UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: Iepriekšējā123Nākošā
Pašreizējā: 2 no 3
Re: cik tagad maksā dziļurbuma izurbšana?
Autors: Ambrosio ()
Datums: 05/02/2009 22:12

Un vispār es te lieki kaut ko rakstu :)

Vienmēr vajag izvēlēties to pašu, pašu lētāko piedāvājumu. Tas noteikti izmaksās vismazāk... Sākuma protams :) Ja paveiksies, būs labi, nepaveiksies - varēs vēlreiz tikpat piemaksāt vai norakstīt esošo ieguldījumu :)

Īstenībā var mēģināt apzvanīt ūdens filtru firmas, interesējoties par filtriem (dzelzs filtrs visticamāk vienalga būs vajadzīgs, ja negribēs tos rūsganos nosēdumus), pie reizes var paprasīt, kādas dziļurbēju firmas mazāk šaizes taisa. Es savējos filtrus pērkot paprasīju - nosauca tos, kas man taisīja, un vēl kādas četras firmas. Par Lobanovu ... tas pats, kas forumā minēts :)

Re: cik tagad maksā dziļurbuma izurbšana?
Autors: aaaa ()
Datums: 05/02/2009 22:50

Ar to hermetizēšanu zinu, ka cīnās ļoti daudzi, jo vienā brīdī ūdens no dziļurbuma sāk līdzināties smukajam grāvja gruntsūdenim. Izskatās, ka tiem urbējiem, kā celtniekiem - patīk darīt lielās lietas, bet kad nonāk līdz precīzai un pedantiskai hermetizēšanai un izvada apstrādei, tā ir čuš, neviens negrib rūpīgi nostrādāt.
Man atkal dzelzs ir zem normas un ūdens ir pilnīgi bezkrāsains, bet ir cita šaize - tas ir ļoti ciets. Mīkstinātāju neesmu uzlicis, jo, pirmkārt, dārgs, otrkārt neesmu pārliecināts, vai gribu savā zemītē katru mēnesi iepumpēt desmitiem kilogramu sāls.

Re: cik tagad maksā dziļurbuma izurbšana?
Autors: Ambrosio ()
Datums: 05/02/2009 23:12

Vēl viena tipiskā maucība no urbēju puses - mauc, kamēr klientam beidzas nauda un/vai neskatoties uz ģeoloģiju (arī zināšanu šajā jomā var trūkt). Aptuvenais dziļums pēc ģeokartēm vai tuvākiem urbumiem parasti ir zināms, bet jāskatās arī konkrētā vieta.

Piemēram, man izgāja cauri dolomītam, māla slānim, tad māla un smilšakmeņa slāņojumiem un tad nedaudz tīrā smilšakmenī. Ja viss korekti nohermetizēts, tad vajadzētu būt labi. Dzelzs virs normas, bet ne traģiski - Fe mg/l: 0.91, cietība atbilst Latvijas normām, nedaudz par lielu Eiropas normām. Pirms nodošanas ekspluatācijā taisīšu atkārtotu ūdens analīze, tad redzēs - ir vai nav šaizes :)


Re: cik tagad maksā dziļurbuma izurbšana?
Autors: eh eh eh ()
Datums: 06/02/2009 11:32

varbuut kaadam liksies stulbs jautaajums- dziljurbumaa kuraa vietaa aptuveni ir tas uudens? dolomiita slaanii, aiz dolomiita, vai kautkaa savaadaak?
urbeji tagad njem no 34-38ls

Re: cik tagad maksā dziļurbuma izurbšana?
Autors: q ()
Datums: 06/02/2009 11:36

un vēl - man sarunātie urbēji teica, ka viņi tikai izurbj, bet neaprīko urbumu, ko un kad man darīt ar to aprīkošanu - uzreiz (tajā pat dienā meklēt) kas aprīko, vai kā. un vispār kā tas neaprīkotais urbums izskatīsies un kad pirkt grodus, sūkni u.c. Paldies jau iepriekš!

Re: cik tagad maksā dziļurbuma izurbšana?
Autors: aaaa ()
Datums: 06/02/2009 11:40

Ko nozīmē neaprīko urbumu - tādu sviestu es dzirdu pirmo reizi! Sūti viņus uz ateju, lai urbj vircas bedrē, idiotu bars, nekas vairāk. Dziļurbumu parasti ierīko, tas nozīmē - izurbj, visu savieno, pievieno sūkni, nosaka ūdens līmeni, urbuma jaudu - tu beigās samaksā un lieto ūdeni, citu variantu vispār pat būt nevar! Tikai par darbiem no A līdz Z, ja paši neaprīko, lai meklē kas to dara un tu pieņem tikai gatavu darbu ar reālu ūdeni no trubas.

Re: cik tagad maksā dziļurbuma izurbšana?
Autors: Ambrosio ()
Datums: 06/02/2009 11:48

q, es jau varu pateikt priekšā - šitie Tev ir vislētākie urbēji, es pat teiktu, plānā galdiņa urbēji :) Pēc tam dubultā maksāsi, lai to urbumu aprīkotu un novērstu pielaistās šaizes. Normāla firma, kā jau aaaa, raksta uztaisa visu no A līdz Z. Kam Tu pēc tam prasīsi atbildību, ka kaut kas tomēr nebūs kā vajag? Ja visu taisa viena firma, tad ir kam paprasīt. Noteikti jābūt normālai urbuma pasei (neoficiāla, vismaz priekš sevis, lai nākotnē varētu kaut ko saprast, ja kaut kas neiet kā vajag un ir jālabo), kā arī analīzēm.

Es arī teiktu - sūti šitādus krējuma meklētājus tā patālāk.

Re: cik tagad maksā dziļurbuma izurbšana?
Autors: LaurisV ()
Datums: 06/02/2009 16:51

Nezinu gan, man urba vieni, ar savu sūkni attīrīja, notestēja ražību, pēc tam nosēja, lai ir hermētisks, pēc tam mans ūdeņnieks, kas visu māju kanalizēja, uzlika sūkni, pievilka mājai, vārdu sakot noveda līdz tam, ka pa krānu tek ūdens.
Un viss strādā, neviens nekur nebija jāsūta, ne patālāk, ne patuvāk.

Re: cik tagad maksā dziļurbuma izurbšana?
Autors: leonsk ()
Datums: 07/02/2009 12:05

Jautajums, Vai taisniba, ka par urbumaa izpumpeto udeni ir jamaksa kaut kads nodoklis?

Re: cik tagad maksā dziļurbuma izurbšana?
Autors: LaurisV ()
Datums: 07/02/2009 14:18

Citāts no likuma par zemes dzīlēm:
"personiskajām vajadzībām zemes dzīles savā īpašumā esošajā zemē izmanto bez maksas "

Iet uz lapu: Iepriekšējā123Nākošā
Pašreizējā: 2 no 3


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********  ********  **      **   *******   **        
 **    **  **    **  **  **  **  **     **  **    **  
     **        **    **  **  **  **     **  **    **  
    **        **     **  **  **   ********  **    **  
   **        **      **  **  **         **  ********* 
   **        **      **  **  **  **     **        **  
   **        **       ***  ***    *******         **  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727