UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Ārdarbi :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: Iepriekšējā123
Pašreizējā: 3 no 3
Re: Ailu pārsedzes gāzbetona mūrī
Autors: eeeee ()
Datums: 15/07/2019 00:30

Paldies @binary par iedziļināšanos.

Tās bauroc bildes man, protams, ir, lai neteiktu, ka vairākas protu no galvas :). Tur vienīgi ir interesants risinājums koka iesegšanai - man Novika grāmatā ir mezgls ar elpojošu spāres galu, nevis šitā visrinķī ietīts hidroizolācjā. Praksē arī, šķiet, esmu redzējis galus vaļā.

Koka pārsegums otrajam stāvam, sijas 225(h)x150 pēc projekta. Vakar gan pats rēķināju, man sanāca 225(h)x160 minimālais variants ar pieņemamu ielieci un atsevišķās vietās 225(h)x250.

Balstīšu uz dzelzbetona Ublokos, pārmaiņas pēc bez veidņiem - ar tiem jau gana izklaidējos būvējot pagrabstāvu. Attiecīgi, monolītā josla būs pa visām sienām nonstop, izņemot vienu gatavo bauroc pārsedzi, kur citādi būtu no šķūņa jāvelk ārā veidņi vai tā vismaz man, diletantam-konstruktoram, sanāk - ar to, ko var ieliet Ublokos iznāk mazāka nestspēja par ieprojektēto bauroc pārsedzi un nepietiek datu un zināšanu, lai pārrēķinātu, kāda slodze tai pārsedzei draud.

Par 2.5m - stāsts par šīs diskusijas pamattēmu. Pārsedzes no Ublokiem, kādas manā projektā vispār nav kā suga. Ir tikai gatavās no veikala saliktas. 10 gab nesošajām sienām, normāls cipars. +7 HEA200 sijas, kuras neviens velns nezina, kā siltināt. No divām tiku vaļā šodien - uzmūrēju pa vidu stabu. Tur tā būs labāk arī no funkckionālā viedokļa. Rīt vēl vienu megalogu sadalīšu divos. Attiecīgi, tur visur būs Ubloku pārsedzes - laidumi līdz 1.2m tādiem, kur balstās sijas un 2.4m un 2.7m tādām, kur augšā iet mūris, bez siju slodzes. Paliks četras HEA200 terases daļā, kur tās zobu sāpes ir kaut cik attaisnojamas. Būtu normāls konstruktors, apspriestu aizstāšanu ar koka sijām (un koka statņiem metāla statņu vietā), kaut līmētām. A tā pašam jādomā, jārēķina, varbūt sarēķināšu.

Ar to līdzeno ieliešanu Ublokos es arī īsti neesmu skaidrībā. Man ir doma iebetonēt arī vītņstieņus spāru stiprināšanai, jo tos lenķīšus tur skrūvēt nejūtu entuziasmu. It kā vajadzētu panākt, ka spāres balstās betonā, nevis uz Ubloka. Vienlaicīgi, pēc tam jāmūrē tālāk bloki un tur tā diži paaugstināta tā josla noteikti traucēs. Tas, ko esmu izdomājis, ka jātaisa tā josla maksimāli gluda un Ubloku (kas pirms tam pierīvēti/piezāģēti ar lāzeri) līmenī un pēc tam spāru vietās jāpakašā nost Aeroc, ja akurāt traucē.

Par projektētājiem varētu taisīt atsevišķu diskusiju, bet domāju, ka es viņiem iepriekšējā dzīvē kaut ko sliktu būšu nodarījis. Pirmie man pazuda ar manu 1.5k ar galiem. Kaut kādu skici es biju dabujis. Internetā pieejami, diezgan slaveni pašbūvētāju vidē. Otrais ir vnk mūsu ciema arhitekts. Visas muļķības neuzskaitīt, bet trakākais ir tas, ka es visu laiku būtiski samazinu mājas izmaksas ar alternatīviem risinājumiem un uzdodot jautājumus. Piemēram, pagrabā, ja darītu pēc projekta, es būtu ieracis par pāris tonnām armatūras vairāk nekā vajadzīgs. Horizontālā hIdorizloācija man būtu "tāda treknāka cementa java". Un tā praktiski jebkurš būvkonstrukciju mezgls. Tā ka nupat esam tikuši līdz dzīvojāmajām telpām, var sākt redzēt kā tās izskatās un parādās jautājumi par caurulēm, ventilācijām, "vai šeit iet ledusskapis", tad atklājas arī neskaitāmas muļķības arhitektūras daļā.

Autors: binary ()
Datums: 15/07/2019 00:49

eeeee Wrote:
-------------------------------------------------------
> Ar to līdzeno ieliešanu Ublokos es arī īsti neesmu
> skaidrībā. Man ir doma iebetonēt arī vītņstieņus
> spāru stiprināšanai, jo tos lenķīšus tur skrūvēt
> nejūtu entuziasmu. It kā vajadzētu panākt, ka
> spāres balstās betonā, nevis uz Ubloka.

Domā iztikt bez mūrlatas? Neesmu tādu variantu redzējis.

Par skrūvēšanu un entuziasmu - pērn nācās paskrūvēt skrūves ar kaut kādu Bosch triecienurbi (tādu, kas ir ar vadu; protams, režīmā bez triecieniem), jo skrūvgriezim bija beigusies baterija, bet skrūvju vēl bija daudz. Iepatikās, gribu vēl :)

Autors: eeeee ()
Datums: 16/07/2019 00:01

binary rakstīja:
-------------------------------------------------------
> eeeee Wrote:
> -------------------------------------------------------
> > Ar to līdzeno ieliešanu Ublokos es arī īsti
> neesmu
> > skaidrībā. Man ir doma iebetonēt arī
> vītņstieņus
> > spāru stiprināšanai, jo tos lenķīšus tur
> skrūvēt
> > nejūtu entuziasmu. It kā vajadzētu panākt, ka
> > spāres balstās betonā, nevis uz Ubloka.
>
> Domā iztikt bez mūrlatas? Neesmu tādu variantu
> redzējis.
>
> Par skrūvēšanu un entuziasmu - pērn nācās
> paskrūvēt skrūves ar kaut kādu Bosch triecienurbi
> (tādu, kas ir ar vadu; protams, režīmā bez
> triecieniem), jo skrūvgriezim bija beigusies
> baterija, bet skrūvju vēl bija daudz. Iepatikās,
> gribu vēl :)

Spāres uz mūrlatas, sijas uz betona. Visos variantos tā tas izskatās, nekā citādi toč neesmu redzējis ;). Aķenes nav problēma, vienu 18V notriekšanai pa būvi nopirku, otru iedeva bez maksas kopā ar zāles pļāvēju, kaut kur vēl ir makita ar vadu. Varbūt man jāpameklē pareizās skrūves kaut kādas, jo urbt caurumus, likt dībeļus un pēc tam vēl skrūvēt tur skrūves šķiet tīrās mocības. Ja ar vienu urbumu/skrūvējienu var dabūt tos lenķus kā bauroc bildē pie betona - ok, nepretošos. Neesmu vēl iedziļinājies, iedziļinos 250HARD cilāšanā uz 13 rindu šodien :).

Iet uz lapu: Iepriekšējā123
Pašreizējā: 3 no 3

Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
WdDWU

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.

Redakcija:
redakcija@building.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727