UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: gguntis (---.vid.gov.lv)
Datums: 27/05/2009 14:57

Man ir gan granulu katls, ar kuru kurināju no 1998 gada, gan ūdens-ūdens siltumsūknis mājai-300m2 un gaiss-gaiss siltumsūknis pirtij-120m2. Granulu kvalitāte man pēdējā laikā neapmierināja, tādēļ papildus uzliku siltumsūkni. Nu jau trešo sezonu kurinu tikai ar siltumsūkņiem, par granulnieku esmu pat piemirsis. Pirms elektrības cenas pacelšanas ziemā maksāju 120 Ls/mēnesī, tagad gan 220 Ls/mēnesī. Tas gan par visu elektrību kopā. Piebildīšu, ka man ir saimniecība, tiek turēti putni, kuriem tiek lietotas sildlampas 150-250W cauru diennakti un siltumnīca, kurā audzēju dēstus un piesildu ar sildītāju 2500W. Tādēļ sadalīt cik notērē siltumsūkņi, nevaru. No 2009. gada janvāra mājas apgaismojumam halogēno lampu vietā (35w) sāku lietot LED lampas (4w), kuras patērē apmēram 8X mazāk elektrības.
Esmu apmierināts.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: jusix (95.68.42.---)
Datums: 21/08/2009 23:15

EdgarsBaltais Wrote:
-------------------------------------------------------
> Klientu ievērībai gribam informēt,ka
> Siltumsūkņu centrs ir pārņēmis līgumu
> saistības no Sia,,Toptehno" Paldies
> nemākulīgajiem konkurentiem,kas izņemot to,ka
> uzrakstīt ko sliktu..bez tā vairs neko nemāk
> darīt....

Es tik varu pateikt, ka šie džeki reāli mani uzmeta, SIA Siltumsūkņu centrs nav reāli nekādas Toptehno parādsaistības pārņēmuši, tas viss ir galīgākais bull shits. Nekad nesadarbojaties ar šiem!!!!!!!



Re: Zemes siltumsūknis
Autors: EdgarsB (84.237.181.---)
Datums: 22/08/2009 12:54

Tas attiecas tikai uz servisa un pecgarantijas apkalposana,bet nekada gadijuma finasiala rakstura saistibas.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: jusix (95.68.42.---)
Datums: 25/08/2009 22:50

EdgarsB Wrote:
-------------------------------------------------------
> Tas attiecas tikai uz servisa un pecgarantijas
> apkalposana,bet nekada gadijuma finasiala rakstura
> saistibas.

Servisa apkalpošana, tikai tas nozīmē, ka garantijas remonts izpaliek, vai ne tā Edgar?



Re: Zemes siltumsūknis
Autors: NLO (195.2.103.---)
Datums: 22/12/2009 11:52

Nu, heliotherm ipashnieki, varbuut padalamies iespaidos, kads paterins shajos laika apstaklos musu sildiitajam :)
Maaja 280kv.m, reali normali tiek sildiits ap 240kv.m, suknis HP 10E-WEB, temperatura dzivojamajaa platiibaa ~21 grads, karstais uudens 45-48gradi, videjais paterins decembrii ~30kw (elektriba) dienaa, kas varetu buut kaadi ~1000kw pa visu menesi.
Un kaadi citiem raadiitaji?

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: fantazetajs (91.135.18.---)
Datums: 22/12/2009 12:55

225 m2 siltas gridas visa maja,heliotherm HP-12E WEB, temp. 20 gradi,bez silta udens sagatavosanas , decembri 40 Ls

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: Jo (87.110.107.---)
Datums: 22/12/2009 14:13

Jūs labāk padalietes cik Jūs pārmaksājat par savu stulbo kolektoru, kurš nekad neatmaksāsies.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: nlo (195.2.103.---)
Datums: 22/12/2009 14:56

"jo: nekad nesaki nekad :) ar jonu apkures katliem cilveki shitadaa aukstumaa sildaas pa 300lvl menesii, taa ka parekini pats cik ilgaa laika periodaa tas atmaksaasies

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: Jo (87.110.107.---)
Datums: 22/12/2009 16:35

Šajā gadijuma salidzinaju kolektora izmaksas parastam ss, ar izmaksām Heliotherm ss un, ja mani nepieviļ atmiņa, tas izmaksas atšķirās vismaz par 3000Ls 10kW sūknīm. Ņemot vērā ka COP vienam ir 5.6 bet otram 4.7, tad varam secināt ka Heliotherm ss var ietaupīt 20% elektrības (4.7*1.2=5.6) Videjais pateriņš par apkures sezonu aptuveni 600kW mēnesī- naudas izteiksmē 600*0.0741=44.46Ls ietaupijums 9Ls/men.
3000/9=333.333 mēneši vai 28gadi. Pēc tik ilga laika, ja naudu nelikt bankā, ta naudiņa atnāks atpakaļ. Bet reāls ietaupijums būs vel mazaks. Palabojiet mani visi Heliotherm īpašnieki ja es kļūdos.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: maasa (195.13.169.---)
Datums: 23/12/2009 12:18

300Ls priekš jonu apkures būtu tā kā par daudz, ja protams nedzīvo pilī vai jaunbūvē, kurai vējš skrien cauri. kurinot māju ar jonu katlu,novembrī par 130m2 apkurināmo platību samaksāju 70Ls, pie temperatūras dienā 23, bet naktī 21 grāds. Vēlētos jau lai tas rēķins būtu mazāks, taču vēl siltumsūknim briestu, jo samērā lielas sākotnējās investīcijas.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: nlo (195.2.103.---)
Datums: 23/12/2009 14:09

"jo" baigais matematikis :) Reali jau liekas, ka Tevi palabot vajadzetu nevis heliotherm ipashniekiem, bet parasto ss ipashniekiem.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: Jo (87.110.107.---)
Datums: 23/12/2009 21:11


nlo

Reāli liekas ka Tu nesaproti pa ko iet runa , vai izliecies ka nesaproti. Matemātiķis es esmu normāls, bet ja ir kas sakams konkrēti esmu gatavs uzklausīt. Lai būtu viss skaidrs, varbūt vari nopublicēt cenu cik izmaksāja tikai zemes konturs. Bet kļūdu tomēr izlabošu, mēnešu skaitu 333 men. ir jadala nevis ar 12men bet ar 7men, tik cik ilgst apkures sezona, jo tikai tos manešus mēs varam ietaupīt to naudu un tātad atmaksas laiks ir 333/7=47.5gadi.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: nlo (---.bitemobile.lv)
Datums: 29/12/2009 19:38

"jo" tas labi, ka matematiku saproti, bet neiet runa, par gadiem un ntajiem menesiem ko tu tur saciparo, bet reali jautajums bija heliotherm ipasniekiem, lai padaliitos lietoshanas izmaksaas un datos (kvadratura, temperatura, paterins). Es neprasiju man te matematiku skaidrot un daliit meneshus :) "Jo", ja tev pasam ir siltumsuknis padalies pieredzee, bet dvj pa vienkarsho bez savas matematikas!

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: AinārsAB (---.csc.lv)
Datums: 22/01/2010 13:52

Sveiki!

Man Jums tāds jutājums. Man mājas platība ir 165 kv.m, ir siltumsūknis IVT Greenline un boilers 300 l. Vasarā par visu elektrību kopā maksāju mazākais 70 LVL ziemas mēnesi ap 160 LVL.... vai kādam ir šāds pats katls un cik reāli maksā? Mājā ir gan siltās grīdas, gan radiātori. Kur varētu būt problēma?

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: wiks (87.110.80.---)
Datums: 30/01/2010 21:50

Kāds Tev tas IVT Greenline modelis (t.i. siltumsūkņa jauda)? Bet, vispār, pie tagadējiem mīnusiem, nekāds pārsteigums par elektrības rēķinu nevajadzētu būt :)

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: ss (81.198.173.---)
Datums: 31/01/2010 20:00

man ju arī liekas ka 16ols nav nekāda amērika priecājies ka tik tikai

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: mara (---.dialup.triatel.lv)
Datums: 04/02/2010 23:34

Vai kādam būtu kāda pieredze ar Hautec siltumsūkņiem? Būtu interesanti kaut ko uzzināt un salīdzināt. Mani interesē arī karstā ūdens boilera pareizā ekstpluatācija. Esmu dzirdējusi, ka ik pēc laika vajagot izkarsēt to ūdeni līdz maksimālai temperatūrai, lai nevairojas baktērijas. Nezinu, vai tā ir tiesa un kā to dara, jo neviens man neko nespēj paskaidrot.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: jukums (---.dati.lv)
Datums: 05/02/2010 12:56

mara:
Ar Hautec SS darbojas SIA NARTS (http://www.gribumaju.lv/). Manam krustdēlam ir uzstādīts šāds SS un viņš ir apmierināts. Risinājums ir īpatnējs ar to, ka tiek likti 2 SS - viens grīdu apsildei, bet otrs karstam ūdenim un tas savu enerģiju paņem no grīdām. Tur ir visa automātika un nav jārūpējas par boilera uzkarsēšanu baktēriju likvidēšanai. Vēl ir īpatnēji tas, ka viņiem ir savādāks zemes kontūrs un tāpēc to var ielikt mazākā platībā - tieši tas noteica krustdēla izvēli, jo zeme bija kalnā, kur parasto kolektoru uzlikt nevarēja. Tiesa, Hautec ir nedaudz dārgāks.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: neveiksmīgais IVT un SELEKTA SIA (78.84.183.---)
Datums: 22/02/2010 19:40

Man izrādījās ļoti neveiksmīgs IVT HEAT PUMP siltumsūknis ko piegādāja SIA SELECTA.
3gadus atpakaļ ielikām siltumsūkni.Tas jau no paša sākuma patērēja ļoti daudz elektrības.Tā kā bija ziemas vidus tad nevarējām atļauties to sūtīt uz pārbaudēm.Vasarā kaut ko pieremontēja,bet sūknis tik un tā ik pa laikam izmeta alarmus.Arī kompresora mīkstais vāciņš bija apdedzis,bet tas neesot nekas briesmīgs.
Pirms garantijas beigām izsaucām atkal visus meistarus un tie zvērēja,ka viss turpmāk būšot ok.
Šajā ziemā,pašā aukstākajā laikā, pavisam noplīsa vadības bloks,pēc tam izrādījās ,ka jāmaina arī ,nu jau pamatīgi apdegušaos kompresors, un tagad, no Zviedrijas gaidām regulatoru.Ceru ,ka tai ledusskapī vairāk maināmu detaļu nav.
Skaidrs ir tas,ka lielākā kļūda ir paļauties uz firmu godprātību.Viņiem to aparātu jau no sākuma vajadzēja nomainīt ,nevis labot.Tagad garantija ir beigusies un nu mēs pirkām atkal visu paši.Summas ir tādas,ka jūtamies smagi apšmaukti!
Skaidrs ,ka draugiem vairs neiesakām iegādāties siltumsūkņus no SIA SELECTA un ari IVT HEAT PUMPS laikam nav tie labākie.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: dzincha (---.cust.tele2.lv)
Datums: 23/02/2010 22:12

Šo (IVT) arī izskatīju, kā variantu. Atbaidīja tas, ka lv pārstāvji nav, atsaucās kaut kāda LT firma uz manu e-mail. Kkur dzirdēju, ka IVT,buderus, junkers ražojot vienā ražotnē.

Cik maksāja komperosors? Tas laikam dārgākais kas ir tajā ledusskapī..



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **   *******    *******         **  ******** 
 **     **  **     **  **     **        **  **    ** 
 **     **         **         **        **      **   
 *********   *******    *******         **     **    
 **     **         **         **  **    **    **     
 **     **  **     **  **     **  **    **    **     
 **     **   *******    *******    ******     **     

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727