UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Privātmāju būvniecība :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
Cenas cenas cenas
Autors: heating (78.84.21.---)
Datums: 26/06/2009 20:55


Velejos uzzinat pa kadaam naudaam Ls/m3/m2:
- lej pamatus
- mure Fibo blokus
- koka konstrukciju montza
- liekat jumtu
- kanalizaciju
- lej griidu
- flize
- ievelk elektribu
- siltinat ar putoplastu
- ventilaciju
- utt.???!!!

Re: Cenas cenas cenas
Autors: EjTakTu (87.110.147.---)
Datums: 28/06/2009 22:09

Par mazu, bet godīgu samaksu :)

Re: Cenas cenas cenas
Autors: Frīda (84.237.132.---)
Datums: 30/06/2009 19:38

Monolītie pamati (Fibo? bloku) novembrī firmā 100m2 maksāja- 12000Ls (piķēti, nosiltināti)
Klona betons ar plēvēm un putuplastu 2 kārtās 100m2 - 1200Ls
Elektrība 180m2 mājai, ar divām sadalēm, daudz kontaktu vietām,lampu vietām, slēdžiem un visu darbu paveikšanu līdz galam (visi vadi gofrās,nosedzošie paneļi Domino)- 1600Ls
Dabiskās ventilācijas ierīkošana (caurules, caurumi, aparāts no Nibe )-ap 1000Ls
Iekšējā kanalizācija+ūdensapgāde 2. tualetes telpās un virtuvē - ap 900Ls
Jumts+viss jumtam (notekas,utt.) par darbu 8Ls m2
Siltās grīdas 180m2 (Uponor caurules, 60m2-Uponor vieglās konstrukcijas paneļi)-ap3000Ls

Re: Cenas cenas cenas
Autors: heating (78.84.21.---)
Datums: 30/06/2009 23:58

- lej pamatus - (zemes rakssana, veidnu izlikssana, armessana, saliessana) 30ls/m3
- mure Fibo blokus - 9 - 12ls/m2
- koka konstrukciju montza - 3ls/m2
- liekat jumtu - . Ranila jumts 6 ls/m2, Sindela jumts 7 Ls/m2,
- kanalizaciju
- lej griidu - 3 - 5 ls/m2
- flize- : gridas 5 Ls/m2,
sienu 3 Ls/m2

- ievelk elektribu
- siltinat ar putoplastu - Gatava fasade izmaksaas 8 Ls/m2
- ventilaciju
- utt.???!!!

Re kaa pats atradu atbildes!!:)))

Re: Cenas cenas cenas
Autors: viesulis (87.226.40.---)
Datums: 01/07/2009 10:52

un Tu tiešām ceri,ka Tev pa trīnīti tās flīzītes nesacūkos...kaut gan,kas vienam liekas kruta,citam dirsā darbs un materiāls.

Re: Cenas cenas cenas
Autors: spk (---.tieto.com)
Datums: 01/07/2009 13:38

Tas ir cik ļoti gribas pie*isties. Man pa 4 gan sienas, gan grīdas taisīja, un tāpēc meklēt kautkādus milimetrus kautkur es pat i netaisījos. Uzreiz neko pamanīt nevar, un ar to arī pietiek. Vēlāk atradu pāris vietas, bet nu galīgi nost no acīm, pie kam atkal jau - salīdzinam 4 ar netiksen 15-20 un atslābstam :)

Re: Cenas cenas cenas
Autors: fuck (87.110.163.---)
Datums: 01/07/2009 13:40

tu pa 5 lati pats liktu flīzes uz grīdas? 3ls uz sienām? tev neliekas,ka tas ir tā kā sabiedriskajā pa zaķi braukt? neiebrauc tik auzās.

Re: Cenas cenas cenas
Autors: spk (---.tieto.com)
Datums: 01/07/2009 13:57

Vēl viens slimnieks :) Kā lai cilvēks no malas zin, ko darītu, ja profesija būtu flīzētājs, un savādāk nemācētu naudu nopelnīt, un tirgus būtu tāds, kā ir tagad.
Cita alternatīva - ja flīzētāji mazāk pa 8 nepiedāvātos, tad es flīzētu [varbūt šķībi-greizi] pats pa 0 Ls, lēti un dusmīgi tā teikt. Tu ko, domā dēļ ārkārtīgi labas dzīves ir katram latam jāseko līdzi?

Re: Cenas cenas cenas
Autors: aaaa (87.110.135.---)
Datums: 01/07/2009 15:37

pareizi jau spk runā: man kaimiņš santehniķis tagad sēž mēnešiem mājās un neko nedara. Runāju - kā tad ir, grūti laiki, celtniecībā cenas par darbu nokritušas. Viņš saka, ka ne maize, ne desa, ne materiāli lētāki nav palikuši - kāpēc lai mans darbs būtu palicis lētāks? Taisnība jau ir, bet rezultātā viņš sēž pilnīgi bez darba. Cenu nosaka tirgus, nevis tas, cik man pašam liekas, ka mans darbs ir vērts un cik es pats gribētu nopelnīt. Cenu nosaka otrās puses maksātspēja un vēlme. Nebūs nauda, gan jau strādās arī par mazāku naudu. Daudzi to saprot - tiem arī ir darbs, kas ar to vēl nesamierinās - tie sēž mājās un pelna nevis 300 Ls mēnesī, bet 0 Ls mēnesī. Protams, jebkuram cilvēkam ir vairāk kā obidno, ja viņš par to pašu darbu pēkšņi saņem 3 un vairāk reizes mazāk, a ko padarīsi - tāda situācija un paši vien katrs kaut ar mazumiņu pie tā esam vainīgi. Cenu tur tādi meistari, kas tiešām ir sava amata spečuki, kādus pa visu Latviju var atrast dažus - tādi cenu nenolaiž, jo atkal to noregulē tirgus - vienkārši citu nav, kas to mācētu izdarīt. Kaut kāds kokgriezējs-galdnieks, kas var izgrebt lauvas ģīmi koka mēbelēs var prasīt cik grib, jo to jebkurš neizdarīs, piemēram.

Re: Cenas cenas cenas
Autors: kantoris (81.198.30.---)
Datums: 01/07/2009 23:28

tu pa 5 lati pats liktu flīzes uz grīdas? 3ls uz sienām? tev neliekas,ka tas ir tā kā sabiedriskajā pa zaķi braukt? neiebrauc tik auzās.
----------------------------------------------------------
vēl 3 mēnešus atpakaļ ss serverī pie bruģēšanas darbiem daži lielmeistari lamāja savus amata brāļus par cenu nosišanu, ja tie piedāvāja uzlikt bruģi par 14 Ls/m2....šodien 11 Ls/m2 ir vidējā cena kas figurē šiem darbiem.....tā kā tirgus pats regulē visus izcenojumus un tas, ka kādam dikti grūti pieņemt cenu kritumu neko vairs ietekmēt nespēj.....

Re: Cenas cenas cenas
Autors: viesulis (---.cust.tele2.lv)
Datums: 02/07/2009 00:24

Autoservisaa maksaaju tikpat,cik pirms gada,pie zobaarsta,friziera arii tikpat utt.A celtnieki tagad taadi rudie iznaak.Un 300ls var vieglaakaa darbaa nopelniit,taakaa normaali vechi jau atradiis ko dariit.Pa 300ls celtnieciibaa lielaakaa dalja paliks jauni gurki un urlas trenuuzenees ,kam abas kreisaas rokeles.Maasteriem,kam labaa slava iet pa priekshu,tiem jau nekas nav mainiijies,vismaz man zinaamiem.

Re: Cenas cenas cenas
Autors: Juriits (91.188.60.---)
Datums: 02/07/2009 12:25

Neuzskatu, ka flīzēšana ir tas sarežģītākais un grūtākais darbs. Ja rokas no pareizās vietas aug, tad pats to var mierīgi izdarīt. Daudz, kas atkarīgs no telpas un flīzēm(lieluma, taisnuma, izvadiem utt.), bet pa lielam normaali straadaajot 10 kvadrātus dienā tak var uzlikt? Un 50 ls mūsdienu apstākļos ir sūdīgi?

Re: Cenas cenas cenas
Autors: jtdesign (---.9darzi.lv)
Datums: 02/07/2009 12:34

Ja uzskata, ka paša darbs neko nemaksā vai vismaz ir lētāks par pašu lētāko celtnieku, tad uz priekšu. Citādāk rodas jautājums, kāpēc pats tērē laiku flīzēšanai (mūrēšanai utt.) nevis strādā savu pamatdarbu ar lielāku atalgojumu, starpību samaksājot būvniekam, bet par atlikumu aizbraucot uz Karību salām atpūsties :(

Re: Cenas cenas cenas
Autors: LaurisV (91.193.65.---)
Datums: 02/07/2009 12:44

Nav jau jāstrādā savā pamata darba laikā. To var darīt pēc darba ar alu rokā tā kā izklaidējoties, tā kā mācoties. Un rezultātā vēl arī prieks par to, ka tagad to māku darīt, un varu novērtēt, vai cena, kas par to tiek prasīta, ir adekvāta.

Re: Cenas cenas cenas
Autors: Ambrosio (195.66.64.---)
Datums: 02/07/2009 12:45

Noteikt sava darba cenu darot kaut ko priekš sevis nav viennozīmīga situācija, it sevišķi pašreizējā dižķibeles vai dziļdibeņa laikā. Atkarīgs arī no pamatdarba specifikas. Ja cilvēkam ir no pamatdarba brīvs laiks, tas nebūt nenozīmē, ka viņš var to brīvo laiku pēc vēlešanās konvertē naudā, strādājot vairāk pamatdarbā vai vēl kaut kur. Šādā situācijā brīvo laiku nevar pielīdzināt negūtiem ienākumiem, bet gan reālam ietaupījumam, padarot celtnieka vietā kādu darbu (ja apmierina kvalitāte).

Protams situācija ir skaidra, ja jāizvēlas starp "es pamatdarbā vai papiddarbā pastrādāšu vēl x stundas pa X Ls/h" vai "izdarīšu celtnieka darbu, kurš profesionālim aizņēmtu y stundas pa Y Ls/h".

Re: Cenas cenas cenas
Autors: spk (---.tieto.com)
Datums: 02/07/2009 15:21

Lielā mērā pateicoties dižķibelei, arī es piemēram tagad varu pārdot krietni mazāk sava laika par man pieņemamu cenu, tāpēc man ir mazāk naudas vairāk laika. Ir jābūt ļoti spēcīgai motivācijai, lai es savu naudu, kuras jau tā ir mazāk, atdotu kādam citam par pakalpojumu, kuru principā es sev varu sniegt pats. Ļoti spēcīga motivācija ir piemēram 3 Ls/m2 :)

Re: Cenas cenas cenas
Autors: aaaa (---.lattelenet.lv)
Datums: 02/07/2009 15:39

Darīt pašam tomēr manā uztverē ir nevis taupīšana, bet gan naudas pelnīšana. Nauda ir preces ekvivalents, tātad darot pašam un radot gatavu produktu mēs itkā radam naudu. Ja es pats, piemēram, uzceļu garāžu un kādam nesamaksāju, teiksim, 1000 Ls par darbu, tad es šo naudu esmu nopelnījis, jo esmu radījis produktu. To nedarot, es produktu "garāžu" neiegūstu.
Bet kas attiecas uz darbu daīšanu, tad tiešām ieteiktu pašam to darbu pamēģināt pirms bļaut - vai cik dārgi, vai cik dārgi. Sienu vēl nekas, bet grīdu flīzēt tiešam ir smags fizisks un ļoti nogurdinošs darbs - vēl trakāk kā zemi rakt.

Re: Cenas cenas cenas
Autors: Runcc (95.68.96.---)
Datums: 02/07/2009 20:49

aaaa Wrote:
Sienu vēl
> nekas, bet grīdu flīzēt tiešam ir smags
> fizisks un ļoti nogurdinošs darbs - vēl trakāk
> kā zemi rakt.
tu smejies vai nopietni ???:?


Re: Cenas cenas cenas
Autors: aaaa (87.110.135.---)
Datums: 03/07/2009 00:07

Es to pavisam nopietni. Vismaz es pēc 12m2 grīdas noflīzēšanas esmu beikc. Pirmkārt - visu dienu uz ceļiem ar saliektu muguru, otrkārt, simtiem reižu jāceļas un jātupjas - tad to vajag paņemt, tad pēc flīzes aiziet, tad piegriezt, tad ar fleksi pielabot (iekšā to nedarīsi, jāiet ārā), atnākt, piemērīt, atkal piegriezt utt.
Iztaisi 500 pietupienus un tad pastāsti vai tas bija viegli, vai grūti, pat flīzēt nevajag. Sienu flīzēt ir kudiš vieglāk.

Re: Cenas cenas cenas
Autors: Porex (195.122.4.---)
Datums: 03/07/2009 07:54

Ja mājas būvniecībai pieiet ar aizrautību,tad tā sāk atgādināt rotaļu,gluži kā bērnībā ,kad būvējām "mājas"no koka klucīšiem.Jauka atpūta no pamatdarba,gandarījums par paveikto,jaunu iemaņu iegūšana,neviens tevi nekomandē,necenšas pamācīt.Tā gada laikā esmu ticis(viens pats)līdz spāru likšanai.Ja man meistaram jāmaksā vairāk nekā pats varu nopelnīt,tad,protams, materiāli izdevīgi ir visu darīt pašam,pat izgatavot nepieciešamos profildzelžus konstrukciju savienošanai.
Iespējams,ka to nedarītu,ja valstī būtu normāla ekonomiskā politika,pie kuras katrs ,normāli strādājoš ,cilvēks varētu izmantot citu speciālistu pakalpojumus.Ja tā nav tad "pelnu"pats,nedodot iespējas nopelnīt citiem un valstij.

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **      **  **      **  **    **  **     **   *******  
 **  **  **  **  **  **   **  **   **     **  **     ** 
 **  **  **  **  **  **    ****    **     **  **        
 **  **  **  **  **  **     **     **     **  ********  
 **  **  **  **  **  **     **      **   **   **     ** 
 **  **  **  **  **  **     **       ** **    **     ** 
  ***  ***    ***  ***      **        ***      *******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727