UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Pašreizējā: 4 no 8
Re: Granulu katls
Autors: Sezams ()
Datums: 21/08/2019 12:11

Es arī nekur nevarēju atrast lietotāju atsauksmes par NBE. Pats izvēlējos pēc man svarīgiem aspektiem:
Ir stokercloud, kur var paskatīties cik daudz tie ir uzlikti, kā arī katra iestatījumus un salīdzināt patēriņu (baigi labā lieta). Vēl bija, ka viss nāk no viena ražotāja, kaut kas man piedāvāja alternatīvu saliktu no daudziem - katls, deglis, programmatūra, un protams viņš ir principā automātisks - nav bieži jātīra. Vēl svarīgs, vismaz man, aspekts irkatla un bunkura gabarīti.
Nu un vēl - laikam Latvijā ir visi sabiezējuši, jo sūtīju piedāvājumu uz kādām 8 firmām, atsaucās tikai 2
P.S neesmu commodus pārstāvis.

Autors: marc ()
Datums: 22/08/2019 15:03

Uzraksti uz Gvidokr@#$%&yandex.ru
pateikšu kā atrast mani stokera

Sezams rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Kā Tev marc ir ar to katlu - cik ilgi tev viņš ir
> un kādas problēmas bijušas?
> Kā tevi atrast StokerCloud?

Autors: Janis Tas Pats ()
Datums: 23/08/2019 04:44

Tātad NBE katls, viss tiek ražots Dānijā, katlam A+ klase, EC sertifikāts 5. Emisijas klase, skurstenī aiziet 10% virs katla temperatūras, patentēta katla degkamera, inzenieri vislaik šo katlu uzlabo, paterē daudz mazāk kā citi katli. Šim katlam konkurenti ir Herz un Viessman un neviens cits. 5 gadu laika uz katla mazo apetīti atpelnisies, jo granulu patēriņš ir daudz mazāks nekā citiem, paskatieties uz dūmvadu, ko Jūs redzat? Neko. Tīri caurspīdigi dūmi efektivitāte no 92% , pelnu saturs niecīgs, katls spēj novadait karsto udeni un divus apkures lokus. Un saules kolektoru. Tas viss sakot no 3.5k . Katls pats sevi iztīra, vadāms no interneta. Vienkārši pieber granulas un baudibl siltumu.

Autors: Janis Tas Pats ()
Datums: 23/08/2019 04:53

Commodus nespēj apmierināt pieprasījumu pēc šī katla. Piezvaniet un redzēsiet, ka rinda uz montāžu ir jau uz nakamo gadu

Autors: Sandruciss ()
Datums: 23/08/2019 12:27

Nu man jau to katlu nevajag rīt vai šajā apkures sezonā, katla izvēles izpēte ir uzsākta gana laicīgi. Es tikai nesaprotu, kā var izdarīt izvēli par labu katlam, ja pats pārstāvis nav ieienteresēts viņu pārdot, un visi parametri atsauksme problēmas man jāmēģina atrast i-netā - kas arī principā ir nereālā misija un darīju to dažādās valodās ne tikai LV. Man tas vienkārši nešķet loģiski, šis nav katls pa 1.5 -2t.. kuru nopirks tikai cenas dēļ. Tas būtu no sērijas iebraucu servisā un mācu meistaru kā skrūvēt a/m, jo ptas viņš to darīt negrib.. Nu, ja es tomēr esmu aizkūlusies līdz tam jūsu kantorim - tātad es vēlos saņemt vairāk info nekā i-netā. Nu tas ir mans viedoklis. Varu pateikt godīgi tā attieksme mani reāli šokēja nerunājot par to, ka mājas lapā viņiem darba laiks arī ir nekorekti norādīts vienā vietā strādā sestdienās otrā tikai pēc pieraksta. Un vis šis kopā man liecina par nesakārtotu darba vidi, attieksmi pret klientim vai potenciāliem klientiem - man nav pārliecības, ja es nopirkšu šo katlu, ka man viņu kāds būs spējīgs pēc tam atbraukt uzstādīt un nokalibrēt.

Autors: Mairis ()
Datums: 23/08/2019 13:25

Iesaku paintersēties dabasilda.lv
Šie bija ļoti atsaucīgi un zinoši.

Datums: 23/08/2019 13:52

Nu nav jau tik traki. Vēl jau pastāv iespēja pajautāt pa tiešo ražotājam - pats no sevis zinu, ka pēc tam no ražotāja tā firma dabūs pa ausīm, ka nevar nosdrošināt viņu produkcijas supportu Latvijā.

Autors: RMRT ()
Datums: 23/08/2019 15:33

Bet tad jautājums. Kāpēc likt granulu katlu RTB, kas ar visām komponentēm un uzstādīšanu izmaksā ap 7 000 eur, ja 3-šās paaudzes siltumsūknis (gaiss-ūdens) izmaksā to pašu, varbūt līdz 1k vairāk.
Jo mēneša maksājumos pieaugums manāms vien līdz +-/ 20 eur (ja ir tikai siltās grīdas.). Es personīgi neredzu vairs granulu ieguvumu, ja sāk likt kuram vairāk + un kuram vairāk -.

Datums: 23/08/2019 15:49

Gaiss-ūdens var teorētiski atmaksāties tikai labi siltinātā, ar 100% apsildāmām grīdām mājā. Un ja māja ir paveca un tajā jau cilvēki dzīvo, tad par siltām grīdām var aizmirst, jo nu nevāksies neviens ārā.

Autors: Ambrosio ()
Datums: 24/08/2019 17:42

Sezams rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Gaiss-ūdens var teorētiski atmaksāties tikai labi
> siltinātā, ar 100% apsildāmām grīdām mājā. Un ja
> māja ir paveca un tajā jau cilvēki dzīvo, tad par
> siltām grīdām var aizmirst, jo nu nevāksies
> neviens ārā.

No praktiskās pieredzes - man ir gaiss-ūdens siltumsūknis. Nopirku 2008. gada beigās, toreiz tas bija no tehnoloģiski advancētā gala ar CO2 (R744) un strādā līdz -25C. Siltumjauda 9kW līdz -20C, 8kW pie -25C.

Lielākā problēma - āra siltummaiņa aizsalšana un attiecīgi nepieciešamība atkausēt, kas parādās āra temperatūrai tuvojoties 0C. Tas ļoti būtiski samazina COP. Te ir COPi pie dažādām āra/siltumnesēja temperatūrām manam silutmsūkni:
A25/W50 - 4.1 (ārā 25C, siltuma akumulatoru silda uz 50C)
A7W50 - 3.1
A-15W50 - 1.8
A-20W50 - 1.6

2008. gadā it ka'jau bija krīze, bet zemes siltumsūkņi maksāja "kosmosu". Negribējās arī zemi pārrakņāt, krīzes laikā baigi ieguldīties arī nebija vēlme. Bija variants vertikālam zeme-ūdens siltumsūknim, bet tas arī bija dārgs. Precīzi neatceros, kā rēķināju, bet nonācu pie secinājuma, ka starpību ekspluatācijas izmaksās noēdīs laikam 10 gadu laikā. Bija doma, ka pēc 10 gadiem varēs atgriezties pie apkures jautājumu, varbūt būs kaut kāds sakarīgāks variants naudas ziņā. Rezervei galīgi neballtām dienām man ir arī kamīns.

Un tad radās problēma - 2008. gadā elektrība maksāja (un aprēķinos tika izmantota) laikam nedaudz virs 5 santīmi kWh... :) Reālais COP visai sistēmai kopumā (man ir sultima un ūdens skaitītāji, varu izrēķināt) bija mazāks nekā pēc papīriem. Ja nemaldos ziemā visas sistēmas COP sanāca ap 1.7.

2011. gada beigās uzliku papildus 17kW granulu katlu ar bunkuru. Mājas siltuma zudumi pie āra -21C pēc aprēķiniem sanāca ap 11kW, kas apmēram arī atbilst reāliem siltuma zudumiem, ko apstiprināja mērījumi kādā no aukstajām ziemas nedēļām. Tā kā katls izvilks ne tikai ilgstošus -30C, bet arī karsto ūdeni tajā pat laikā.

Paņēmu kaut kādu no lētā gala - Galmet 17kW pa 1650 Ls ar PVN. Siltumsūknim vadības bloks ar siltuma akumulatora ļāva pieslēgt papildus siltuma avotus, tā kā papildus nāca tikai apsaistes darbi. Ieslēdzu tad, kad āra temperatūra nokrīt ilgstošāk zem 5C un siltumsūknis sāk biežāk salt ciet (vai pēc cita rādītāja - siltumsūknis aktīvais darba ilgums diennaktī tuvojas 24 stundām). Izslēdzu pavasarī. Tā kā granulu katls strādā labvēlīgā režīmā - siltumnesēja temperatūra granulu katla ieejā tiek uzturēta vismaz 60C (praktiski es lieku 70C), tad kalpošanas laiks varētu būt ilgs.

Mani secinājumi:
* Gaiss-ūdens siltumsūknis ir piemērots tur, kur ir pozitīvas temperatūras visā izmantošanas periodā. Sausā (ar zemu relatīvo mitrumu) klimatā negatīvās temperatūras izraisīs mazāku siltummaiņa sasalšanu. Latvijā nav sauss klimats, bieži (vismaz Pierīgā) ziemā ir tuvu nullei ar gandrīz 100% mitrumu. Ideāli apstākļi, lai aizsaltu siltummainis.
* Siltumsūkņi ar pa tiešām lielu siltummaiņa virsmu un/vai lēnāku gaisa plūsmi (samazinās no 1 gaisa vienības atņemtais siltums) varētu būt efektīvāki, jo gaisa temperatūras delta starp ieeju un izeju būs mazāka un siltummainis retāk aizsals.
* Jo lielāka atšķirība starp siltuma patēriņu un maksimālo gaiss-ūdens siltumsūkņa siltumjaudu, jo retāk aizsals, jo efektīvāk. Efektīva māja ar maziem siltumzudumiem palīdz šajā rādītājā.
* Ir jēga ņemt gaiss-ūdens siltumsūkni tikai tad, ja tas kopā ar ierīkošanu ir būtiski lētāks, salīdzinot ar zemes-ūdens siltumsūkni. Uz čuju es teiktu 4000 eiro max, tad varbūt rēķinātu. Un elektrības izmaksas starpību noēdīs kādos 20 gados.
* Ja var iztikt ar daudz lētāku gaiss-gaiss siltumsūkni, kas pie reizes ir arī kondicionieris, tad domāju, ka labs variants, ko apskatīt, priekš mazas efektīvas mājas vai vasarnīca. Karsto ūdeni ar boileri.
* Vēlams apkures, karstā ūdens, ventilācijas un kondicionēšanas jautājumus mājā risināt kompleksi - kā vienotu problēmu, un skatīties uz kopējām izmaksām. Var gadīties, ka izdevīgāk samaksāt vairāk par kādu iekārtu, kura veic / samazina izmaksas vairāk nekā vienas funkcijas veikšanai. Piemēram, siltumsūknis, kas derīgs ne tikai apkurei, bet arī gaisa atvēsināšanai vasarā.

Pašreizējā: 4 no 8

Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
WCcyx

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.

Redakcija:
redakcija@building.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727