UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Privātmāju būvniecība :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
Apkure
Autors: ralf (81.198.173.---)
Datums: 28/12/2007 00:58

250 Km2 Fibo +10cm siltinājums vate 1.5 STĀVI 1. stāvs apsildāmas grīdas
2.radiātori. Kāds ir labākais apkures veids? Reāli intresē tikai divi 1)malka, 2)Granulas. Zinu ka var savienot abus, bet ir dzirdēts, ka grūti pārslēkties, nav ekonomiski. Nezinu kapēc bet vairāk gribas veco labo malku, bet jūtu baigo skepsi no apkārtējiem. Lūdzu jūsu viedokli.

Re: Apkure
Autors: v_t (78.84.44.---)
Datums: 28/12/2007 01:53

ja izvēle ierobežota ar malku un granulām, tad par labāko apkures veidu neko neuzzināsi.

Re: Apkure
Autors: xxx (195.122.28.---)
Datums: 28/12/2007 16:08

Ar granulaam pieber toveri ar 5 maisiem un vari pie katla neiet 5 dienas ar nosaciijumu ka aaraa nav vairaak par - 10. 1t maxaa ~ 105 Ls. Maiss sver 30kg, taatad 3x30=900kg ~ 90 LS/meenesii. Veekendaa jaaiztiira ~ 30 min - 1h max.
Ja iekniebj sals liidz - 25 tad iziet ~ 1,5 maisi.
1,5 staavu maaja ar dziivojamo ~ 140m2.
Malku neizskatiiju kautvai taapeec ka neveelos straadaat par kurinaataaju kaa arii laba malka maxaajot aizvien vairaak.
Jaapiekriit v_t. Domaaju ka ar to bija domaats ssuuknis. Daljeeji pateicoties manam galvenajam celtniekam vienkaarshi fiziski nepietika liidzeklju :( bet es nenozheeloju. Vismaz ir kaads iemesls sveetdienaa kautko izdariit.

Re: Apkure
Autors: ikse (159.148.213.---)
Datums: 28/12/2007 16:46

Granulām ir priekšrocības, jo ir automātiskā granulu padeve un attiecīgi arī vienmēr vienmērīga temperatūra mājās. Malka būs jāpapildina no rīta un vakarā. Malka vairāk katlu pieķepina - visādas darvas uz katla sienām nosēžas, kuras pagrūti notīrīt. Granulas sadeg ļoti tīri, un katla tīrīšana (izgrābt pelnus) mums aizņem parasti 5 minūtes 1x nedēļā.

Ja pirksi malkas katlu, un tajā ievietosi granulu degli, tad varēsi kurināt arī ar malku (drošībai, ja nu kas :)) Mēs pa 2 g to neesam darījuši minēto granulu priekšrocību dēļ. Granulu patēriņš būs nedaudz lielāks nekā speciālo granulu katlu pērkot, bet toties tev ir alternatīva kurināšanai, ja nu pēkšņio granulu krīze Latvijā uznāk :))

Cena un patēriņš ir kā raksta XXX. Ja pirksi granulas vasarā visai sezonai, tad sanāks 70-80 ls mēnesī (vasarā lētāk pārdod).

Iesaku www.bgd.lv degļus (mums no turienes), jo šamiem ir superīgs vadības bloks - katls pats ieslēdzas un izslēdzas, kad vajag, var ieprogrammēt, kurā laikā gribi, lai ieslēdzas un kurā lai izslēdzas (tādējādi regulējam ekonomisku granulu patēriņu). Ja deglis nosprāgst (kādreiz gadās), tad ir pat celtniecības fēns, kura iekšas der granulu deglim.

Re: Apkure
Autors: begons (87.110.44.---)
Datums: 05/01/2008 16:44

pats kurinu ar malku, baigi jau piegriezies, bet tie malkas katlos ieliekamie degļi neesot pārāk ekonomiski, granuulu patēriņš ir par kādiem 10% lielāks nekā speciālajos granulu katlos. arī īsti kombinētie katli Latvijā nav nopēŗkami, ir čehu Benekov katli, kuros var kurināt arī malku, manam kaimiņam tāds ir esot jau nu dikti apmierināts. vēl vienam paziņam ir Zibec laikam polu, tas gan mokās nabags, pārdevējs vinu pasūta nah.. un pats tur cīnās

Re: Apkure
Autors: Haris (78.84.185.---)
Datums: 05/01/2008 18:21

par granulu degļiem runājot- nu nav pie -15 maiss diennaktī tikai maiss- man iziet 3 maisi diennaktī; ja ap 0-5 grādi tad gan maiss pusotra un tikai pateicotoes tam kalendārajam režīmam, kad kurās no paša rīta dažas stundas un pēcpusdienā līdz vakaram.

Elektronika gan tam vadības blokam aiziet ciet vismaz reizi mēnesī. Pašlaik apdomāju iespēju pielikt blakus vēl elektrisko katlu.

Re: Apkure
Autors: xxx (195.122.28.---)
Datums: 05/01/2008 22:40

Tev varbuut nav, man ir. Elektronikas nav. iisti nesapratu ko noziimee "kad kurās no paša rīta dažas stundas un pēcpusdienā līdz vakaram". Neibraucu. Man ventilators iesleedzas kad nokriit liidz 78 un izsleedzas pie 82 laikam.

Kaapeec iespeejamas taadas atshkjiiribas nesaakshi uzskaiit. Kautvai apsildaamaa kubatuura un siltumaizolaacija, radiatoru skaits. Papildus kurinu kamiinu.

Re: Apkure
Autors: gun (87.110.19.---)
Datums: 07/01/2008 02:12

Arī man stāv priekšā apkures sistēmas izveidošana.
Neesmu vēl visam forumam un apkures sistēmām cauri izbūries, bet ir radusies doma iegādāties katlu ar malkas apkuri, jo malkas pietiek (laba doma apvienojumā ar granulu apkuri), bet tā kā telpa ir pietiekoši liela, tad iespējams rezervēties ar jonu apkures katlu. Jo pēc aprēķiniem sanāk, ka 100m2 ar jonu katlu var apsildīt apmēram ap 30 Ls mēnesī. Tas būtu pozitīvs risinājums, ja gadītos ilgāku laiku nebūt mājās, vienīgi ūdens sistēma jāveido ar iespējami mazāku apjomu.

Re: Apkure
Autors: plumber (---.btv.lv)
Datums: 20/01/2008 07:09

Aizbraukshu pie Jums, nokonsulteeshu uzlikshu jonu apkures sistemu un nav probleemu.Pats tiirs un nekas nav jaanes, jaatiira. Ieguldiijums saliidzinot ar SS krietni mazaaks... ar tiem tarifiem kas pie mums mainaas nav saapiigs ieguldiijums.
T. 22002291.

Re: Apkure
Autors: plumber (---.btv.lv)
Datums: 20/01/2008 07:10

Aizbraukshu pie Jums, nokonsulteeshu uzlikshu jonu apkures sistemu un nav probleemu.Pats tiirs un nekas nav jaanes, jaatiira. Ieguldiijums saliidzinot ar SS krietni mazaaks... ar tiem tarifiem kas pie mums mainaas nav saapiigs ieguldiijums.
T. 22002291.

Re: Apkure
Autors: jurka (87.110.143.---)
Datums: 20/01/2008 20:22

plumber
Tā kā man priekšā stāv apkures sistēmas izveidošana,tad vēl nevaru izvēlēties kuru.Cik reāli elektrību mēnesī patērēs tas jonu katls,apkurināmā platība 1st siltās grīdas 90 kvm ,2 st radiatori 90 kvm,ja pieņem,ka turās -10 grādi,māja labi nosiltināta.

Re: Apkure
Autors: plumber (---.btv.lv)
Datums: 22/01/2008 04:33

To Jurka

Piedaavaaju sazinaaties vismaz pa telefonu vai satiekoties. Runaat un staastiit raxtot nav iipashi daudz laika un patikas. Katram apkures veidam ir savi + un -, katru ieteiks kaa labaako vai efektiivaako.
vienkaarshi zvani 22002291. Juris.

Re: Apkure
Autors: ROCK (87.110.154.---)
Datums: 01/02/2008 17:00

Jonu katls!!

klau vai kāds tā reāli var pastāstīt to fišku tam katlam, man saka ka ~130m2 mājai (ar mansardu) sakot, ka vajag 15kW jonu katlu. Jautājums vienkāršs, proti, cik izmaksā mēnesī apkure!! Būtu super, ja kāds no pieredzes pastāstītu, nevis katlu tirgotāji, kam vienmēr viss ir lēti, bet kad jāsāk veikt ikmēneša maksājums, tad spēj tik brīnīties par cipariem!!!!

Re: Apkure
Autors: plumber (---.btv.lv)
Datums: 04/02/2008 00:17

Es uzstaadu tos katlus....
No pieredzes saku kad nepateikshu cik tavai maajai buus elektriibas reekjins.... tie kas saka tip no 30-70 sanji/m2, tie tirgo....
Peec m2 nereekjinu es jaudu man vaig radiatoru daudzumu, ir kombineetais boileris vai nav.
A izmaxas veidosies arii no taa cik laba tev maaja.

Cik maajaa ir pienaakoshie A?

No peedeejaa klienta meenesha reekljins 125lvl tas ir ar visu kas ir maajaas
Sisteema 30 gadus veca 10 radikji tilpums 160l.
A slinkums rakstiit... daudziem nemaz neprasu cik vinji maksaa,ja nezvana man tad jau kosmoss nav...

Re: Apkure
Autors: ROCK (87.110.154.---)
Datums: 04/02/2008 15:11

plumber

paldies par info, skatoties pēc tava piemēra, manai mājai vajadzēs kaut kaadus 8 radiatorus, jo sanmezglos es itkaa domaju par Devi griidaam!

Pēc būtības sanāk ka ar to pašu summu ir jārēķinās!!!

Re: Apkure
Autors: ROCK (87.110.154.---)
Datums: 04/02/2008 15:31

Klau plumber

pastāstī tā jona katla principu, cik viņam ir liels siltuma ieguves koeficents tipa cik ma stāsta siltumsūknim ir 1:4, tipa par 1 kw elekrības tu dabon 4 kw siltuma. Kā ir ar jonu katlu?!

Re: Apkure
Autors: AndrisS (---.dialup.triatel.lv)
Datums: 17/02/2008 01:58

Ko var ķertis uz glupībām, enerģijas nezūdamības likums nav atcelts, jonu katla prikšrocība, mazi izmēri un principā nav kam sabojāties, atšķirībā no teniem, siltumsūknim ir jēga, uz doto brīdi man antifrīza ienākošā temp +2 izejošā -5 un 3kW darbojas apmēram 10 minūtes stundā lai dabūtu apkurē 29 grādus vidējo temperatūru. + cirkulācijas sūkņi un karstā ūdens sildīšana sastāda 45 ls mēnesī 300m2 māja vidējā temperatūra mājā +23.

Re: Apkure
Autors: he (---.zb.lv)
Datums: 01/03/2008 18:29

lasu par 45 Ls / 300 m2, salīdzinu un "priecājos"
Apkures sistēma - Rīgas siltums. Hruščovka, 45 m2, 2 istabas + virtuve. Itogo 3 radiatori un dvieļu žāvēšanas truba. Vidējā temperatūra +22C.
Februāra rēķins: apkure 32 Ls + 4 m3 ūdens uzsildīšana 7.77 Ls = 40 Ls. Jeb 0.88 Ls/m2.

Re: Apkure
Autors: spk (84.237.171.---)
Datums: 01/03/2008 19:58

He, neticās, ja? ;)

Re: Apkure
Autors: katlinieks (87.110.45.---)
Datums: 01/03/2008 20:41

He, vai no TECa trubas pa savu naudu vilki? Parēķini cik izmaksāja siltuma ierīkošana tajā 300 kvadrātu mājā un pieskaiti to summu pie tekošajiem izdevumiem, tad sanāks reālāks salīdzinājums autonomās un centralizētās siltumapgādes izmaksām.

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **    **   ******    *******   **     **  **     ** 
 ***   **  **    **  **     **  ***   ***   **   **  
 ****  **  **               **  **** ****    ** **   
 ** ** **  **         *******   ** *** **     ***    
 **  ****  **               **  **     **    ** **   
 **   ***  **    **  **     **  **     **   **   **  
 **    **   ******    *******   **     **  **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727