UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Pašreizējā: 2 no 4
Re: Gāzi vai granulas
Autors: uldisj ()
Datums: 13/11/2009 13:46

Prātīgākais inerces radiatori vai normāls gaisa siltumsūknis. Visu nosaka konstrukciju siltumnoturība - neatkarīgi no kurināmā vieda. Par sašķidrināto gāzi, esmu sabijis kādu brīdi arī aiz polārā loka, secinājums pa šiem gadiem ir tāds, kad Latvija normālu ziemas sašķidrinātās gāzes maisījumu arī nav redzējusi.
Par dīzeli - darbojas labi VISLIELĀKAIS SADEGŠANAS SILTUMS NO VISIEM KVALITATĪVAM, un ir un arī uz citiem tas attiecas vispirms vajag normāli ēku aprēķināt pēc siltuma zudumiem UN PAREIZI CAURUĻUVVADU DIAMETRUS APRĒĶINĀT un blīvumu pārbaudīt lai nebūtu jālamā viens vai otrs apkures veids, kad daudz ēd. Inerces radiatori no šiem visiem ir lētākais un arī praktiskākais variants - vienīgais jautājums par elektrības slēgumu. elektrības pazušanas gadījumā nedarbosies neviens - vienīgais, kas darbojas kamīns, ja vien nav ģeneratora. Inerces radiatoru cipars varētu būt no 2000-2500 uz visu māju. Mīnuss arī karstais ūdens jagatavo caur elektrisko boileri, bet to kvalitatīvu piedāvāt arī nav problēma, pastāv daudz un dažādi normāli varianti.

Re: Gāzi vai granulas
Autors: Dzincha ()
Datums: 13/11/2009 20:00

Kas ir inerces radiatori?

Re: Gāzi vai granulas
Autors: Novērotājs ()
Datums: 13/11/2009 23:16

... to malacis:

Ja jau gribi izmaksas dalīt uz 10 gadiem, korekti būtu gāzes cenu prognozi pievienot.

Ak jā - tevis aprakstītajā apkures sistēmā (Pazemes cisterna, apkures katls, radiatori, darbs...domāju ka pa kādiem pieciem tūkstošiem sanāktu gan siltais ūdens mājā, gan apkure, kas strādā pēc ieregulētās telpas temperatūras.) esi aizmirsis iekļaut siltuma akumulatorus, ja jau automatizētam granulu katlam esi tādus piekabinājis, tad gāzes katlam arī vajag!!! :))

P.S. es nemēģinu neko pārdot - es par korektumu ::))

Re: Gāzi vai granulas
Autors: z ()
Datums: 13/11/2009 23:41

Novērotājs
vispirms izproti siltuma akumulatora jēgu, tad sāc kādam mācīt korektumu...
malacis ar gāzes katlu piedāvā arī silto ūdeni, bet boileru nepiemin, spēj izdomāt kāpēc tā?

Re: Gāzi vai granulas
Autors: uldisj ()
Datums: 14/11/2009 11:36

Par inerces radiatoriem šo to var palasīt www.thermor.lv

Re: Gāzi vai granulas
Autors: sto> uldisj ()
Datums: 14/11/2009 14:03

Topika nosaukums ir "Gāzi vei granulas", bet tiek piedāvāti inerces radiatori jeb elektriskie sildītāji Thermor?

Re: Gāzi vai granulas
Autors: dzincha ()
Datums: 14/11/2009 17:07

Uldisj
Tu viņus tirgo?
Ir man viens tāds virtuvē - diezgan jau patīkami, kad šis horizontāli raida starus, bet kaut kad parādas smaka tā kā no kondiškas pēc izslēgšanas.
Elektriskā apkure tomēr ir daudz dārgāka nekā kaut ko sadedzinot un ja grib lai visā mājā ir silti nevis pāris metrus no radiatora.
Par to LPG, parunājos ar kolēgām - LPG esot uz pusi dārgākā kā dabasgāze. Pats nepārbaudīju.
Dīzelis jau ari skaitas variants, bet asociējas ar smakām un skursteni tam vajadzēs daudz nopietnāku nekā gāzes katlam.
Kā ir ar granulu katlu un skursteņa tīrīšanu. Dzirdēju, ja ir labas granulas un pareizi ieregulēts katls, tad nekas neesot jātīra. Man ir ņeržas skurstenis ar sākuma posmu 200mm un tad pāriet otrajā stāva uz 150 vai 160mm. Rodas jautājums vai to granulu katlu var pieslēgt pie 200mm esošā skursteņa.
Vai siltumatdeve no LPG un dabas gāzes ir vienāda? Un cik īsti maksā 1m3 vai tonna LPG un dabas gāze?

Re: Gāzi vai granulas
Autors: jekabins ()
Datums: 14/11/2009 17:49

es tik nesapratu, kaapeec vajag granulu katlam akumulatoru? un gruzchiku?? siteema ir automaatiska, cik es saprotu.. vai es kko nesaprotu? vienreiz 2 nedeeljaas pieiet pie katla un iztiiriit+ piebeert kurinaamo jau nu viiriesha cilveekam nav kauns.. :) tas mani nebaida..

5000Ls par LPG iekaartu gan...

cik sapratu, tad skurstenis jaatiira 1xgadaa... par izmeeriem nez.. kuru katlu skatiijies, dzinch?

Re: Gāzi vai granulas
Autors: Dzincha ()
Datums: 14/11/2009 18:55

Ok, bet cik tonnas apmēram vajag uz 150 m2. Sendvičs: no iekšas apmetums,fibrolīts 50mm,fibo 200mm,gaisa sprauga 1-3 cm, apakša sēž uz pamata,bet pie jumta vaļā(ciet būtu labāk),putiks 100mm,armējums,apmetums 2mm. Logi pārāk lieli nav,bet tad kad ārā ir >5m/s tad 2ā stāva istabā ir vēsāks kā 1ajā? Vai tā sprauga var šo radīt? Jumtā 35cm vates,bēniņi aukstie. Temperatūras kritums pa nakti nekurinot 5 grādi(25 vakarā,no rīta 20). Cik m3 ir 1tonā granulu?

Re: Gāzi vai granulas
Autors: Ansis Liepa ()
Datums: 14/11/2009 19:10

parēķiniet cik izmaksās kurināšana ar otrabotku.

Pašreizējā: 2 no 4


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **    **  **      **   *******   **    **  **     ** 
 ***   **  **  **  **  **     **   **  **    **   **  
 ****  **  **  **  **         **    ****      ** **   
 ** ** **  **  **  **   *******      **        ***    
 **  ****  **  **  **         **     **       ** **   
 **   ***  **  **  **  **     **     **      **   **  
 **    **   ***  ***    *******      **     **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727