UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Pašreizējā: 6 no 8
Re: Granulu katls
Autors: Ambrosio ()
Datums: 26/08/2019 00:29

Tinis rakstīja:
-------------------------------------------------------
> ... Regulē temperatūru, pie kādas telpas gaisa vai
> siltumnesēja temperatūras jāizslēdzas. Tur arī
> rodas ekonomija. Vai COP siltumsūkņa gadījumā. Lai
> uzdzītu ūdens temperatūru līdz 35 grādiem,
> kompresoram mazāk jāstrādā, nekā, ja jāuzdzen līdz
> 50 grādiem.

Nu tak vadības blokā tiek iestādīta mērķa temperatūra(s) un pieļaujamā(s) delta (man kādi 4 parametri). Kad sasniegta uzdotā temperatūra + laikam delta, tad kompressors tiek automātiski izslēgts. Kad nokrītas zem uzliktā min - tiek ieslēgts. Tas, ka COP ir jo lielāks, jo mazāka deltaaa starp siltuma avotu un kompresora izejas temperatūru. Bet karstā ūdens jautājums, ja ražo zemas temperatūras siltumu tikai siltajām grīdām, paliek. Tāpēc jārēķina viss risinājums kopā.

Precizēšu savu "Nezinu, vai tas ir mana konkrēta modeļa vai CO2 siltumsūkņu īpašība, bet kompresors jebkurā gadījumā savā izejā dod augstāku temperatūru par siltumakumulatorā uzstādīto." Neesmu vēl noķēris, lai paskatītos un pārbaudītu, kad siltumsūknis strādā, bet man prātā palicis, ka kompresora temperatūra bija ap 90C. Internetā pameklējot CO2 siltumsūķņa temperatūras, varēja arī atrast kaut ko par 80-90C (tik ne precīzi kā atbildi uz jautājumu par CO2 kompresora darba temperatūru). Varbūt no efektivitātes viedokļa tieši CO2 kompresoru efektīvāk darbināt šādā režīmā. Nezinu, nav man atbildes.

Tagad laikam varu izskaidrot, kāpēc mainās kompresora apgriezieni starp 60Hz un 80Hz. Tas visticamāk saistīts ar to, ka konkrētos laika apstākļos ar tādiem apgriezieniem var sasniegt nominālo siltumjaudu, kas ir norādīta nemainīgi 9kW plašā temperatūru diapozonā.

Martinz77 rakstīja:
> Izskatas, ka Tavs Sanyo nemak vai neprotno
> novadit karsto udeni ar piedzinas varstu, piekacat
> tvertni lidz saviem 48 gradiem un tad pareja laika
> dod tadu temperaturu kadu vajag un to visu regulet
> ar deltu, lai atplustosa temperatura nebutu mazaka
> par 5'c gradiem. Ja liek buferi un pec tam skaida
> udeni. Tad tas visu sadardzina un nav vairs
> ekonomijas. Cits gadijums ja ir on off kompresors.

Skat detaļas augstāk. Nezinu, vai ieguvums nepārtraukti darbojoties ar mazāku jaudu, lai pilnīgi pieskaņotos siltuma patēriņam, atsvērtu kompresora ātrāku nolietošanos. Jāskatās, vai CO2 kompresoriem nav sava specifika. Rūpnieciskiem modeļiem it kā vajadzētu varēt strādāt nonstopā 24x7.

Aldiss rakstīja:
> Ja gaisa siltumsūknim atkausēšana ir vajadzīga jau
> no +5grādiem, tad kaut kas nav kārtībā ar āra
> moduli, iespējams tas ir daudz par mazu vai visa
> sistēma neatbilst mājās patēriņa vajadzībām, plus
> āra modulis atrodas pie ziemeļu sienas, kur saule
> nekad neiespīd.

Es rakstīju, ka "kad āra temperatūra nokrīt ilgstošāk zem 5C un siltumsūknis sāk biežāk salt ciet ". Ja dienā ir 5C, tad naktī visticamāk būs daudz tuvāk 0C. Un tad noteikti sals ciet.

Gaisa siltumsūknis pie ziemeļu sienas, kur saule nekad neiespīd, un citā vietā (kā man), pie vienādas āra temperatatūras un relatīvā mitruma uzvedīsies precīzi tāpat (ja neskaita siltumu, ar ko saula pa tiešo uzsildīs siltummaini, kas praksē būs praktiski 0, jo siltummainis parasti ir pret māju un aukstais gaiss tiek pūsts projām no mājas). Tas tāpat kā mēģināt salīdzināt, kas ir smagās - 1kg spalvu vai 1kg dzelzs. Tā kā atrašanās vieta COPus pie vienādām temperatūrām neietekmē. Tas var ietekmēt tikai kopējo efektivitāti, jo ziemeļu pusē lokāli būs vienmēr mazliet zemāka temperatūra.

Iekārtas ekspluatācijas rezultātiem jāatbilst tehniskajā pasē norādītajiem. Ja es nopērku siltumsūkni, kuram teikts, ka nominālā siltumjauda ir 9kW ar konkrētiem COPiem, tad man ir tiesības uzskatīt, ka es varu sagaidīt no iekārtas 9kW siltuma norādītājā darba temperatūras diapazonā neatkarīgi no tā, vai man vajag kopā 1kW vai 100kW (pārējos 91kW iegūstot citādi).

Tagad es gaisa-ūdens (un arī gaiss-gaiss) siltumsūkņu pārdevējiem varētu uzdot daudz vairāk jautājumus, lai precīzāk aprēķinātu, vai šāds risinājums ir piemērots - COP mērīšanas apstākļi (svarīgs relatīvais gaisa mitrums), kmpresoraa darbības nianses, karstā ūdens jautājums (ja spiež uz efektivitāti pie 35C), COPiem jābūt norādītiem pie dažādām āra un ūdens temperatūru kombinācijām, kāpēc bukletā (nevaru vairs atrast, vai tas bija Dalkin vai Panasonic piedāvājums) raksta par to, cik labi Parīzes klimatā un nav adaptējuši Latvijas apstākļiem, lai palīdz aprēķinos pamatoti aprēķināt kopējās ekspluatācijas izmaksas konkrētai mājai konkrētā vietā utt. utml.

Atradu vienu pārdevēja aprakstu, kur ar mērijumiem apgalvo, ka ar efektivitāti viss ir ļoti labi. [www.gaiss-udens.lv]-
Janvāra SPFi (seasonal (mēneša) performance factor - saražotais siltums / patērētā elektroenerģija, pa lielam vidējais mēneša COP) - 2.6, 3.2, 3.5. Mani kaut kā māc nelielas šaubas, vai viss ir tīri izmērīts, jo strādāja siltumsūknis arī karstajam ūdenim un radiatoriem 2. stāvā, tātad diez vai visefektīvākajā zemtemperatūras režīmā.

Te vēl pētījums, ko atradu - [www.siltumpumpis.lv]
Mani gan uzmanīgu dara šādas pērles (kas paaugstina izrēķināto SPF, jo s/s strādāja mazāk visnelabvēlīgākajos apstākļos):
"Visaukstākajās divās janvāra nedēļās klients izmantoja sistēmā integrētu malkas katlu"
"Bet Panasonic gadījumā tika izmantotas tikai apmēram 100 kg briketes kamīnam aukstajā janvārī"

Trīs vārdos tiem, kam negribas gari lasīt - uzticies, bet pārbaudi pārdevēju apgalvojumus :)

Autors: Aldiss ()
Datums: 26/08/2019 08:45

>>Gaisa siltumsūknis pie ziemeļu sienas, kur saule nekad neiespīd, un citā vietā (kā man), pie vienādas āra temperatatūras un relatīvā mitruma uzvedīsies precīzi tāpat (ja neskaita siltumu, ar ko saula pa tiešo uzsildīs siltummaini, kas praksē būs praktiski 0, jo siltummainis parasti ir pret māju un aukstais gaiss tiek pūsts projām no mājas).

Auksto gaisu pūš prom no mājas un ko ņem vietā? Pie mājas sienas uzsilušo gaisu, kas februāra un marta saulītē ir vismaz par kādiem trīs, bet aprīli par pieciem grādiem siltāks. Turklāt ne tikai siltāks, bet arī ar mazāku relatīvo gaisa mitrumu, jo gaisam uzsilstot samazinās tā relatīvais mitrums.

T.i, pie dienvidu sienas izvietots siltummainis atradīsies labākos ekspluatācijas apstākļos, retāk aizsals un COPs būs par kādu kripatiņu lielāks.

Autors: Tinis ()
Datums: 26/08/2019 09:00

Mani gan uzmanīgu dara šādas pērles (kas paaugstina izrēķināto SPF, jo s/s strādāja mazāk visnelabvēlīgākajos apstākļos):
"Visaukstākajās divās janvāra nedēļās klients izmantoja sistēmā integrētu malkas katlu"
"Bet Panasonic gadījumā tika izmantotas tikai apmēram 100 kg briketes kamīnam aukstajā janvārī."
-------------
Nu bet loģiski, ka pie mīnus 25 grādiem un aukstākā laikā gaisa siltumsūknim sildīšanas jauda krītas un vairs nevar tikai ar siltumsūkni piesildīt māju. Tad ir jāņem jaudīgāks ss, kas pie mīnus 25 grādiem tod ārā mājai vajadzīgos siltuma kW. Vai apkures katls jāpievieno sistēmai.

Autors: Ambrosio ()
Datums: 26/08/2019 12:32

Aldiss rakstīja:
> T.i, pie dienvidu sienas izvietots siltummainis
> atradīsies labākos ekspluatācijas apstākļos, retāk
> aizsals un COPs būs par kādu kripatiņu lielāks.

Jā, tā ir - vidējais COP vai precīzāk laikam teikt SPF būs lielāks, ja augstāka temperatūr .Vienīgi es uzsvēru nedaudz citu lietu - COP pie vienādas ieejas temperatūras un gaisa mitruma jābūt vienādam neatkarīgi no novietojuma vietas un jāatbilst specenē norādītajam.

Tinis rakstīja:
> Nu bet loģiski, ka pie mīnus 25 grādiem un
> aukstākā laikā gaisa siltumsūknim sildīšanas jauda
> krītas un vairs nevar tikai ar siltumsūkni
> piesildīt māju. Tad ir jāņem jaudīgāks ss, kas pie
> mīnus 25 grādiem tod ārā mājai vajadzīgos siltuma
> kW. Vai apkures katls jāpievieno sistēmai.

Tā kā es norādīju linkus uz datiem rakstos, ko publicējuši gaiss-ūdens siltumsūkņu pārdevēji, tad es uzsvēru faktorus, kam jāpievērš uzmanība lasītājam. Tas nav 100% korekts SPF pētījums tieši piesildes dēļ aukstākajā laikā (interesanti, ka uzņēmums norādīja tekstā, ka pietiktu siltumjaudas arī aukstajā laikā. kāpēc lietotāji izdomāja piesildīt ar citu siltuma avotu nav pateikts). Pastāv no nulles atšķirīga varbūtība, ka pārdevēji potenciālajiem pircējiem rādīs tieši šīs SPF vērtības, noklusējot "tekstu maziem burtiem". Iespējams, ka tas nebūtiski samazina iegūtās SPF vērtības. Bet varbūt ir arī citi trūkumi, neesmu iedziļinājies.

Autors: Tinis ()
Datums: 26/08/2019 12:44

Pastāv no nulles atšķirīga varbūtība, ka pārdevēji potenciālajiem pircējiem rādīs tieši šīs SPF vērtības, noklusējot "tekstu maziem burtiem".
--------
Nu ticēt visam ko saka pārdevējs a priori nav īpaši gudri. Pārdevēja vienīgais mērķis ir pārdot. Tāpēc tomēr nevar pirkt "kaķi maisā", bet kaut kādi pamati par pērkamo preci pircējam jāzin, piemēram darbības pamatprincipi. Un, ka pie plus 5 grādiem būs cita sildīšanas jauda, nekā pie mīnus 20.

Autors: Ap ()
Datums: 26/08/2019 13:36

Pirms kāda brīža biju 100% pārliecināts, ka pirkšu RTB Granulu katlu. Tāme pie commodus.lv nostājās ap +/- 6800 EUR.
Bet tad nejauši uzdūros Gaiss-ūdens SS. Sākot interesēties par gaiss-ūdens SS, un papētot paziņu elektrības rēķinus, tad te man radās sev jautājumi:
1) kāpēc palikt pie dārga granulu katla, ja ierīkošanas izmaksas ir +/- tādas pašas, un SS piedāvā daudz lielāku komfortu tīri, kas saistās ar sadzīves ikdienu.
2) kāpēc kāds te runā par kaut kādu papildus piesildīšanu? Rīgas "bargās" ziemas SS neļauj tikt galā ar mājas apsildi?

Ņemot informāciju no savu paziņu loka 3 -ģimenes ar bērniem, visiem SS (gaiss-ūdens) ir kā vienīgais siltuma avots (mājas ir no 150 - 210 m2). Lieto no 2 - 4 gadi.
Ne no viena nedzirdēju kādu repliku par to, ka ziemā salst un nespēj piesildīt māju, vai arī SS tā dedzina elektrību, ka aukstajos mēnešos ir jāmaksā par elektrību 250 + eur.

Līdz ar to manā gadījumā, kad tiek celta 140 m2 jaunbūve kurā būs tikai siltās grīdas, un esmu jau pirms būvniecības paredzējis apkures ierīkošanas izmaksas ap 7 000 - 8 000 EUR, tad secinu, ka tagad būtu teju neiespējami kādam mani pierunāt mainīt domas uz granulu katla iegādi.

Ja kādam budžets ir ap 4 000 eur un ne centa vairāk, tad jau par SS ir pat muļķīgi domāt un tā jau būtu cita diskusija.

Autors: Sezams ()
Datums: 26/08/2019 14:18

Nu te arī bija diskusija, ja ir jauna māja, siltināta ar siltām grīdām, tad diskusiju nav , ja nav gāze, tad siltumsūknis viennozīmīgi. Pārējos gadījumos nezinu vai bez granulu un malkas apkures vēl kas ir lētāks.

Autors: Aldiss ()
Datums: 26/08/2019 17:17

Vēl lētāk ir pasīvā māja,kuras apkurei, pēc šīs idejas reklamētāju aprēķiniem, pietiek ar rudenī bērniem atņemtajajām ozolzīlēm un kastaņiem.

Autors: pašdarbnieks ()
Datums: 27/08/2019 08:33

Ap rakstīja:
> Pirms kāda brīža biju 100% pārliecināts, ka pirkšu
> RTB Granulu katlu. Tāme pie commodus.lv nostājās
> ap +/- 6800 EUR.
> Bet tad nejauši uzdūros Gaiss-ūdens SS. Sākot
> interesēties par gaiss-ūdens SS, un papētot paziņu
> elektrības rēķinus, tad te man radās sev
> jautājumi:
> 1) kāpēc palikt pie dārga granulu katla, ja
> ierīkošanas izmaksas ir +/- tādas pašas, un SS
> piedāvā daudz lielāku komfortu tīri, kas saistās
> ar sadzīves ikdienu.
> 2) kāpēc kāds te runā par kaut kādu papildus
> piesildīšanu? Rīgas "bargās" ziemas SS neļauj tikt
> galā ar mājas apsildi?
>
> Ņemot informāciju no savu paziņu loka 3 -ģimenes
> ar bērniem, visiem SS (gaiss-ūdens) ir kā
> vienīgais siltuma avots (mājas ir no 150 - 210
> m2). Lieto no 2 - 4 gadi.
> Ne no viena nedzirdēju kādu repliku par to, ka
> ziemā salst un nespēj piesildīt māju, vai arī SS
> tā dedzina elektrību, ka aukstajos mēnešos ir
> jāmaksā par elektrību 250 + eur.
>
> Līdz ar to manā gadījumā, kad tiek celta 140 m2
> jaunbūve kurā būs tikai siltās grīdas, un esmu jau
> pirms būvniecības paredzējis apkures ierīkošanas
> izmaksas ap 7 000 - 8 000 EUR, tad secinu, ka
> tagad būtu teju neiespējami kādam mani pierunāt
> mainīt domas uz granulu katla iegādi.
>
> Ja kādam budžets ir ap 4 000 eur un ne centa
> vairāk, tad jau par SS ir pat muļķīgi domāt un tā
> jau būtu cita diskusija.

Kaut kas jums ar cipariem neiet kopā.. ja Jūsu ss maksā 7 eiro un kopējās apkures ierīkošanas izmaksas ir 7-8 eiro.. siltās grīdas, sūkņi, un pārējie lori aiz siltumaiņa, plus darbs.. to taka arī būtu jāskaita klāt. Un tad tas cipars nebūs 7-8, bet padsmit..

Labus automatizētus granulniekus var arī pa 3 tūkstošiem dabūt. Kaut vai tas pats vietējais Grandeg.

Autors: Kludzins ()
Datums: 27/08/2019 09:49

Kaut kas jums ar cipariem neiet kopā.. ja Jūsu ss maksā 7 eiro un kopējās apkures ierīkošanas izmaksas ir 7-8 eiro.. siltās grīdas, sūkņi, un pārējie lori aiz siltumaiņa, plus darbs.. to taka arī būtu jāskaita klāt. Un tad tas cipars nebūs 7-8, bet padsmit..

Vai tad granulu katlam nevajag siltās grīdas, sūkņus un pārējos lorus?
Arī granulniekam jāskaita klāt. + skurstenis un apkures telpa. SS tas būs kontūrs ārejais.

Beigās savelkot visus kopā SS un granulām vienīgā cenas starpība ir katlā.
un jā, normāls granulu katls kas stāv klāt SS ir ap 6-7k.

Pašreizējā: 6 no 8

Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
bWhNe

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.

Redakcija:
redakcija@building.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727