UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Iekšdarbi :  Building.Lv Forums

Apdare, krāsošana, flīzēšana u.c.
OSB siltās grīdas
Autors: Di ()
Datums: 30/04/2024 09:48

2.stāva pārsegumums, kurā ir doma veidot silto grīdas iekšs OSB. Vai šāds risinājums būtu ok? Biju redzēs, ka tā tiek veidots.

1) Grīdas segums - lamināts vai parkets
2) OSB 22mm, kurā iekšā iestrādātas siltās trubas, iefrēzētas tādas ejas vai sagrieztas gabalos, atstājos spraugas. Spgraugās izmanot kko līdzīgi folija lentai, lai siltums neietu uz leju.
3) Koka starpstāva pārseguma sijas

Re: OSB siltās grīdas
Autors: Ugis S ()
Datums: 30/04/2024 10:46

Manuprāt zem OSB, kurā iestrādātas trubas arī vajadzētu kādu kārtu OSB, citādi tam visam nebūs satura. Varbūt uz sijām likt 22mm OSB, virs tā grīdas reģipsi 2 kārtās, kurās iestrādāt caurules un tad pa virsu segums?

Re: OSB siltās grīdas
Autors: kubiks ()
Datums: 30/04/2024 14:10

Šitā jāšanās tiešām sanāk lētāk nekā gatavā sistēma?

Re: OSB siltās grīdas
Autors: Hmm ()
Datums: 30/04/2024 14:19

1.Priekš kam? Ja atvērta tipa plānojums, tad otrajā stāvā parasti siltums pats aizceļo un reizēm papildus apkure nav vajadzīga. Radiatori būs vienkāršāks risinājums pat, ja ir SS sistēma ar zemu siltumnesēju. Vēl jo vairāk, ja grīdas segums lamināts vai parkets, kurš nav tas piemērotākais grīdas apkurei, bet tai pat laikā pēc sajūtām ir silti.
2. Kāpēc skatāties uz OSB? OSB ir koks un nezināmas izcelsmes līmēs... agrāk, noteikti saturēja kaitīgas vielas, kuras izgaro, tagad stāsta, ka dažos saturs esot zems, bet pie siltuma avota es neliktu.

Ir gatavie plānās sildās grīdas risinājumi, tajos parasti metālu(folijas) liek, lai uzlabotu siltuma izkliedēšanos. Nekāda vajadzība izolēt uz leju nav... Ja vien vispār tas nav kāds dzīvoklis, kurā darbi notiek otrajā stāvā :)
Ja ļoti gribās, tad grīda jā veido kā grīda, ņemot vērā siju soli un papildus svaru no grīdas un tad pa virsu vai nu minētos gatavos risinājumus, vai nu piekrītu iepriekšējām atbildētājam, ka virs seguma liek reģipsi kuru griež pa gabaliem vai frēzē un tur caurules un tad pa virsu vēl viena kārta...

Re: OSB siltās grīdas
Autors: martell ()
Datums: 02/05/2024 11:34

Esmu licis Uponor Siccus siltumvadošās plāksnes. Uz koka sijām (man solis bija 40cm), starp kurām ir pakojums (manā gadījumā keramzīts, bet iesaku labāk smilti) liku kaltētus dēļus 50mm biezumā ar ~2.5cm spraugu starp tiem. Spraugās saliku iekšā šīs atstarojošās plāksnes. Katru otro dēli neliek klāt pie sienas, bet atstāj ~10cm no sienas, lai var cauruli izlocīt. Uz alumīnija profiliem liku grīdas reģipsi 2 kārtās, uz tā dabīgo linoleju. Viss darbojās ideāli. Protams nav tāda siltuinerce, kā Eštriham, bet uz koka pārsedzēm jau arī nekādu baigo svaru neuzliksi.

Pasērfo pa Uponora lapu, tur ir arī gatavi putuplasta paneļi ar gropēm un klāti ar foliju, bet es tos neizvēlējos, jo dārgi bija maitas, kad pirms ~10 gadiem šis bija aktuāli.

Re: OSB siltās grīdas
Autors: Jānis654 ()
Datums: 04/05/2024 17:26

Es šo jautājumu savulaik pētīju un nonācu pie secinājuma:
1. koks sūdīgi vada siltumu
2. šis risinājums ir krietni čakarīgāks par radiatoriem
3. kā rakstīja ja ir atvērts plānojums un labi siltināts jumts tad var pat izmēģināt bez nekādas apkures otrajā stāvā - esmu te lasījis stāstus ka atšķirība temperatūrā līdz 5 grādi. Ja augšā tikai guļamistabas tad perfekti lejā ap 23 augšā ap 18.

Es ieteiktu siltās grīdas otrajā stāvā ne, ja nu vienīgi ar grīdas reģipsi un linoleju vai vinilu.



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Pievienot failu ziņai
  • Atļauts pievienot sekojošu tipu failus:
  • Pievienotie faili nedrīkst pārsniegt:
  • 5 more file(s) can be attached to this message
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **      **  **    **  **        **     **  **       
 **  **  **   **  **   **        **     **  **       
 **  **  **    ****    **        **     **  **       
 **  **  **     **     **        **     **  **       
 **  **  **     **     **         **   **   **       
 **  **  **     **     **          ** **    **       
  ***  ***      **     ********     ***     ******** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727