UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Čaulas ievietošana skurstenī saviem spēkiem, kā?!
Autors: ojaars ()
Datums: 13/09/2019 12:11

Ir esošs ķieģeļu skurstenis, kurā vēlos ievietot nerūsējoša tērauda nesiltinātu čaulu.
Materiālu pasūtīšu pie ražotāja, darbu vēlos pamēģināt izdarīt pats.

Esošais skurstenis taisns un plats (~250x255), čaulas d150. Vajadzība standarta, sākot no apakšas: kondensāta izvads, tīrīšanas lūka, čaula, t-gabals uz krāsni, čaula, skursteņa gala apdare (plāksne, jumtiņš).

Labprāt atrastu kādu DIY video, tomēr līdz šim neizdodas atrast.

Lietas, kuras šķiet skaidras:
- skurstenī izkaļu apakšējo caurumu (kondensāta izvads un tīrīšanas lūka) un augšējo (krāsns) caurumu;
čaula savā starpā savienojas "augšējais lien apakšējā", lai kondensāts tek pa čaulas iekšpusi;
- laižu čaulas gabalus no augšas ar striķiem. Čaulas m tik daudz, cik attālums starp tīrīšanas lūku un izvadu uz krāsni (piem 5m, jo tīrīšanas lūka būs pagrabā, bet krāsns 1.stāvā).
- savienoju kondensāta un tīrīšanas lūku ar trubu, balstu to visu uz skursteņa pamatnes;
- montēju T gabalu uz jau skurstenī esošās čaulas, (vai kaut kā nostiprinu?!)
- laižu čaulu no augšas ar striķiem līdz varu to savienot ar T gabalu.
- apdaru skursteņa caurumus;
- apdaru skursteņa galu ar nosēdplāksni/jumtiņu.

Jautājumu sadaļa:
- vai čaulas posmi savā starpā ir jākniedē?
- kā un vai notiek čaulas nostiprināšana skursteņa iekšienē? Apakša guļ uz skursteņa dibenu, pa vidu var būt šķībs makarons dēļ čaulas d150 un skursteņa 250x250 samērā lielās atšķirības.
- ko vēl neesmu šeit pieminējis, tomēr par ko būtu vērts iepriekš padomāt?
- varbūt zināt kādu atbilstošu video, kur šis process tiek atrādīts?

Re: Čaulas ievietošana skurstenī saviem spēkiem, kā?!
Autors: arre ()
Datums: 13/09/2019 12:26

Var montēt no augšas vai apakšas - es to darīju no apakšas, izkaļot pietiekami lielu aili skurstenī. Ļoti vienkārši - čaulai nav liels svars, sakniedē un tik cel tik uz augšu. Kniedē ar nerūsējošā tērauda kniedēm - dabūsi pie čaulas ražotāja. Ja baidies no makaroniem, tad ir speciāli distanceri čaulas noturēšanai taisni. Pats izmantojis neesmu, jo blakus ielaidu otru čaulu ventilācijai. Starp citu, ventilācijas caurules laidu no augšas, jo tās bija garākos posmos - bija daudz grūtāka noņemšanās.
Atkarībā no apkures ierīces, aicinātu apdomāt nosiltināt vismaz skursteņa augšgalu, lai nerastos problēmas ar atdziestošu čaulu un vilkmes zudumu. Ja ir kondensāta trauks, tad jumtiņš uz čaulas ir lieks, noķēzīsi tikai skursteni un jumtu ar pilošo substanci.

Autors: arre ()
Datums: 13/09/2019 12:34

Svarīgi laikus apdomāt kā izlaidīsi čaulas T-gabalu ārā no skursteņa. Es savulaik atstāju domāšanu uz pēc tam un atstāju palielu šķirbu starp čaulu un ķieģeli. Pēc tam aizmūrēju to spraugu ar māla javu un uzliku apmetumu. Galīgi garām - metāls ļoti izplešas un saraujas, viss māls izdrupa un saplaisāja. Pēčāk pārtaisīju - no keramzītbetona izlēju speciālu veidgabalu ar attiecīga izmēra caurumu un iemūrēju skurstenī. Šķirbiņu pieblīvēju ar krāšņu striķīti un uzliku metāla noslēguma detaļu

Datums: 13/09/2019 14:42

Man montēšana notika no augšas uz leju, savukārt T gabals un posms zem tā tika montēts no apakšas. Attiecīgi augšējie posmi tika iesprausti iekšā T gabalā.
Par distanceriem grūti spriest bet pieļauju ja tādus var ielikt izkālot pa kādam posmam skurstenī caurumu kur to izdarīt 'jo šķiet nereāli tos uzskrūvēt uz čaulas laižot iekšā jo skurstenis jau nekad nav tik ideāli gluds.
Man augšā uz jumta tika izveidots nosgjumts ar cepuri kurš uzveras uz čaulas attiecīgi netek skurstenī lietus pabeigts izskats un pasargāta skursteņa virsa. Cepuri jāliek nerūsošo jo parastais skārds ātri sarūsēs.
Piezīme par notecējumiem dēļ jumtiņa iespējams ir aktuāla tiem kuriem dūms netīrs. Man sadeg diezgan tīri tāpēc tāda problēma īsti nav lai gan mazliet tomēr tas bleķis dzeltenīgs paliek.
Kad tīra skursteni, tad viss tas jumtiņš ir jānoņem, tāpēc man tas pasākums piesiets katrā malā ar drātiņu bet var uztaisīt arī sakarīgāku risinājumu ja tik tiešām liek jumtiņu. Jumtiņu lieku tikai viena iemesla pēc - lai tajā savācējtraukā tomēr netecētu iekšā šķidrums jo patiesībā pēdā krājas pelni un lietus laikā viss tas lēnām baigi sacietē un veido tādu nelāgu pikuci. Kondensāts kurinot man neveidojas, siltinājuma arī nav.
Škirbu starp skursteni un sienu aizmūrēju ar to kas bija pa rokai un tas bija šķiet cementa apmetums. Tur problēmu nav bijis.
Jā savienojumus kniedē un sprauž iekšā apakšējā.

Autors: a man ()
Datums: 13/09/2019 14:56

Man čaula iet cauri jumtiņam, ko uzskatu par daudz labāku variantu, kā atstāt apakšā

Autors: pip ()
Datums: 13/09/2019 22:54

Tur nav neka gruta. Uztaisa normalu caurumu 50cm garuma savieno katla trejgabalu ar tirisanas lukas un kondensatnovades snipiti. Nostiprina apaksha ar kiegeliem vai ieurbjot vintu stieni. Savieno jau katlu. Ta ka Tev ir 150 pec taviem skurstena izmeriem tur vispar easy. Sakuma uztaisa 3metrigo cauruli, Viens sezh uz skurstena piespiezh to chaulu uz skurstena saniem vai starp kajam un saskruve nakamo posmo. Neko nekniede. Pietiek ar 3-im nerusejosham metala skruvem merseda tristuri un laizh leja. Kamer atduras. Tad pacel un iemana ieksha. Parasti medz vel augsjejo trejgabalu. Kura iemana. Biki atgriezt, lai shis ir plataks.

Autors: piča ()
Datums: 16/09/2019 17:15

man nebija garš kādi 4 vai 5 m.
es laidu no augšas visu vienā gabalā - tas ir uz zemes to čaulu samontēju (ja nemaldos, tad ar krāsns hermētiķi + ņeržas kniedēm, moš arī skrūvēm (neatceros vairs). un visu vienā gabalā laidu iekšā. apakšā uzmaucu uz t gabala.
pēcāk aizmūrēju caurumu ar visu, kas bija pa rokai. Pārsvarā ķieģeļu gabali un cementa java.

aukšā pēdējos ~ 0.5 m piestampāju ar akmensvati un pašus pēdējos 5-10 cm ar cementa javu.

viss bija diezgan vienkārši,
reku pat kaut ko esmu piefiksējis:
[vasarnica.blogspot.com]

--------------------------------
ķimerējos ap savu vasarnīcu.
[vasarnica.blogspot.com]

Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
3WhUy

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.

Redakcija:
redakcija@building.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727