UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: dzincha (---.cust.tele2.lv)
Datums: 05/03/2011 17:21

cik bāriem jābūt izplešanās traukā uz zemi un uz radiatoriem?
man abos ir 1.5.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: dzincha (78.84.68.---)
Datums: 07/03/2011 18:52

Nevienam nav izplešanās trauka un tiek lietots bačoks ar glikolu iekšā?

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: MW (87.110.240.---)
Datums: 07/03/2011 21:10

Man zemes kontūrā ir NIBE caurspidīgais bačoks, bet spiediens sistēmā 0.5bar. Apkures sistēmā 1.6 bar, līdz ar to arī gaisa spiediens = ūdens spiediens

Gaisa spiediens neizsaka visu, piemēram, gaisa spiediens 1.5bar. bet ūdens spiediens zem 1.5, tad memebrāna nestrādā, visu laiku ir piepūstā stāvoklī.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: dzincha (78.84.68.---)
Datums: 07/03/2011 21:34

Tad sanāk, ja man spiediens zemes koņtūrā ir 1.2 bar un izplešanās traukā ir 1.5, tad to 1.5 varu nolaist uz 1.0 vai 0.5?

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: MW (---.gov.lv)
Datums: 08/03/2011 11:39

Gaisa spiedienu vari uzmanīgi laist nost, sekojot līdzi glikola spiedienam zemes kontūrā, tiklīdz glikola spiediens sāk samazināties vari uzskatīt, ka membrāna sākusi strādāt, tālāk spiedienu nesamazināt (glikols ieplūst izplešanās tvertnē, tāpēc samazinās spiediens). Gaisa spiediens nebūs zemāks par glikala spiedienu, tiem jābūt vienādiem. Šis būtu īstais brīdis, lai pieregulētu gaisa spiedienu, jo glikols ir atdzisis un ieņem mazāko tilpumu, pa vasaru uzsils, izpletīsies un saspiežot gaisa membrānu ieplūdīs izplešanās tvertnē, spiediens varētu nedaudz pieaugt.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: IneseX (---.eth.net.microlink.lv)
Datums: 09/03/2011 09:18

Man februārī 1300 kW sanāca uz 200 kv/m. Vēji dikti pūta visu laiku, tas laikam ietekmēja - māja vakaros bija pavēsa...

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: Vienstāvs (---.lmt.lv)
Datums: 09/03/2011 09:36

Nemokies, Inese!
Uzdāvini vīram izdrukātu Delviga grāmatu
[www.failiem.lv]
browserī iebūkmārko stove.ru
un ieminies, ka uz ziemassvētkiem neapvainotos par ko līdzīgu Feldberga vai B tipa standartkrāsnij!

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: v_t (78.84.59.---)
Datums: 09/03/2011 10:15

man februārī saskrēja 1200 kwh. no ziemas sākuma nokurināts apmēram pussters malkas. kādreiz ir ļoti patīkami paskatīties un paklausīties kā krāsniņā dzīvojas uguns.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: dzincha (---.siemens.fi)
Datums: 09/03/2011 10:51

Njaa...vējš....
Esmu novērojis, ja vējš pūš tieši logos, tad paliek vēsāks, bet ja pūš uz fasādes daļu kur mazāk logi vai vispār nav, tad ir kā parasti.
Es ar vienu vakaru iekūru kamīnu - otrajā stāvā ātri vien bija pārāk karsti ( ap 24 grādi), nākamajā vakarā izvēlējamies ierasto režīmu ar ss un t ap 21.
Jautājums tiem, kam nav siltā ūdens sagatavošana - jūs pa vasaru izslēdzat ss vai iestatat kaut kādu vasaras režīmu? Manējam tipa ir vasaras režīms, kurā šis reizi nedēļā izkustina sūkņus - tagad domāju vai rubīt vispār ārā vai tomēr atstāt? Zin kā nekā kontrolieri turēt vienmēr ieslēgtu kaut kā negribās un špani jau tomēr šis ar kaut kādu tērē. Un vai tie cirkulācijas sūkņi var ierūsēt 6-7mēnešu laikā?

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: VK (83.136.136.---)
Datums: 09/03/2011 11:34

Man februārī SS notērēja 764 kWh kopā ar silto ūdeni(ir atsevišķs skaitītājs uz SS). Mājā 21C 180m2 + garāža 7C 45m2
Lai vasarā lieki nestrādātu cirkulācijas sūknis, iestatīju sūkņa atslēgšanos uz diennakts vidējo 15C, ieslēgšanos 16C. Pagājušo vasar tikai 3 mēnešus cirkulācija negāja gandrīz nemaz (divus mēnešus gāja pa trim dienām).
SS automātika tērē ap 25 - 30 W, kopā ar apkures loka cirkulāciju ~90W

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: v_t (78.84.59.---)
Datums: 09/03/2011 11:36

man ir iestādīts tā, lai arī vasarā grīdas nepaietu zem 17 grādiem.
sūkņa nomaiņa kaut ko maksā. sūkņu iekustināšana reizi nedēļā vasaras garumā nesaskries pat viena aliņa cenā.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: Vienstāvs (---.lmt.lv)
Datums: 09/03/2011 11:36

Diez vai esošo siltumsūkņu hardware un firmware ir tam gatava, bet būtu tikai loģiski vasarā zemes kontūrā dzēst saules ūdenssildītāju siltuma atlikumu.
Savulaik jaunam dienesta auto pa ziemu izrādījās sabojājies kondicionieris. Servisā pateica, ka nav bijuši ievēroti ekspluatācijas noteikumi - ziemā vismaz reizi nedēļā ieslēgts.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: LaurisV (91.193.65.---)
Datums: 09/03/2011 11:52

Fufelis par to auto, normāliem auto zem +4C nemaz nevar ieslēgt, tieši lai to nesačakarētu.
Februāra patēriņš 850kWh, tikai SS un ūdens, iebūvētais boileris, mājā 22-23C, 180m2. Papildus pa 3 mēnešiem(decembris,janvāris, februāris) kamīnkrāsniņā nokurināts viens kubs bērtās malkas(18Ls).

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: Vienstāvs (---.lmt.lv)
Datums: 09/03/2011 12:43

Loģiski domājot - pieņemu, ka neviens vien ledusskapis noliktavās nostāv vairākus gadus. Vai tādu nopērkot, viņš jau ir čupā?

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: MW (---.gov.lv)
Datums: 09/03/2011 13:11

Sūkņus iekustināt pa vasaru ir nepieciešams, to nosaka arī sūkņa ekspluatācijas instrukcija. Man ir tā, ka viens sūknis dažas reizes ir iesprūdis, ar grūtībām dabūju pie dziesmas.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: dzincha (---.siemens.fi)
Datums: 09/03/2011 14:18

Ja stand-by patēriņš ir 30w, tad mēnesī tomēr salasās ap 21 kw, kas naudas izteiksmē pēc jaunā tarifa ir ap 2Ls *6-7 mēneši -> ne viens vien alus sanāks.
Ja atmiņa neviļ, tad kad iestartējas kontrolieris šis ieslēdz un padzenā abus sūkņus, nu tad variants ir ik pa pāris nedēļām veikt 3-f automāta ieslēgšanu/izslēgšanu.
Otrs variants - atvienot sūkņus no kontroliera un uzlikt kontaktdakšas un iespraust rozetē uz pāris min pāris reizes mēnesī.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: IneseX (---.eth.net.microlink.lv)
Datums: 10/03/2011 12:43

Vienstāvs
Hmm, mājienu nesapratu... Kāpēc man tā krāsns???

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: Vienstāvs (---.lmt.lv)
Datums: 10/03/2011 12:56

Lai atpūtinātu siltumsūkni un elektrības skaitītāju.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: dzincha (78.84.68.---)
Datums: 10/03/2011 17:21

Izlūrēju savam ss tehnisko speceni - power consumption 50 VA, kas laikam ir ap 30w?

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: IneseX (---.eth.net.microlink.lv)
Datums: 11/03/2011 11:45

Vienstāvs
Tam nolūkam man ir kamīns! :)



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  **              **  ********  **        
 ***   ***  **              **  **        **    **  
 **** ****  **              **  **        **    **  
 ** *** **  **              **  ******    **    **  
 **     **  **        **    **  **        ********* 
 **     **  **        **    **  **              **  
 **     **  ********   ******   ********        **  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727