UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Ārdarbi :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
Par apakšklāju bitumena šindeļiem
Autors: Karluco ()
Datums: 10/09/2019 14:22

Dots 15 grādu jumts saimniecības ēkai. Ir jau OSB un plānots likt bitumena šindeļus. Jautājums par apakšklāju - kādu labāk izvēlēties? Negribas karsējamo. Es saprotu - ir pieejams pašlīmējošais. Vai to jāliek visā platībā - vai pietiek korei un ārmalām, pa vidu liekot naglojamo ruberoīdu?

Re: Par apakšklāju bitumena šindeļiem
Autors: LaurisV ()
Datums: 10/09/2019 16:28

15 grādi ir pamaz. Ja nevar atrunāt no šindeļa, tad labāko pieejamo apakšklāju un visā platībā. Šogad nomainīju savai nojumei šindeļus(uz skārdu), kas ar visu apakšklāju tecēja uz nebēdu, un šindelis nebija lētākais.

Autors: Tinis ()
Datums: 10/09/2019 18:01

Piekrītu, jāliek bleķis. Tagad ir profilētais bleķis, ko pats vari uzlikt, nesaucot skārdnieku. Ruberoīds ir un paliek ruberoīds. Der tikai kā pagaidu variants.

Autors: asd ()
Datums: 11/09/2019 08:22

Tikko kaimiņu mājai divi vīri remontēja šindeļu jumtu, vietām tos plēsa nost un lika jaunus ielāpus, jumts uzlikts bija kādā 1998., slīpums jumtam vismaz kādi 45 un vairāk grādi.

Autors: Georgs999 ()
Datums: 11/09/2019 13:52

Ja uzliksi bitumena šindeļus, tad būs tev problēmas mūža garumā.
Liec ko gribi apakšā. Ja netecēs cauri, tad saule vai sūnas to segumu tā vai tā iznīcinās. Paskaties ziemā pats. Ja normāls jumta segums jau ir sauss un nožuvis, tad bitumens vienmēr ir slapjš un sniegs nokūst kādu nedēļu vēlāk. Tas pats ir arī pēc lietus. Ūdens un sals jebkuru materiālu saārdīs.

Autors: Karluco ()
Datums: 11/09/2019 15:06

Es nevaru nelikt šindeļus uz šo brīdi - man māja jānodod ekspluatācijā ar projektā paredzēto piebūvi. Tā ir sajūgta ar pašu māju, kam šindeļu jumts.
Pašlaik mājai jau 10 gads un ar šindeļu jumtu viss ir ok. Ne tek, ne sūnas ir jumtu pārņēmušas. Protams - tuvāko 5 gadu laikā jumts mājai tiks mainīts.

Autors: LaurisV ()
Datums: 11/09/2019 15:38

Izmaiņas projektā diezin vai maksās 1000Eur, bet šindeļu nomaiņa pēc tam mierīgi.

Autors: Kasparam ()
Datums: 11/09/2019 16:17

Ja nebūtu šindeļi jau iepirkti pie mājas būves, apsvērtu izmaiņas projektā. Man arī negribas tās izmaiņas, jo būvvalde teica - pieņems māju ekspluatācijā, kad piebūve būs zem jumta. Savādāk projekts jāpārskaņo.

Autors: nokijs ()
Datums: 11/09/2019 20:55

Tak aizdodies pie šindeļu tirgotājiem un apjautājies.
Vismaz Iko uzrādītais minimālais slīpums ir 10 grādi.
Apakskšklājs nav nepieciešams līmējamais, bet gan pergamīna bāzes. Kausējamais vai nē, bet to tu jebkurā gadījumā caurdursi, naglojot šindeķus.
Sūna, nav problēma. Nosmidzini vēlāk jumtu ar sodas-ūdens šķidumu un sūna nomirs pati ;)

Autors: J ()
Datums: 11/09/2019 22:29

Man pirtij jau kādi 15 gadi šindeļu jumts - nekādu problēmu ne ar tecēšanu, ne sūnu!

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2

Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
td7eW

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.

Redakcija:
redakcija@building.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727