UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Privātmāju būvniecība :  Building.Lv Forums

Pašreizējā: 15 no 17
Re: Kā ātri un lēti uzbūvēt labu ģimenes māju?
Autors: ruukiitis (---.telekom.lv)
Datums: 09/03/2010 16:18

Sorry Valdis Liepa,
šoreiz jau nu gan tās ir muļķīnbas. - "saņemot mājas plānu ar norādītām guļvietām un darba vietām, salīdzināt ar Zemes starojumu un dot ieteikumus "
vienā 2 istabu dzīvoklī mēbelas tiek bīdītas reizi 3 gados, kautāda interjera pārkārtošana reizi 6mēnešos, a Tu runā par mājas plānu ar akmenī iecirstām guļvietām.
Piedod, vienīgās pastāvīgās lietas mājā ir pamati nesošās sienas ok ar virtuvi, skursteni un notekcaurulēm nevar mahinēt palabi pa kreisi. bet pārējais, vot izdomāju gultu nolikt 45grādu slīpumā, nu i vot guļu uz trepēm.
Vot sieva palika dusmīga un izlika čučēt koridorā vai prikšnamiņā, nu i tur ar esmu :)

Ieteikumus protams, ka var dot, BET...

p.s.
es te uzcepos jau reizi, ka elektro instolāciju šai 10k mājai izmaksās kopā līdz 100Ls.
Cik ta sanāca tagad?

Re: Kā ātri un lēti uzbūvēt labu ģimenes māju?
Autors: v_t (78.84.59.---)
Datums: 09/03/2010 16:48

100 ls par elektroinstalāciju ir ar atliektiem galiem. it īpaši, ja nevelk uz katru točku savu vadu, bet liek nozaru kārbas.
un vajag rūpīgi izplānot kur un ko likt. parasti cenšas lai nepietrūktu, bet nevajaga salikt arī par daudz. man, piemēram, ir dažas apgaismes točkas bez kurām tagad lieliski iztieku un reizēm pat aizmirstas, ka tādas ir.
man uz katru vietu ir vilkts savs vads un tāpat tā summa par materiāliem nebija diez ko vairāk par 100 ls.

Re: Kā ātri un lēti uzbūvēt labu ģimenes māju?
Autors: aaaa (84.237.168.---)
Datums: 09/03/2010 18:10

Nu nez nez, vilku vadu uz šķūni, 50m laikam, melnais, 3x2.5, Depo lētākais, ko īpaši nemeklējot atradu, gandrīz lats metrā, sanāca jau 1 vads vien savi lati 40.
Ja vadus nevelk katru uz savu, tad jau drošinātājs arī ir 1 uz visu māju.
Es varu godīgi pateikt - labi, tas bija buma laikā, man mājas elektroinstalācija izmaksāja +/- 2000 Ls. Pats nedarīju pinīgi neko, visu taisīja elektriķis, beigās pat pieteicās salikt arī lampas, lai gan uz to laiku, kad šis gribēja likt, lampu nopirkts bija maz. Gandrīz puse no tā bija materiāli, viņš man atnesa reālu veikala izdruku pa vienībām, un tas ir ar visu to, ka viņš ir Augstsprieguma Tīklu vecis un Jaudā visu pirka pa vairuma cenām, resp. bez PVN. Slēdži, rozetes, sadales skapis ar visiem drošinātājiem, vadi, liekas, ka 600m aizgāja. Par 100Ls visas mājas elektrību savilkt - absolūtas muļķības. Nu nezinu, ja katrā istabā pa iļjiča spuldzītei griestiem pa vidu un 1 rozete uz katru istabu, viss uz vienu vadu, nu tad varbūt, lai gan arī šaubos.

Re: Kā ātri un lēti uzbūvēt labu ģimenes māju?
Autors: m. (78.84.84.---)
Datums: 09/03/2010 18:21

Shis laikam domaats NYM 3x2. 5 - 0. 32Ls/m

Par latu metraaa man elektriibas piesleegumam shads 4x35

Re: Kā ātri un lēti uzbūvēt labu ģimenes māju?
Autors: m. (78.84.84.---)
Datums: 09/03/2010 18:23

Tas 4x35 ir vara, mosh tas pa 32 sant ir alu, nezinu vinja miinusus.

Re: Kā ātri un lēti uzbūvēt labu ģimenes māju?
Autors: m. (78.84.84.---)
Datums: 09/03/2010 18:25

Un melns nozimee outdoor ja?

Re: Kā ātri un lēti uzbūvēt labu ģimenes māju?
Autors: aaaa (84.237.168.---)
Datums: 09/03/2010 18:29

Es tādas cenas nezinu, man uz māju nāk 5x10 vara kabelis, kuru savulaik Jaudā pirku par laikam pie 4 Ls/m. Un tā bija laba cena. Ja zog, tad varbūt. Uzticos tomēr Jaudas veikalam, jo LE visu ņem no viņiem un tās ir pārbaudītas lietas. Elektriķis teica to pašu - nevajag kapeiku ... tur tirgojot tikai labas mantas par saprātīgām cenām.

Re: Ātri un lēti labai ģimenes mājai labu kabeli
Autors: Vienstāvs (212.93.100.---)
Datums: 09/03/2010 20:20

Savulaik meklēju zemē guldāmu 50mm² alumīnija kabeli manā valdījumā esošiem 200 m aiz skaitītāja. Jaudā apskatīju Keila.ee ražojumu, a šim vidējā izolācija plāns celofāns. Raku tālāk un beigās pasūtīju Kolorītā (tagad Elektroskandija) NKT cables tādu, kam vidējā izolācija bieza kā istabas instalācijām tipa krīts ar pernicu. Cena ar visu pievešanu sanāca tāda pat kā Jaudā Keila bez atlaides.

Re: Kā ātri un lēti uzbūvēt labu ģimenes māju?
Autors: SVT (87.110.150.---)
Datums: 09/03/2010 21:15

To aaaa ... 3*2.5 kabelis maksa ~ 27 santimi metra ... tiesa, tadas atlaides bus no dilera ieksejo inzeniertiklu profila uznemumam un attiecigi pec tam cilvekam, kurs no ta uznemuma vares nopirkt to kabeli ... seit ari rodas tas atstronomiskas cenas par m2 ... kabelus perkam 4x dargak ... radiatorus 3x dargak ... plus pa burzmu vel meistaru panemam 2x dargak ... bet nu es saprotu, ka ne katrs var tikt klat sim lietam ... tomer ir verts meklet

Re: Kā ātri un lēti uzbūvēt labu ģimenes māju?
Autors: aaaa (84.237.168.---)
Datums: 09/03/2010 21:49

Nu po, iespējams, es iegāju 2 veikalos, un nopirku tajā, kurā lētāk, konkrēti Depo. Kabelis bija melnais, zemē liekamais, tādi 27 saņus nemaksā, nu vismaz veikalā ne. Man bija 55 metri, paskatījos, un cena bija ap 70 saņi/m, kopā ap 40 Ls. Nekā pārdabiska te neredzu.
Ticu, ka ražotājam šis kabelis izmaksā kaut kādus padsmit saņus metrā.
Nezinu, vai pats esi māju būvējis, bet to darot pilnīgi noteikti nav tik daudz laika, lai pilnīgi visu atrastu tikai to pašu lētāko, parasti cilvēki tomēr apbrauc 2-3 veikalus, un pērk lētāko. Arī es tā darīju, bet tāpat cena par m2 sanāca astronomiska, ja visu saliek kopā. Bet ceļot sev ne vienmēr gribas likt to pašu lētāko un prastāko, diemžēl. Un pēc tam ir škrobe par varbūt nevajadzīgi izdoto naudu. Bet nu cest la vie.

Re: Kā ātri un lēti uzbūvēt labu ģimenes māju?
Autors: Juriits (91.188.60.---)
Datums: 09/03/2010 22:20

Jauda, jau nu točna nav tas lētākais variants, pašam aktuāls jautājums ir kabeļa iegāde, tāpēc ir pabūts vairākās iestādēs.
m, ja neko nesaproti tad neraksti stulbības, 4x35 par latu metrā, tad jāsāk domāt vai nav jāpērk un jānodod metālā :) Tas NYM arī norāda ka varšs.

Re: Kā ātri un lēti uzbūvēt labu ģimenes māju?
Autors: kantoris (78.84.79.---)
Datums: 09/03/2010 22:27

Par 100Ls visas mājas elektrību savilkt - absolūtas muļķības.
-----------------------------------------------------------------------
Pašlaik pērku rozešu un slēdžu mehānismus.....abb, nav tie lētākie un arī ne tie dārgākie, 250 ls uz visu māju 230m2...nezinu kādas būves vīri tur būvē, bet no sava skata punkta redzu ka par 100 ls varbūt garažu varētu elektrificēt, ne vairāk....

Re: Kā ātri un lēti uzbūvēt labu ģimenes māju?
Autors: m. (78.84.84.---)
Datums: 09/03/2010 23:22

*Kabelis AXMK 4x35 maksā 1,2Ls*
Nu jaa sjis ir alu kabelis, bet man te tadu ieprojekteeja uz 2 majaam 3-fazeem.

Un te jau stridas vai var elektoinstalaaciju ievlilkt par 100 ls, sovasar redzeesim vai var. Fishka jau ir samekleet price:performance. Daudzi tiimeklja tirgotaaji noteikti tagad nolaad tadus salidzini.lv piemeram

Re: Kā ātri un lēti uzbūvēt labu ģimenes māju?
Autors: v_t (78.84.59.---)
Datums: 10/03/2010 08:37

atvainojos, kungi.
100 latos nav iekšā skapis ar 24 gab. 1f un 2 gab. 3f automātiem. tas kopā būtu 24 X 1,5 + 2 X 7 + 30 = 80 ls
nav pieskaitīti arī apgaismes ķermeņi.
tātad, vadi, kārbas, slēdži un rozetes.
rūpīgi mērīju nepieciešamo vadu daudzumu un pēc montāžas pāri palika tikai nelieli atgriezumi

Re: Kā ātri un lēti uzbūvēt labu ģimenes māju?
Autors: ekharts (---.111.livas.lv)
Datums: 10/03/2010 08:40

Katrs jau būvē māju(ja būvē)pēc savām iespējām un gaumes.Ja prasības pret savas dzīves telpu ir A.Liepas izpratnē-tad tērē laiku uz sava pamatdarba rēķina un ņemies pats.Ja vari atļauties,tad dod darbu citiem un nodarbojies ar savu biznesu-tas process ir ātrāks.Būvniecība,tomēr,ir nozare,kas baro kādu daļu no Latvijas iedzīvotājiem,un kā tāda (šaurāka vai plašāka)paliks ekonomiskajā apritē.Amatieru būvētās mājas nevienā valstī nepārsniedz 10% no uzbūvētā(Āfrikas kontinentu neiekļaujot).Tā kā-par gaumi un iespējām nestrīdos-katrs to rēķina un lemj pats.

Re: Kā ātri un lēti uzbūvēt labu ģimenes māju?
Autors: cv (80.233.221.---)
Datums: 10/03/2010 11:36

To ekharts ... ko nozime termins - amatierisms ... tas ka es perku matrialus par saviem kanaliem ar labam atlaidem, nemu labus meistarus par normalam naudam - ir amatierisms un pilnais pro pasakums ir ar kaju atspert buvniecibas kantora durvis,nomest kapostu un sanemt par to maju?

Re: Kā ātri un lēti uzbūvēt labu ģimenes māju?
Autors: Vienstāvs (---.lmt.lv)
Datums: 10/03/2010 12:56

Vispārīgā gadījumā legālam ceļam iegūt īpašumā būvi(es) neskaitot pirkšanu varētu būt dažādi savstarpēji strikti neatdalāmi varianti:

Pašbūvniecība:
1) būvē pats visu, ko drīkst (kam nevajag sertifikātu kā architektūrai, gāzei, attīrīšanas ietaisēm utml), smagākajiem darbiem rīkojot talkas vtml;
2) vairumu būvēt pašam, atsevišķiem darbiem piesaistot pa meistaram/brigādei/uzņēmumam;

Būvniecības organizēšana:
3) pašam fiziski gandrīz neko nedarīt, bet nodarboties ar "materiālus un meistaru meklēšanu par saviem kanāliem";

Būvniecības pasūtīšana:
4) griezties profesionālās organizācijās lai iesaka, pie kā griezties tālāk (nesen kāds forumā ieteica kā vienīgo pareizo ceļu);
5) ar kāju atspert viena buvniecības (organizēšanas) kantora durvis un nomest kāpostu.

Re: Kā ātri un lēti uzbūvēt labu ģimenes māju?
Autors: viesulis (87.226.40.---)
Datums: 10/03/2010 16:01

Un vidējais skaudīgais latvietis par tādu,kas var atļauties atspert būvniecības kantora durvis un nomest kāpostu,teiks *pilnīgs idiots*,es pats pa 10 štukām uzbūvēšu lielāku,labāku...

Re: Kā ātri un lēti uzbūvēt labu ģimenes māju?
Autors: v_t (78.84.59.---)
Datums: 10/03/2010 17:47

ja nedaudz pacensties, tad tos, kas var spārdīt būvkantoru durvis, var sarakstīt uz pāris a4 formāta lapām. bet viņiem mājas jau sabūvētas. par naudu, kas galvenokārt nosūkta no tiem, kas durvis spārdīt nevar atļauties.
vienu lielu daļu saraksta aizņemtu neo publicēto sarakstu galvgalī esošie deguni.
ar vienu vārdu sakot fakts uz sejas, ka viesulis cenšas apgriezt ar kājām gaisā dažas vērtības: tas, kas grib māk kaut ko pats izdarīt, tas ir vidējais skaudīgais, bet spārdītāji krutie veči.

Re: Kā ātri un lēti uzbūvēt labu ģimenes māju?
Autors: aaaa (84.237.168.---)
Datums: 10/03/2010 21:28

Neatkarīgi no rases, tautības utt., cilvēkiem piemīt tieksme gribēt dzīvot labāk un labāk. Domāju, ka jebkurš no mums gribētu tās durvis atspert, ja nauda to atļautu. Paši daram, jo nav tās naudas, jo ciešam no nekompetences, kad pasūtītājam ir bail, vai viņš par savu grūti sapelnīto naudu dabūs pretī tikpat rūpīgi izpildītu darbu, vai būs dirsā darbs un materiāls.
Pašam uzbūvēt māju ir elles darbs desmit gadu garumā vismaz. Un nav jau tā, ka kapitālisti neko nedarītu paši, es teiktu dara vēl vairāk par mums. Bet tur gan tas vairāk saistīts ar sīko būvniecību, resp., iekšdarbi, kaut kādas palīgēkas un galvenokārt jau atkal tāpēc, lai ietaupītu, un nevis tāpēc, ka briesmīgi patiktu.
Patīk daži darbi, bet nedomāju, ka kādam patiktu, teiksim, špaktelēšana, slīpēšana, flīzēšana, betonēšana...nu ļoti šaubos.

Pašreizējā: 15 no 17


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********  **     **  **    **  **      **  **     ** 
 **    **  ***   ***  **   **   **  **  **   **   **  
     **    **** ****  **  **    **  **  **    ** **   
    **     ** *** **  *****     **  **  **     ***    
   **      **     **  **  **    **  **  **    ** **   
   **      **     **  **   **   **  **  **   **   **  
   **      **     **  **    **   ***  ***   **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727