UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Privātmāju būvniecība :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: Iepriekšējā123Nākošā
Pašreizējā: 2 no 3
Re: Mitrums jaunā mājā
Autors: LaurisV (91.193.65.---)
Datums: 14/11/2008 14:08

Iegādes/būvniecības izmaksas ir jāatmet nost, jo tās ir visiem un jebkurā gadījumā, ja vien nekustamais īpašums nav dabūts mantojumā no Amerikas onkuļa.
Domā, dzīvoklim, kur ir centrālā apkure, tās cenā nav ierēķinātas izbūves/pieslēgšanās izmaksas? Kolēģis tāpat maksā kredītu, un rēķinot to uz m2, pat lielāku.

Re: Mitrums jaunā mājā
Autors: aaaa (---.ltnet.lv)
Datums: 14/11/2008 14:42

Ne par to ir runa, es arī apsvēru SS, beigās uzliku tīri elektrisko katlu. Izmaksas 460Ls. Viss. Ja ņēmu SS un rēķinot uz 10 gadiem, ar visiem procentiem, man par apkuri sanāca maksāt gandrīz 2x vairāk, kā es maksāju tagad ar tīru elektrību. Resp., ieguldījums sevi neatpirka pat gadu desmitos.

Re: Mitrums jaunā mājā
Autors: LaurisV (91.193.65.---)
Datums: 14/11/2008 16:09

Labi, šī diskusija nav pareizā topikā. Ja par tēmu, tad tad esmu spiests ņemt mitruma savācēju vēl uz kādu laiku, jo mitrums pēc agregāta aizvēkšanas ir atpakaļ. Jo ar nedēļu bija par maz, kā jau te rakstīja, varbūt būs nepieciešams pat mēnesis. Pelējumā negribas iedzīvoties.

Re: Mitrums jaunā mājā
Autors: ROCK (81.198.39.---)
Datums: 14/11/2008 17:39

:)

Eh šie jaukie vārdi :)

Lauri, tad tev ir labi sanācis. Uz vispārējā vidējā fona ir OK.

KLAU aaaa - man tad tev ir tāds komentārs, tieši pretējs, jākļūst ir par bezpajumtnieku, guli zem tila un par rēķiniem vispār nav ko domāt.

Te neiet runa par tādām nenormālām lietām un tā nevar salīdzināt.

Viens ir skaidrs, ka dzīvot dzīvoklī kurš ir nokritis no gaisa tipa no padomju laika kur tu neesi investējis komunikācijās, būvē utt un pavisam kas cits, ja tev ir jāinvestē mājā vai dzīvkolī.

Paskaties cik maksā kaut kāds dzīvoklis ar nenormāliem uzturēšanas izdevumiem apkure, apsaimniekošana, ūdens, auto stāvvieta un cik maksā uzbūvēt tiešām labu māju kur iegūstam ļoti labus rādītājus energoefektivitātes ziņā izmantojot visas jaunās tehnoloģijas SS ventilācijas ar rekuperāciju, pareizas tvaika izolācijas - membrānas nevis siltumnīcas plēves un būvējot arī domāt ar galvu nevis akli ticēt celtniekam. Jāprasa lai tiek ievērota visu materiālu pielietošanas tehnoloģija.

Tā kā pie mums dzīvokļi ir mājas cenā tad kurš tagad ir auzās ar lieliem uzturēšanas izdevumiem???

Labi Veiksmīgas brīvdienas!!! :)

Re: Mitrums jaunā mājā
Autors: aaaa (84.237.174.---)
Datums: 14/11/2008 19:19

Rock: Paga, es kaut ko nerubii - peec juusu teorijas sanaak, ka taa nauda, kas tiek ielikta buuvnieciibaa, tjipa neskaitaas, bet taa, kas tiek maksaata par apkuri, nez kaapeec ir daudzkaart veertiigaaka! Nu taa sanaak.
Man nez kaapeec ir vienalga, vai es maksaaju Latvenergo vai Hansabankai. Galu galaa kopiigais meenesha maksaajums ir tas, kas skaitaas, nevis uuberkrutaas tehnologjijas utt. Ko man dod uuberkrutaas tehnologjijas, ja es par taadu pashu komfortu kopsummaa, teiksim, 20 gadu periodaa, maksaaju mazaak katru meenesi, jo atkriit 100% uzcenojums bankai utt. Kur te ir tas apsleeptais briinums, kuru es nesaprotu?

Re: Mitrums jaunā mājā
Autors: spk (87.110.136.---)
Datums: 16/11/2008 16:09

aaaa, līdz kādai cenai par 1 kWh elektroenerģijas tev sanāk, ka nerentējas investēt siltumsūknī? Kādi mainīgie formulā, tā teikt.

Re: Mitrums jaunā mājā
Autors: Jānis Zvejnieks (---.lvm.lv)
Datums: 17/11/2008 11:44

Par to mitrumu.
Tiko uzcēlu māju, kurā ievākšos pēc 2 nedēļām. šobrīd jau 3 nedēļas intensīvi tiek kurināts (malkas apkures gāzu reģen.katls ar 1m3 aķi) uztaisiju spēcīgu ventilāciju līdz brīdim, kamēr nedzīvoju t.i.no trepu telpas (~4m2) uz otro stāvu iet gaiss, kuru izvadu pa bēniņu lūku ārā(0.8m*0.4m). Radiātoros turu temperatūru 50 - 70 grādi. Pēc pirmās nedēļas tā īsti nemaz nejutu siltumu un tikai šobrīd ir tā, ka jau normāla sajūta veidojās.
Uzskatu, ka lai dabūtu mitrumu ārā (kas man lielā mērā ir izdevies) nepieciešams KĀRTĪGS siltums (pat karstums - telpu temperatūra 30 grādi) un ļoti intensīva gaisa apmaiņa. Šādos apstākļos protams dzīvot nebūtu ieteicams, ja nu vienīgi pirmajā stāvā kādā izolētā istabā.
Mitruma rādītājs telpā ir tāds, ka atstāju drēbes ar kurām strādāju ājā - ilgi tās pēc dienas bija pat slapjas, bet tagad - viss o.k.

Re: Mitrums jaunā mājā
Autors: ROCK (81.198.39.---)
Datums: 19/11/2008 11:30

to aaa

Centishos izskaidrot

Piem:

1.Dzīvokla cena ~ 1700 EUR /m2, ja pērk dzīvokli 3 istabas parasti tas ir ap 70 -80 m2 = 127 500 EUR ( 75 m2) viss ļoti skaisti tu dzīvo un maksā 80 Ls (neskaitot elektrības pateriņu) par komunalajiem mēnesī t.i. ~ 1 ls/m2 platības. Viss ļoti skaisti un patīkami nekādu problēmu.
2. Privātmāja ~ 120 m2 maksā ~ 100 000 - 120 000 Ls ~ 170 000 EUR, nav lēti bet tie ir 120 m2 t.i. ~ 1416 EUR/m2. par pakuri un piespiedu ventilāciju tiek maksāts ~ 25 Ls + par miskastes izvešanu un par sadzīves elelktrību.
Tas jozīmē ka starpība starp dzīvokli un privātmāju ikmēneša maksājumiem ir 55 Ls/menesi. Ja parēķina uz kredīta ilgumu 40 gadiem, tad iegūstam ka dzīvokļa īpašnieks pārmaksā ~ 20000 - 25 000 Ls nav daudz. Bet ja mēs parēķinam tā ar vienādu kvadratūru 120 m2 tad mēs iegūstam

1. dzīvokļa uzturēšana 120 Ls
2. Mājas ~ 25 ls
starpība 95 Ls mēnesī tad 40 gados ~ 35 000 - 40000 Ls

Pie kam dzīvokļa pirkšanas cena - 204 000 EUR
Mājas pirkšanas cena - 170 000EUR

Nu tad man pasaki aaa kur man ir kļūda???? manuprāt nopirkt labu privāt māju ar visām labām lietām ir daudz izdevīgāk.
P.S. Protams vajag māju kurā ir ievērota visas tehnoloģijas un nav uztaisīti sū.. kuras rezultātā tauta par tāda mājas apluri vien maksā 120 Ls par pliko gāzi izlīdzinātajā tarifā!!!!!

Re: Mitrums jaunā mājā
Autors: aaaa (---.ltnet.lv)
Datums: 19/11/2008 13:23

Nezinu, par pirkšanu neko nemāku teikt, savu māju būvēju pats un man m2 izmaksa, neskatoties uz to, ka būvēts tika buma laikā pat nesasniedz 1000 EUR/m2. Bet viens man ir skaidrs - ROCK absolūti nesaprot, kā tiek rēķināti bankas procenti.
Ja nopērc māju par 100 000 EUR un paņem kredītu uz 40 gadiem ar 5% likmi (tik maza likme gan nekam vairs nav) gadā, tad 40*5=200 % Tātad visā periodā tikai procentos mēs samaksājam 200 000 EUR un mājas kopīgās izmaksas sanāk 100+200=300 tūkst EUR

Re: Mitrums jaunā mājā
Autors: v_t (78.84.44.---)
Datums: 19/11/2008 13:29

aaaa
nav taisnība! ar gadiem pamatsumma samazinās un procenti no tās arī. rupji rēķinot procenti sasniegs 100% nevis 200%. tā, neko sev, kļūdiņa!
atkal esi paviršs un šļūc pa virsu.

Re: Mitrums jaunā mājā
Autors: aaaa (---.ltnet.lv)
Datums: 19/11/2008 14:15

Sorī, tas ir teorētiski, bez slīdošā grafika, bet tāpat 5% uz 40gadiem sanāk pārmaksāt procentos 130% no vērtības, ne 100%.

Re: Mitrums jaunā mājā
Autors: ROCK (81.198.39.---)
Datums: 19/11/2008 15:33

Ehh!!!

labi cīnaties paši!! % cilvēki.

Ko es gribēju pateikt, ir tas ka ekspluotācijas izdevumi nav mazsvarīgi un ir jādomā ar galvu kādus materialus izmantot, nevis tikai ko pašu lētāko un pašu sūdīgāko, jo kas cits var būt lēts!!!!

Bet runājot par mitrumu mana pārliecība ir tāda, ka bez jēdzīgas ventilācijas neiztikt un tas ir arī viss! :)


Re: Mitrums jaunā mājā
Autors: Harijs T (---.ejae.lv)
Datums: 20/11/2008 10:19

Āra mitrums vidēji gadā 83%
Vēlamais telpas mitrums 40-60%

Mitrums ārsienā vēlams 15% jaunbūvēs tā nav!
Kā to panākt sk www.proclima.lv

Re: Mitrums jaunā mājā
Autors: aakk (78.84.71.---)
Datums: 20/11/2008 16:47

nez vai nesiltināta aeroc māja žūst ātrāk nekā siltināta fibo? un kā tur ir ar to pelējumu, it kā tas nemetas cementa apmetumā bet MP gan. un kā tad īsti iznīcināt to pelējumu pēc mājas izžūšanas, ja viņš bija paspējis iemesties?

Re: Mitrums jaunā mājā
Autors: Agnese_7 (80.232.170.---)
Datums: 12/12/2008 12:17

Gāzbetona mājā cīnīsies regulāri ar mitrumu.

Re: Mitrums jaunā mājā
Autors: jtdesign (---.9darzi.lv)
Datums: 12/12/2008 19:42

Agnese_7 Wrote:
-------------------------------------------------------
> Gāzbetona mājā cīnīsies regulāri ar mitrumu.


Ha, ha, ha, vecāku gāzbetona namiņš stāv jau gandrīz 30 gadus un starp visām problēmam, kas tur bijušas un ir, mitrums gan nav bijis.

Re: Mitrums jaunā mājā
Autors: Agnese_7 (80.232.170.---)
Datums: 16/12/2008 08:18

Uzskatu, ka nevar salīdzināt māju, kura celta pirms 30 gadiem ar māju, kuru ceļ mūsdienu būvniecības firmas.
Kaut arī zinu māju, kura arī celta n-tos gadus atpakaļ, arī tā ir mocījusies ar mitrumu.

Re: Mitrums jaunā mājā
Autors: vgy7 (84.237.175.---)
Datums: 16/12/2008 08:39

Varu parādīt veselu 80ajos gados celtu gāzbetona ciematu, kas vēl arvien mokās ar mitrumu. Būvnieki vienmēr ir centušies "ietaupīt" uz tehnoloģiju neievērošanas rēķina.

vgy7

Re: Mitrums jaunā mājā
Autors: arm (---.dialup.triatel.lv)
Datums: 16/12/2008 10:39

kalka java murim,kalka java apmetumam.buus jums sienas normalas.cementa java uzsuuc mitrumu un neticu visaadiem plastifikatoriem,lai nu kaadus brinumus uz instrukcijas nesaraksta.

Re: Mitrums jaunā mājā
Autors: arm (---.dialup.triatel.lv)
Datums: 16/12/2008 10:45

ar tiru cementa javu murejot, caur suvem izmantojot jebkadu materialu suksies mitrums

Iet uz lapu: Iepriekšējā123Nākošā
Pašreizējā: 2 no 3


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********  ********  **     **  ********    *******  
 **           **     **     **  **     **  **     ** 
 **           **     **     **  **     **         ** 
 ******       **     **     **  ********    *******  
 **           **     **     **  **                ** 
 **           **     **     **  **         **     ** 
 ********     **      *******   **          *******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727