UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Pašreizējā: 4 no 5
Re: Granulu katli.
Autors: dzincha ()
Datums: 11/01/2011 07:29

Berž pelnu kasti :D

Re: Granulu katli.
Autors: kamins ()
Datums: 11/01/2011 10:22

Slēpo. Salīdzinājumā ar ss īpašniekiem. Labākajā gadijumā patēriņš ir 25 kg/dienaktī( māja 250 m2+ ūdens recirkulācija) vun sliktākajā variantā 50 kg/dienaktī (māja 220 m2 ). Bet tas ir Klimosz katliem (Polis).

Re: Granulu katli.
Autors: Enrike ()
Datums: 12/01/2011 18:58

Man Grandeg Eco25kw : māja 186 m2 - vienstāvene , no tām 155 m2 siltās grīdas , pārējais gulamistaba - radiators , 200 litru boileris ,sienas Aeroc 300 + 100 vate ,bēniņos 200 vate , mājās zīdainis :O) tāpēc t ( 23-24 ) , apkure oktobris - novembris - decembris = 2 tonnas granulu 2x90:3 = 60ls mēnesī
otrā apkures sezona - pagājušo bargo ziemu iztiku ar 5t granulu

esmu baigi apmierināts ar izvēli , jo šo variantu plānoju vēl pirms cēlu māju , katlu telpu , noliktavu - garāžu jau iepriekš saplānoju tapēc problēmu ja visu saplāno neredzu , vertikālā siltummaiņa tīrīšana tagad nieks , ar kaimiņu ( viņam ar granulas ) uz diviem nopirkām Depo lokano šneku "čūsku" , ko pieslēdzu Makitai un iekšā caurulē "drillēt" - piepūles itin nekādas , siltummainis spīd un laistās

P.S

citi protams skādē tīrīšanu , bet es tam pieeju tā _ tīrot katlu algu maksāju sev , jo par komfortu gāze , elektrība - jāmaksā un jāmaksā turpmāk būs kā izskatās arvien vairāk un vairāk + PVN :O)

elektrības cena celsies jau aprīlī tāpēc domā un rēķini pie m2 izmaksām perspektīvā un neaimirsti par ziemu ar -20&&-30 :O) , lai nesanāk kā ar Latvenergo , es pēc šīm problēmām jau nākamgad apkures sezonā rezervē turēšu dīzeļģeneratoru lai ar šādiem saimniekiem nepaliktu ar "pliku dirsu" , granulas vasarā ja runā ar kaimiņiem un paziņām kooperējoties var sarunāt pat pa 80Ls/t , pie tam ja vietējie izdomās tām celt cenu , tad Polija :O) , sarunājam lielo fūru un ceļam ekonomiku tur :O)

Re: Granulu katli.
Autors: dzincha ()
Datums: 12/01/2011 19:35

Neaizmirstam arī to, ka ja ceļas elektrība, celsies arī granulu cena.
Bet protams var sildīt polijas ekonomiku.
Pēc cipariem izklausās neslikti.
Kaimiņš ar bija pamēģinājis granulnieku, nočikājās ar šādām un tādām granulām - pa īsu esot. Ogļu granulas, tās esot bijušas labas - no polijas, bet švaki ar piegādēm.
Beigās pārdeva to katlu un tagad lieto zemes ss un esot ok.
Kamīns šļūc pa lv pauguriem vai pa Alpiem kantē?

Re: Granulu katli.
Autors: Minhauzens ()
Datums: 13/01/2011 01:10

Enrike Wrote:
-------------------------------------------------------
> Man Grandeg Eco25kw : māja 186 m2 - vienstāvene
> , no tām 155 m2 siltās grīdas , pārējais
> gulamistaba - radiators , 200 litru boileris
> ,sienas Aeroc 300 + 100 vate ,bēniņos 200 vate ,
> mājās zīdainis :O) tāpēc t ( 23-24 ) , apkure
> oktobris - novembris - decembris = 2 tonnas
> granulu 2x90:3 = 60ls mēnesī
> otrā apkures sezona - pagājušo bargo ziemu
> iztiku ar 5t granulu
>
> esmu baigi apmierināts ar izvēli , jo šo
> variantu plānoju vēl pirms cēlu māju , katlu
> telpu , noliktavu - garāžu jau iepriekš
> saplānoju tapēc problēmu ja visu saplāno
> neredzu , vertikālā siltummaiņa tīrīšana
> tagad nieks , ar kaimiņu ( viņam ar granulas )
> uz diviem nopirkām Depo lokano šneku "čūsku"
> , ko pieslēdzu Makitai un iekšā caurulē
> "drillēt" - piepūles itin nekādas ,
> siltummainis spīd un laistās
>
> P.S
>
> citi protams skādē tīrīšanu , bet es tam
> pieeju tā _ tīrot katlu algu maksāju sev , jo
> par komfortu gāze , elektrība - jāmaksā un
> jāmaksā turpmāk būs kā izskatās arvien
> vairāk un vairāk + PVN :O)
>
> elektrības cena celsies jau aprīlī tāpēc
> domā un rēķini pie m2 izmaksām perspektīvā
> un neaimirsti par ziemu ar -20&&-30 :O) ,
> lai nesanāk kā ar Latvenergo , es pēc šīm
> problēmām jau nākamgad apkures sezonā rezervē
> turēšu dīzeļģeneratoru lai ar šādiem
> saimniekiem nepaliktu ar "pliku dirsu" , granulas
> vasarā ja runā ar kaimiņiem un paziņām
> kooperējoties var sarunāt pat pa 80Ls/t , pie
> tam ja vietējie izdomās tām celt cenu , tad
> Polija :O) , sarunājam lielo fūru un ceļam
> ekonomiku tur :O

Tev nav kombinētais ? Cik esmu dzirdējis tad daudzi saka, kad labāk izvēlēties tieši granulu nevis kombinēto. Kas tur ir sliktāks, ja nav noslēpums ? Cik reāli ir uzticami Grandeg degļi ? Jo man te viens tirgonis teica kad labāk izvēlēties ir ERATO GP 20+ degli. Cena protams ir 1225 Ls. Cik tev izmaksāja katls ar visu uzstādīšanu ? Vai tev ir akumulācijas boileris, vai vispār tāds ir nepieciešams granulniekiem ?

Re: Granulu katli.
Autors: Minhauzens ()
Datums: 13/01/2011 01:23

dzincha Wrote:
-------------------------------------------------------
> Neaizmirstam arī to, ka ja ceļas elektrība,
> celsies arī granulu cena.
> Bet protams var sildīt polijas ekonomiku.
> Pēc cipariem izklausās neslikti.
> Kaimiņš ar bija pamēģinājis granulnieku,
> nočikājās ar šādām un tādām granulām - pa
> īsu esot. Ogļu granulas, tās esot bijušas
> labas - no polijas, bet švaki ar piegādēm.
> Beigās pārdeva to katlu un tagad lieto zemes ss
> un esot ok.
> Kamīns šļūc pa lv pauguriem vai pa Alpiem
> kantē?


Dzincha !!! Kā jau esi lietas kursā, tad tuvākajā laikā tev par elektrību būs jāmaksā par 10% vairāk (protams arī mums, bet tev apkure 100% uz tās turās ). Ja mūsu korumpētā valdība nepārtrauks sildīt savus biznesus un kolēģu elektro ražotnes, tad pēc pāris gadiem mums visiem vēl par elektrību būs jāmaksā 50% vairāk kā līdz šim.
Runājot par Poliju, tad tā nav tālu. Enrike pareiz teica, kad ir vērts kooperēties un tas ir reāli, kad nākotnē mūsu badaino ražotāju granulu uzpūsto cenu dēļ, visi sāks apmeklēt Polijas tirgu un tad arī te kritīsies cenas. Mani pārsteidz, kad tāda kā LV ar mežu platībām, vietējiem tirgo koku produkciju par tik augstām cenām. Bet tanī pat laikā Skandināvi iepērk pa kapeikām un tad gatavo produkciju mums LV iedzīvotājiem pārdod ar lieliem uzcenojumiem :( Vajadzēja jau otrādi, jo uz nabadzīgas tautas rēķina jau nenopelnīt !!!

Re: Granulu katli.
Autors: Minhauzens ()
Datums: 13/01/2011 01:38

kamins Wrote:
-------------------------------------------------------
> Slēpo. Salīdzinājumā ar ss īpašniekiem.
> Labākajā gadijumā patēriņš ir 25
> kg/dienaktī( māja 250 m2+ ūdens recirkulācija)
> vun sliktākajā variantā 50 kg/dienaktī (māja
> 220 m2 ). Bet tas ir Klimosz katliem (Polis).


Kā tev pašam liekas, tas patēriņš ir normāls, vai katastrofāls ???

Re: Granulu katli.
Autors: alekss ()
Datums: 13/01/2011 09:12

man ir GRANDEG 25 kw katls.Māja 200 m2,pirmā stāvā siltās grīdas,2-radiatori!mēnesī vidēji 900 kg granulu iziet!vasarā Inčukalnā ļoti labas kvalitātes granulas maksāja 86Ls!Par to tīrīšanu-nu ir reizi nedēļā pusstundu bišķi jāpačakarējās!Kaut gan Grandeg pārstāvis teica,ka varot tīrīt reizi 2 nedēļās,bet es tīru katru nedēļu!Kombinētais tērējot par 10% vairāk granulu!

Re: Granulu katli.
Autors: Gints_ ()
Datums: 13/01/2011 10:00

> Mani pārsteidz, kad tāda kā LV ar mežu
> platībām, vietējiem tirgo koku produkciju par
> tik augstām cenām.

Njā piemēram kantainās briketes pat depo vairs nepārdod (vismaz pirms kādas nedēļas 2 nebija), tikai tās apaļās. Džeki no kuriem vēl vasarā pirku par 80 sant paciņu stāstīja, ka viss ejot uz eksportu, vietejiem atmetot tikai pa retam pārpalikumus...

Re: Granulu katli.
Autors: Enrike ()
Datums: 13/01/2011 10:19

Es savu Grandegu pagājušo sezonu tīrīju 1x10 dienās , šogad 1x2 nedēļās - un pilnīgi nekas neliecina ka to vajadzētu darīt biežāk , pie tam pāgājušo sezonu kurināju ar Inčukalna granulām , šogad ar Jēkabpils

from Minhauzens :

Tev nav kombinētais ? Cik esmu dzirdējis tad daudzi saka, kad labāk izvēlēties tieši granulu nevis kombinēto. Kas tur ir sliktāks, ja nav noslēpums ? Cik reāli ir uzticami Grandeg degļi ? Jo man te viens tirgonis teica kad labāk izvēlēties ir ERATO GP 20+ degli. Cena protams ir 1225 Ls. Cik tev izmaksāja katls ar visu uzstādīšanu ? Vai tev ir akumulācijas boileris, vai vispār tāds ir nepieciešams granulniekiem ?

to Minhauzens :

nē kombinētais nav , ar Grandegu pagaidām problēmumu neesmu redzējis , kaimiņam jau 5-to sezonu 15kW iet - ne reizi nav pievīlis un mainīts nekas nav , par savu 25kW samaksāju ap 2,4kLs , katla , katlu telpu ar visu grīdu , radiatoru ,boilera apsaisti sarunāju ar meistaru no Gulbenes ( darbs 450Ls + materiāli (sūkņi ,maisītāji un visa pārējā armatūra ap 1 kLs ) , gribu pateikt ka tas bija 2009 gada septembris , vietējās firmas ar darbu un materiāliem prasīja ap 3200-3600 Ls
, katlu telpu uztaisīja uz 10 ballēm "cepuri nost" - vēl pabrīnijos ka ir vēl saglabājušies meistari kuriem termins "darba kultūra" nav degradējies , citādi pa celtniecības buma laikiem biju izveidojies komplekss " ja nedari pats " tad pasaucot kādu no meistariem tā viss " d--sā " , tad labāk pašam :O) - bet te sapratu ka apsaisti bez pieredzes "nepavilkšu"
Akumulācijas tvertne nav , savā laikā domāju likt - bet sapratu ka vajadzīga brīva vieta + aprēķini vai atmaksāsies , tagad sapratu ka nekļūdījos jo apkures izmaksas ir māzākas kā biju cerējis :O) , ja būtu kombinētais granulu/ malkas tad viennozīmīgi liktu - jo ietaupījums uz apkuri to izmantojot būs acīmredzams ,

tīri ar granulām kurinot un darbinot akumulācijas tvertni - vajadzētu atsauksmes un ciparus no lietotājiem - kāds atsauksies un padalīsies kuram tāda sistēma ?????




Pašreizējā: 4 no 5


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********  **     **  **     **   ******    ******  
 **        **     **  ***   ***  **    **  **    ** 
 **        **     **  **** ****  **        **       
 ******    **     **  ** *** **  **        **       
 **         **   **   **     **  **        **       
 **          ** **    **     **  **    **  **    ** 
 ********     ***     **     **   ******    ******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727