UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Pašreizējā: 10 no 13
Re: UPS barošana apkures sūknim
Autors: Didzisp ()
Datums: 06/10/2014 16:27

Man gan tas nav aktuāli, jo apkure strādā uz pašteci un majā rezervē ir malkas krāsns apkure, ja pilnīgs pipec iestājas, bet ja būtu nepieciešamība ar rezerves barošanu, tad nep*** ar upšiem. Ieliktu paralēli tīkla cirkulācijas sūknim kaut no autiņa apkures 12V sūknīti un caur releju to nobarotu no akumulatora. Izmaksas nekādas, līdzstrāva arī Āfrikā ir līdzstrāva, un shēma elementāra. Tāpat, ja nav španunga, tas ir avārijas režīms un pofig , kāda tur cirkulācija, ka tik katls nevārās.

Re: UPS barošana apkures sūknim
Datums: 06/10/2014 17:34

Tamam konkrētajam ups pēc apraksta spriežot visam pamatā ir dpdt relejs, kurš invertoru ieslēdz tikai tad kad strāvas tīklā vairs nav. Attiecīgi nekas nesilst un nedarbojas (izņemot akumulatora lādētāju). Pēc apraksta arī noprotams, ka tamdēļ viņš nav domāts datoram utml, jo veido pārtraukumu barošanā, kad nolūzt tīklā strāva. Katrā ziņā viņš jau ir tās naudiņas vērts, jo iekšā ir tīrā sīnusa modulis un arī kaut kāds nebūt lādētājs. Diemžēl neatrodu viņam patēriņa rādījumus attiecībā uz tukšgaitu, kas šo visu apliecinātu. Vienkārši jānopērk un jāskaktās.

Apkurei pilnīgi noteikti nevajag klasisko ups, bet gan tos kuriem ir dpdt relejs.

Re: UPS barošana apkures sūknim
Autors: E ()
Datums: 08/10/2014 08:58

Nu tā..... pamērīju savu veco Orvaldi 620GE, ko par 10Ls pirms dažiem gadiem ss.lv iepirku.
Spriegums tīklā: 230 V
P1 - patērētājs 1 jeb cirkulācijas sūknis Grundfos Alpha2 L 25-40 uz mazāko konstanto ātrumu
P2 - patērētājs 2 jeb cirkulācijas sūknis Grundfos Alpha2 L 25-40 uz lielāko konstanto ātrumu

UPS (izslēgts ar pogu): 0.5 W (nav ne jausmas kāpēc kaut ko tērē)
UPS (standby modē): 7.5 W

P1 (bez UPS): 15 W
P2 (bez UPS): 25 W

P1 (caur UPS): 20 W
P2 (caur UPS): 31.5 W

Nu principā rezultāti tādi kā prognozēju.

Re: UPS barošana apkures sūknim
Autors: E ()
Datums: 08/10/2014 09:02

Ak jā.. man pirms sūkņa vēl ir viena neliela elektriska uzparikte, bet nu tā tērē konstantus 2-3 W.
Standby modē tā bija atslēgta, bet no P1 un P2 šos pāris vatus var atņemt nost rezultātu tīrībai.

Re: UPS barošana apkures sūknim
Autors: Jankouzs ()
Datums: 09/10/2014 10:27

Nu es tieši šo pārveidotāju nopirku pirms mēneša,tajā Lemona veikalā,atvedu mājās pieslēdzu pie veca akumulatora viss strādāja,tikai nelādēja aķi,jo aķis laikam pavisam beigts!Tā kā vēl aukstums nav iestājies un intensīvi nav jākurina nesteidzos ar jauna aķa iegādi,noliku pārveidotāju malā un tagad mēnesis pagāja nopirku jaunu aķi visu saslēdzu,bet tas aparāts neslēdzās iekšā- nekādu emociju,itkā drošinātājs nav izsists,nesaprotu,kas notika! Aizvedu uz veikalu šie ar brīnās,jo no cilvēkiem esot ļoti labas atsauksmes un neviens nav sūdzējies! Nu neko sūtīs uz servisu un nākamnedēļ dos atbildi,kas par vainu!

Re: UPS barošana apkures sūknim
Autors: binary ()
Datums: 09/10/2014 14:38

Jankouzs, tā jau ir ar to elektroniku - ja nopērk, tad uzreiz intensīvi jāpatestē, vai nav brāķis, nevis jānoliek plauktā un jācer, ka pēc gada korekti strādās :D

Re: UPS barošana apkures sūknim
Autors: Jankouzs ()
Datums: 09/10/2014 17:44

Domāju,ka nekam nopietnam tur nevajadzētu būt,bet tad jau manīs! :)

Re: UPS barošana apkures sūknim
Datums: 09/10/2014 21:21

Jankouzs - vari aprakstīt kā viņš tur īsti darbojas, es pēc instrukcijas līdz galam nesaprotu.

Viņam ir 2 režīmi? Viens automāts - kad pazūd strāva tā pats pārslēdz uz akumulatoru - vai pārrāvums elektrībai ir?
Otrais cik sapratu ir manuāls - pazūd strāva un pats ej pie tā aparāta un pārslēdz.

Tā?

Re: UPS barošana apkures sūknim
Autors: Jankouzs ()
Datums: 10/10/2014 21:41

Es pats viņu tā baigi nepaspēju notestēt,bet,kad viņu pieslēdzu,tad pamēģināju atslēgt elektrību un paskatīties , kas notiek viņš automātiski noklikšķot pārslēdzās uz aķi un sūkņi strādāja,bez elektrības,bet man tas aķis bija galīgi beigts,tāpēc nekāda īpašā testēšana nesanāca! Kā man veikalā stāstīja,tad viņš pārslēdzās automātiski,bez elektrības pārāvuma,līdz ko elektrība parādās pārslēdzās atpakaļ uz elektrību,kā arī automātiski lādē akumulatoru,ja tas ir iztukšojies, un automātiski beidz lādēt akumulatoru,ja viņš ir pilns-karoče visu dara pats automātiski,par manuālām darbībām neko neteica un es nezinu!

Re: UPS barošana apkures sūknim
Autors: Rx ()
Datums: 15/10/2014 13:36

Rezultāti par testu UPSam: Socomec NETYS NPE0850 ( 850VA). Ar elektronisko jaudas- stravas-pateriņa merītāju PM300. Bezslodzes režīmā, pieslēgts pie tīkla 230V. Patstavīgi rāda 3w, uzlec arī uz 4w, bet ik pa 8-10 sekundēm uzlec uz 30-34w, un atkal 3w. Korpuss sasilis līdz apmēram 45-50 grādiem ( augšpuse, kur elektroniskā plate). Patēriņš kW arī tiek mērīts. Pārrēķinot uz mēnesi, iznāk 6,4kW. Kas pārrēķinot uz jaudu ir apmēram 9W. Ko tas maksā? no 0,8 līdz 1 Euro, atkarībā no tarifa. Gadā ap 12Euro. Tas kurš strādā ar cilvēkiem jau zinās, kā cilvēki reagē uz cenas pieaugumu mēnesī 1 Euro...Bļauj skaļāk kā tā vērtība.

Pašreizējā: 10 no 13


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **   ******   **    **   *******   **     ** 
 **     **  **    **  **   **   **     **   **   **  
 **     **  **        **  **    **           ** **   
 **     **  **        *****     ********      ***    
  **   **   **        **  **    **     **    ** **   
   ** **    **    **  **   **   **     **   **   **  
    ***      ******   **    **   *******   **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727