 siltumsūkņu īpašība, bet kompresors jebkurā gadījumā savā izejā dod augstāku temperatūru par siltumakumulatorā uzstādīto. Un vismaz man nav iespējams regulēt tieši kompresora temperatūru.
-----------
Nav arī jāregulē. Ekektriskajam sildītājam arī neviens neregulē spirāles temperatūru. Regulē temperatūru, pie kādas telpas gaisa vai siltumnesēja temperatūras jāizslēdzas. Tur arī rodas ekonomija. Vai COP siltumsūkņa gadījumā. Lai uzdzītu ūdens temperatūru līdz 35 grādiem, kompresoram mazāk jāstrādā, nekā, ja jāuzdzen līdz 50 grādiem.

Re: Granulu katls
Autors: Martinz77 ()
Datums: 25/08/2019 11:48

Izskatas, ka Tavs Sanyo nemak vai neprotno novadit karsto udeni ar piedzinas varstu, piekacat tvertni lidz saviem 48 gradiem un tad pareja laika dod tadu temperaturu kadu vajag un to visu regulet ar deltu, lai atplustosa temperatura nebutu mazaka par 5'c gradiem. Ja liek buferi un pec tam skaida udeni. Tad tas visu sadardzina un nav vairs ekonomijas. Cits gadijums ja ir on off kompresors.

Re: Granulu katls
Autors: Aldiss ()
Datums: 25/08/2019 15:01

Ja gaisa siltumsūknim atkausēšana ir vajadzīga jau no +5grādiem, tad kaut kas nav kārtībā ar āra moduli, iespējams tas ir daudz par mazu vai visa sistēma neatbilst mājās patēriņa vajadzībām, plus āra modulis atrodas pie ziemeļu sienas, kur saule nekad neiespīd.

Re: Granulu katls
Autors: Kaspars100 ()
Datums: 25/08/2019 19:02

Neticēju, ka var ietaupīt līdz 15.000 EUR uz mājas nopirkšanas processa, bet atradu servisu [100ciemati.lv] un gribu rekomendēt visiem, kas grib nopirkt jauno māju un ietaupīt lielu summu.

Pašreizējā: 5 no 8


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
u3cvH

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.
Redakcija:
redakcija@building.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727