UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Kādu bioloģiskās attīrīšanas iekārtu izvēlēties?
Autors: Andris_build ()
Datums: 05/08/2019 19:07

Viens variants ir šāds
[kanalizacija.lv]
Informācija, ka attīra "100%" (pēdiņās). Nevajag trubas, lai iesūcinātu augsnē. Bet nu cena...
Salīdzinājums ap 2X lētāks []
ss.com vispār piedāvājumi vēl lētāki

Gribētu viedokli.
Droši vien ir daudz citu variantu. Kādu lietojat, kādas problēmas, atsauksmes?
Cik saprotu tvertnes materiāls visiem ir apmēram tas pats (nav tā, ka lētais "izjuks", salūzīs)? Atšķirības tehnoloģijā?
Un vēl sāku domāt. OK, es attīru "100%", bet kaimiņš 15 metrus no zemesgabala robežas neattīra vispār. Tad jau viss piesārņojums nokļūs līdz manam zemesgabalam?

Re: Kādu bioloģiskās attīrīšanas iekārtu izvēlēties?
Datums: 05/08/2019 19:08

"Salīdzinājumam" nez kāpēc neparādās links. Links ir uz @#$%&
prof. lv /lv/buvmateriali/santehnika/kanalizacija/attirisanas-iekartas
mēģinu vēlreiz

Datums: 06/08/2019 00:14

Man šķiet, ka tie kuri profā ir vienkārši septiķi, nevis bioloģiskās attīrīšanas iekārtas, vienkārši viņi ir ielikti tādā sadaļā. Bioloģiskās iekārtas izmanto gaisa kompresoru, septiķi tikai nostādina un atdala rupjo no šķidrā. Attīrīšana tur tāda nosacīta.
Man ir august AT-8 kopš 2015 gada un esmu ļoti apmierināts. Problēmas kas man ir bijušas - mohāniskais taimeris 2 reiz saplīsa un tagad man ir elektriskais relejs, kuram saplīšanas iespēja ir minimāla un šogad viens gaisa pievads bija aizsērējis, kuru pats izpūtu ar saspiesto gaisu. Citu nekādu problēmu nav bijis. Es uzskatu, ka abas problēmas ir nebūtiskas un pat nezinātājam to novēršana ar pašu august servisu būtu nedārga. Kas ir pats galvenais - attīra ļoti labi Pirms tam man bija nosēdakas - tas ir kā diena pret nakti - tieši no apkopšanas un arī rezultāta aspekta.
Nu pēc manas saprašanas jo vairāk ir tās kameras jo labāk attīra. Paši korpusi visiem ir taisīti manuprāt vienādi izturīgi - attiecīgi gana labi. Vācu iekārtas, kas nāk no vācijas vienmēr maksās x2 un vairāk, jo tā ir vācija. Rezultāts var arī nebūt nemaz tik superīgs. Ja grib baigi tur iedziļināties, tad jēmēgina to standartu saprast, jo tas nosaka cik % ko un kā attīra un atmest mārketinga frāzes, jo lasot tās snāk ka saptiķi arī baigi lieliski attīra, kas protams neatbilst patiesībai. Ja iekārta ir sertificēta ar to standartu, tad tam varētu ticēt. Cik tas standarts paredz lielus % intervālus - nav ne jausma. Nu finālā jebkurā gadījumā no bioloģiskās uz aci ir jānāk ārā stipri dzidram ūdenim bez būtiskām smakām. Smaku man šķiet taisa tieši tie amonjaki un slāpekļi, kurus visgrūtāk attīrīt.
Vēl viens aspekts ir legālā puse, jo agri vai vēlu un kā teica man cilvēks provinces būvvaldē - tad samērā agri, nāks katrā sētā un mēģinās saprast kādi notekūdeņi. Ja septiķis, tad būs jāuzrāda līgums par sūknēšanu ar kādu no kantoriem, ja bioloģiskā tad viss ok. Un tas attieksies rī nomaļākām vietām arī. Un pareizi ar ir.

Datums: 06/08/2019 00:29

Bišķi papētīju Klaro. Tā uz aci pēc konstrukcijas ir sajūta, ka viņš ir stipri vienkāršs, ar 2 kamerām. Var jau būt, ka tur baigās nanotehnoloģijas slēpjas, bet testa rezultāti drīzāk liecina, ka tur tik tiešām ir tikai 2 vai 3 kameras - resp nav baigais hi-tech. Jo parametrā NH4-N viņš stipri atpaliek no tā paša augsta at-8. 65% attīrīsana Klaro un 97% augustam. N Klaro neparādās. Manuprāt, tieši šitie elementi ir tie, kurus attīra laižot caur vairākām kamerām un kuru Klaro nav. Augstam cena kad es pētīju bija vislabākā attiecībā pret rezultātu. Kā ir tagad - grūti spriest.

Datums: 06/08/2019 10:49

Sapratu, paldies, par informāciju.
Man jaunbūve, būs kaut kad jānodod ekspluatācijā. Un būvvaldē teica, ka jābūt būvizstrādājumu atbilstību apliecinošie dokumenti (atbilstības deklarācija).

Kaut kā tikko radās jautājums. Ok, tai attīrīšanas iekārtai jābūt. Bet vai sienu, jumta utt. materiāliem arī jābūt atbilstības dokumentiem.... nav tak nekas saglabāts.

Autors: Mairis ()
Datums: 06/08/2019 11:48

Visas deklarācijas var atrast ražotāju mājaslpp. Atceros pats meklēju. Ir kas deva līdz kad pārdeva materiālu konkrētu.

Autors: binary ()
Datums: 06/08/2019 15:32

Vilnis_Radio Wrote:
-------------------------------------------------------
> Nu finālā jebkurā gadījumā no bioloģiskās uz aci ir
> jānāk ārā stipri dzidram ūdenim bez būtiskām
> smakām. Smaku man šķiet taisa tieši tie amonjaki
> un slāpekļi, kurus visgrūtāk attīrīt.
> Vēl viens aspekts ir legālā puse, jo agri vai vēlu
> un kā teica man cilvēks provinces būvvaldē - tad
> samērā agri, nāks katrā sētā un mēģinās saprast
> kādi notekūdeņi. Ja septiķis, tad būs jāuzrāda
> līgums par sūknēšanu ar kādu no kantoriem, ja
> bioloģiskā tad viss ok. Un tas attieksies rī
> nomaļākām vietām arī. Un pareizi ar ir.

Uz aci arī no bedres, kas izmūrēta no FIBO blokiem un kurā pa taisno ietek kanalizācijas ūdeņi, ārā nāk stipri dzirds ūdens. Tas, protams, pieņemot, ka kanalizācijas ūdeņiem netiek gāzti klāt n-tie litri pārtikas krāsvielu. Smakas, protams, ir specifiskas tādam risinājumam.

Par legālo pusi - mūsu pusē līdz jūlija beigām bija jāiesniedz vietējam kantorim datus par kanalizācijas risinājumu visiem, kam nav centralizētā. Šie tad nākotnē arī sekošot līdzi, vai viņi izved tos ūdeņus vai nē.

Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
b3WkV

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.

Redakcija:
redakcija@building.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727