UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Iekšdarbi :  Building.Lv Forums

Apdare, krāsošana, flīzēšana u.c.
Ir informācija, ka "nogalināts" pelējums vienalga izdala toksīnus
Datums: 11/08/2019 08:11

Gribēju uzzināt viedokli, pieredzi.

Cik saprotu, ir pētījumi, kuru rezultātā secinājums, ka "beigts" (izžuvis) pelējums vienalga izdala toksīnus. Zemāk iekopēju avotus.

Tad nu domāju ko darīt reālajā situācijā. Situācija ir tāda, ka bija dēļi, apauguši visi ar pelējumu (sēnēm). Virs dēļiem akmens vate, kurai noteikti arī ir pieķērušās pelējuma sporas. Pagaidām no apakšas apstrādāja dēļus ar atšķaidītu ūdeņraža peroksīda koncentrātu (https://prana-ko.lv/index.php?productID=15436). Pēc tam noņēma kādus 2-3 mm no dēļu virskārtas. Protams, ka dēļi vairs nav tik melni. Tomēr vienalga redzami daudzi melni punktiņi un arī melni "plankumi". Nu skaidrs, ka tādā mājā dzīvot būtu tāda lēna pašnāvība.... Tad nu domāju ko darīt. Melnākos dēļus jāmet tomēr laukā. Pārējiem vēl noņemt kārtu. Un vati.... sanāk ka arī jāmet ārā. Ja neko nedarīs, nu dzīvos, smaku nejutīs, viss it kā normāli, bet regulāri elpos visādus toksīnus un pēc vairākiem gadiem organisms neizturēs un ... Droši vien ka daudzi tā arī dzīvo.
Vienīgā "cerība"... cik reāli ir ka tās "beigtās" sporas ar laiku izvēdinās un izlido no mājas ārā? Ir informācija, ka tieši "beigtās" (sausās) sporas lido labāk, jo ir vieglākas.


[www.epa.gov]
Please note: Dead mold is allergenic and may cause allergic reactions and other health effects in some individuals, so it is not enough to simply kill the mold. It must also be removed.

[inspectapedia.com]
Viability of spores is not essential to toxicity, so that the spore as a dead particle can still be a source of toxin. Important toxins produced by penicillia include nephrotoxic citrinin, produced by P. citrinum, P. expansum and P. viridicatum; nephrotoxic ochratoxin, from P. cyclopium and P. viridicatum, and patulin, cytotoxic and carcinogenic in rats, from P. expansum (Smith and Moss, 1985).

Re: Ir informācija, ka "nogalināts" pelējums vienalga izdala toksīnus
Autors: Pēters ()
Datums: 11/08/2019 09:22

Ja jau noņēmi 3 mm virskārtu un joprojām melns, tas nozīmē tas dēlis kārtīgi papuvis un iespējams jāmaina nost( nezinu gan cik viegli atsevišķu dēli nomainīt tavā situācijā) . Pietiks ja mazāk bojātos apstrādās. Nav jau tas pelējums tik toksisks, salīdzinot ar citām vielām kas apkārt gaisā. Būs jau ventilācija telpās.
Svarīgākais visu tur izžāvēt, un uzbūvēt atpakaļ pareizu konstrukciju,lai nekrājas kondensāts, savādāk tur tūliņ augs atkal jauna dzīvība.

Re: Ir informācija, ka "nogalināts" pelējums vienalga izdala toksīnus
Autors: Vecteevs ()
Datums: 11/08/2019 09:27

Tās indes ar ko špricēsi tur varētu būt kaitīgākas par pašām pelējuma atliekām.

Re: Ir informācija, ka "nogalināts" pelējums vienalga izdala toksīnus
Datums: 11/08/2019 13:51

Paldies par atbildēm.
Par "dēlis kārtīgi papuvis" nu lielākā daļa dēļu ir tādi ar melniem punktiņiem un pelēcīgiem plankumiem. Vienā vietā eksperimentam noņēmu vēl kādus 3 mm. Nu it kā nav ne punktiņi, ne melnums...

No kā es "baidos" ka tie visi punktiņi un plankumi izdalīs toksīnus un tā koncentrācija būs par daudz. Nu salīdzinu OSB plāksnes. Tagad iedomājos, uztaisīt es sienas, griestus, grīdu no OSB plāksnēm un tādā sāktu dzīvot. Nu nenomirtu jau bet...

"Inde" pagaidām bija ūdeņraža peroksīds. Vienkārši lielākas koncentrācijas ūdeņraža pārskābe.
Nākamā, nu jau laikam īsta inde ir BOCHEMIT QB.
Un vēl ir doma pašam uztaisīt indi, līdzīgu kā Concrobium Mold Control. Sastāvs:
Trisodium phosphate (ортофосфорная кислота
[www.chemical.lv]),
SODIUM BICARBONATE (cik saprotu parastā soda),
Sodium Carbonate (Гидроксид натрия, Карбона́т на́трия (кальцинированная сода)
[www.chemical.lv])

Par visām indēm, OSB, skaidu plākšņu mēbelēm, laminātu utt. cik saprotu sākumā izdala daudz visu ko. Bet ar laiku viss samazinās un mazāk kaitīgi paliek. Pagaidām nav skaidrības par to beigto sēnīti, cik ilgi tāda izdala toksīnus.

Varbūt es bez pamata uztraucos, bet nu...

Re: Ir informācija, ka "nogalināts" pelējums vienalga izdala toksīnus
Autors: Pēters ()
Datums: 11/08/2019 17:50

Bišku paranoja:D
Ta tie punkti spļāviens jūrā. Ja tādas bailes jāmaina nost.
Ja tur viss būs sauss, būs ok. Tev lielākā problēma ko uztraukties, lai tur būtu sauss, savādāk būs vienmēr dzīvība, ne mazi punkti.Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Pievienot failu ziņai
  • Atļauts pievienot sekojošu tipu failus:
  • Pievienotie faili nedrīkst pārsniegt:
  • 5 more file(s) can be attached to this message
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
dh6wv

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.
Redakcija:
redakcija@building.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727