UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Iekšdarbi :  Building.Lv Forums

Apdare, krāsošana, flīzēšana u.c.
Iet uz lapu: 123Nākošā
Pašreizējā: 1 no 3
Kaļķa apmetums!
Autors: Haralds ()
Datums: 01/01/2008 00:43

Sveiki!

Man ir nepieciešamība pavasarī uzlikt kaļķa apmetumu uz fibrolīta plāksnēm.
Kautkur forumā pavīdēja apraksts, kā to visu darīt, bet gribētos precizēt:

Vai ir prātīgi veidot pašgatavoto kaļķu-smilšu apmetumu? Vai viņš būs pietiekams kā vēja barjera?
Varbūt ir nepieciešams pirkt kādus gatavos maisījumus, kam ir klāt "elastīgās" piedevas? Varbūt var ieteikt kādas konkrētas markas?
Par cik dzīvoju tuvu Lietuvai, varbūt ir kādi produkti, ko ražo tur?



Re: Kaļķa apmetums!
Autors: sveiki ()
Datums: 01/01/2008 04:32

Man arī šis jautājums ir aktuāls, jo šobrīd atjaunoju 115 gadu vecu māju un divas saimniecības ēkas, visas ar mūra 0,5 m biezām sienām, no iekšpuses un ārpuses apmestas ar kaļķa apmetumu. Šobrīd mājā tiek mūrētas ķieģeļu starpsienas ar kaļķa javu un ir doma pavasarī taisīt kaļķa apmetumu. Varbūt kāds var ieteikt kādu vecmeistaru kurš māk veidot kaļķa apmetumu?

Re: Kaļķa apmetums!
Autors: Vienstāvs ()
Datums: 01/01/2008 21:25

Diez vai veikalos būs gatavi kaļķa. Ir kaļķa-cementa - Knauf Grundputz H un Serpo 414 (ar stiklašķiedras matiņiem). Kaļķa apmetumu varētu būt jēga gatavot pašiem, jo ilgā cietēšana dod savus labumus (kas lēni nāk, tas labi nāk).
Citāti no J.Zviedrāna raksta "Ēkas ārienes apdarināšana" Vides Vēstīs Nr. 5/6 2003,
[www.pilis.lv]
"Kaļķis ir pietiekoši padevīgs, lai izsekotu vecu ēku kustībai. Šodien šī materiāla izmantošanā galvenās problēmas rada kompetentu speciālistu trūkums, lai precīzi ievērotu sagatavošanas un izmantošanas tehnoloģiju, laika apstākļus – temperatūru, gaisa mitrumu, respektētu saules iedarbību.
Tādas firmas kā Scohomburg, Bayosan, Hasit piedāvā gatavus uzlabotās kaļķu javas maisījumus, kas ir kvalitatīvi, viegli pagatavojami un lietojami, bet dārgi.
Saulkalnes pelēkais dolomīta kaļķis nav tas, kuru lietoja vēsturiskajā apbūvē.
Latvijā nopērkams nedzēsts, kvalitatīvs Lietuvā, Baltkrievijā ražots baltkaļķis un Saulkalnē iepakots Baltkrievijā ražots baltkaļķis."



Re: Kaļķa apmetums!
Autors: būvinženieris Ivars Brinkmanis ()
Datums: 02/01/2008 18:43

Apmetuma iegūšana nav pārāk sarežģīta.
Tiek nopirkts gaisa baltkaļķis. Tas pa porcijām tiek ielikts plastikāta tvertnē vai mucā un sajaukts ar aukstu krāna ūdeni. Visvienkāršāk to samaisīt ar elektromikseri- elektriskais urbis ar garu maisītājlāpstiņas kātu. Sienu apmetumiem izmantojams kaļķis, kas ūdenī stāvejis vismaz 2 nedēļas, tas garantijai, ka būs pilnībā nodzēsies.
Kaļķa masa izveido krējumam līdzīgu konsistenci. Tiek samaisīta ar skalotu granti 1:3..4 attiecībā.
Apmetuma uzklāšanas būtība ir tāda, ka to ieklāj vairākās kārtās, vismaz divās. Sagatavošanas rupjā kārta un virsējā. Iespējams, ka atkarībā no uzstrādājamās virsmas ir vajadzīgs gruntējums.
Kļūda kaļķu javas uzstrādē ir mēģināt uzreiz iegūt gludu līdzenu virsmu. Tad var veidoties rukuma plaisas. Tāpat apmetums nedrīkst ātri žūt, to jāuztur mitru vismaz 3 nedēļas izmantojot dārza smidzinātāju.
Kaļķa apmetums pateicoties ierīvētām grants daļiņām ir pietiekoša vēja barjera un tas pateicoties porainumam brīvi laiž mitruma tvaikus. Tas ir konservants organiskajiem materiāliem - kokam, skaidbetonam.

Re: Kaļķa apmetums!
Autors: Haralds ()
Datums: 02/01/2008 19:06

Liels paldies par diezgan izsmeļošu aprakstu!

Par cik izskatās, ka beigu beigās ar apmešanas darbiem nodarbošos pats, tad gribās to processu izzināt līdz sīkumiem.

Es sapratu, ka tā darbība ar cementa piena gruntēšanu paliek spēkā?

Vai fibrolīta saduršuvēs sietlentu ir jāpielīmē ar kādu špahteļmassu jeb to var iestrādāt ar pirmā kaļķa apmetuma kārtu apmešanas laikā?

Vai katru kārtu jāžāvē tās 3 nedēļas?

Vai virsējo kārtu tomēr nav labāk ieklāt ar teiksim SAKRET armēto javu?

Re: Kaļķa apmetums!
Autors: Vienstāvs ()
Datums: 02/01/2008 19:26

Kas ir "gaisa" baltkaļķis? Tā kā Zviedrāna rakstā - jebkurš nedzēstais, kas nav dolomīta? Varbūt var minēt konkrētas markas vai pat iegādes vietas?
Kāpēc daži min, ka vajagot gadu vai pat septiņus (!) ilgu dzēšanas laiku?
Lielveikalos visbiežak esmu manījis dzēsto - priekš kam cilvēki pērk to (ja jau piedāvā)?

Re: Kaļķa apmetums!
Autors: būvinženieris Ivars Brinkmanis ()
Datums: 02/01/2008 20:33

Es diemžēl esmu pircis baltkaļķi tikai Saulkalnē.
Es viņu saucu par gaisa baltkaļķi tapēc, ka tas zem ūdens, atšķirībā no hidrauliskā kaļķa, nesacietē gadiem ilgi. Būtībā kaļķim, kā tādas markas nemaz nav, ir tikai aktīvā CaO ..kalcija oksīda brīvais daudzums maisījumā. Kādreiz bija 3. škiras, kur šķira raksturoja šo CaO procentuālo daudzumu vai kaļķa mīklas iznākumu.
Kaļķim atšķirībā no cementa stiprības klasei nav nozīmes un teorētiski pēc 28 dienu cietēšnas iegūst marku starp 4..10 kg/cm2. Bet kaļķis var cietēt gadiem ilgi, jo tas pārvēršas kaļakmenī.. CaCo3, kur cietēšnai jāpiesaista ūdens tvaiks un ogļskābā gāze.
Pēc kaļku iestrādes, katru kārtu nav jāžāvē 3 nedēļas, literatūrā min dienu vai divas. Tas atkarīgs no vides vai vietas mitruma. Esmu otro kārtu licis arī pēc 5 dienām, jo pamatslānis bija tik mitrs, ka pamatkārta gandrīz nežuva. Te ir tas , ko sauc par meistarību..pirmā kārta nedrīkst līdz galam nožūt, kad jāliek nākošā, bet pirmajai kārtai vajag saplakt.
Apmetot fibrolītu saduršuvēs sietu var likt kopā ar pamatkārtas apmetumu.
Dzēšanu 7 gadus min tapēc, ka agrāk kaļķipraktiski nesamala pulverī, bet dzēsa gabalā izdedzinātos.Šodien samaltajam pietiek ar 2 nedēļām, neatbildīgām vietām -garāžas vai pagraba sienas var maisīt uzreiz dzēšot sajaukšanas procesā.

Re: Kaļķa apmetums!
Autors: sveiki. ()
Datums: 03/01/2008 03:47

Ivaram kā parasti- žetons. Kur varētu meklēt kādu literatūru par šo tēmu?

Re: Kaļķa apmetums!
Autors: Vienstāvs ()
Datums: 03/01/2008 03:50

Paldies par informāciju. Tātad kaļķis man nav jāgādā jau šodien un jāmērc ar plēvi izklātā bedrē, ja mūrēt taisos tikai pēc gadiem.
Tomēr - veci laiki neiet kopā ar plēvi. Minēja arī grūtu dabūšanu. Varbūt rūpnīcā LT vai BY pērk nemaltu? Pārjautāšu vēlreiz tam, kurš ieteica ilgo dzēšanu.

Re: Kaļķa apmetums!
Autors: Andre ()
Datums: 19/10/2009 13:08

Sakiet! Vai kaļķa apmetumu nevar aizstāt ar ģipša?
Lieta tāda: ir lauku māja : konstrukcijas - nesošas koka sienas, apmūrētas ar silikāt ķieģeli!
Uzlauzot grīdas, atklājās, ka apakšējais vainags ir sapuvis, to izzāģēju ārā un ieliku fibo bloku. Tagad man ir jāapmet salaiduma vieta - koks un mūris.
Saprotu, ka ar kaļķa apmetumu ir diezgan sarežģīti.
Vai varu apmest ar ģipša apmetumu? Vai koks pirms apmešanas ir jāgruntē?

Iet uz lapu: 123Nākošā
Pašreizējā: 1 no 3


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Pievienot failu ziņai
  • Atļauts pievienot sekojošu tipu failus:
  • Pievienotie faili nedrīkst pārsniegt:
  • 5 more file(s) can be attached to this message
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
  *******   **    **  ********  **     **  ******** 
 **     **  ***   **     **     **     **  **       
 **         ****  **     **     **     **  **       
 ********   ** ** **     **     **     **  ******   
 **     **  **  ****     **      **   **   **       
 **     **  **   ***     **       ** **    **       
  *******   **    **     **        ***     **       

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727