UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: Iepriekšējā123Nākošā
Pašreizējā: 2 no 3
Re: Granulu katls
Autors: IlVe ()
Datums: 29/11/2019 11:45

JARMARKA! Aizmirsu piebilst, ka vajadzēja kurināt ar kvalitatīvām granulām, bez smiltīm, tad arī nevajadzētu pirkstus dauzīt tik daudz. Jā stikls pa sezonu uzaug, bet ne jau katastofāla kārta.
Uzskatu, ka tēma izdiskutēta.

Re: Granulu katls
Autors: jarmarka ()
Datums: 03/12/2019 22:48

varat lielīt to benekovu cik uziet, tā Jūsu darīšana. es arī, kad ierīkoju to benekovu, biju pārlaimīgs un biju gatavs sist ar dūri pie krūtīm un visiem teikt ka nekā labāka nav. bet laiki mainās un tiek ražoti daudz labāki risinājumi. kas attiecas par granulām, tika lietotas inčukalna ražojums, manuprāt ļoti normālas kvalitātes granulas. tam benekovam vislielākais mīnuss ir tas, ka nevar fiziski izņemt degli ārā no katla un normāli apkopt. tādēļ arī raxtīju ka apriebās rāpot viņa priekšā, it sevišķi ja esmu invalīds, tieši muguras roblēmu dēļ. un vēl, tas tehniskais risinājums kad šneks horizontāli grūž granulas ir vakardiena. tāda tipa katlus jau praktiski par 1000 var nopirkt un arī tad tos nevienam nevajag. 10 gadus atpakaļ dižu citu alternatīvu nebija, tad nu varēja priecāties ar to benekovu. šobrīd tiek ražoti ļoti moderni degļi, kurus var ievietot jebkurā katlā, arī benekovā kā to izdarīju es)). veiksmīgu apkures sezonu!

Re: Granulu katls
Autors: Rainis ()
Datums: 07/01/2020 20:34

Gatis91,

Ja gribi granulu premium granulu katlu un pie tam vēl kondensējošo, tad ir tikai 3 modeļi ko vispār esmu atradis.

[www.froeling.com]

[www.herz-energie.at]

[www.oekofen.com]

Visiem šiem brendiem ir oficiālie pārstāvji Latvijā.

Bez kondensēšanās ar augstu efektivitāti ir šitāds Dāņu ražojums:

[nbe-global.com]

[commodus.lv] (Dīleris)

Re: Granulu katls
Autors: kolkaskrish ()
Datums: 18/03/2020 15:37

Raini
Varbūt vari pakomentēt vairāk par šiem katliem?
Arī esmu tagad granulu apkures katla meklējumos un netieku skaidrībā, izskatās ,ka esi pamatīgi izgājis cauri šai tēmai.
Man top 100m2 māja un nolēmu, ka būs tikai siltās grīdas ,tad nu meklēju arī atbilstošu katlu. Gribu teikt ,ka pašam katlam man budžets ir ap 3000 eur , ar to saprotu, ka Tevis minētie premium katli man nespīd. Meistars rekomendē Sokol ,bet varbūt vari iedot savu komentāru.
Un vēl jautājums par kondensēšanos, ko tas nozīmē ,ar kondensēšanos? Paldies

Re: Granulu katls
Autors: Teplodar ()
Datums: 20/03/2020 12:32

Apskatieties Teplodar apkures katlus [teplodar.eu]. Tie bieži veido akcijas.

Re: Granulu katls
Datums: 06/01/2021 16:37

Varu palīdzēt ar granulu katliem!

Re: Granulu katls
Autors: JaanisSlo ()
Datums: 11/01/2021 19:24

Granulas lietoju pirmo sezonu brivdienu maja un ir milzu problema ar drosibu. Rauj degli/gumijas caurule uguni.

Uzstadijam 16kw katlu Astra + rotejoso Kipi degli 16kw.
Katlam izeja 150mm, tadu caulu nevareja iemontet jo cuka brivaa 135*135mm.
Iemontejam 125mm diam caulu, ap 8m + pieslegums katlam. 3* 45 gradu likumi un viena pareja no 150 uz 125mm. Caula iemureta lejaa, nopakota auksaa, uzlikts jumtins. Viss taa kaa liekas forsi. Uzkapu pec nedelas lietosanas, skurstenis no ieksas ka jauns. Pieliek sveci kad katls nekuras pie durtinam, velk liesmu ieksaa.

Bet ik pa laikam caur sneku izsit duumu, un jau treso reizi ierava liesmu, izkusa caurule...

Gaisa padeve pievilkta.. granulas sadeg pulverii, kuraas ap 67-70gr temp relativi vienmeriigi (maja dziest, katlam nav janiikuljo, normali stradaa), stikls degli neveidojas, gaisa padeve jau nogriesta (blow-in) salidzinosi maza (zem default setingiem, ja uzliek vairak, biezak uzduumo, ipasi ar valjaa durtinam).

Atverot durvis nekadu duumu araa nesit pa durvim, bet reiz pa reizei izsit pa sneka galu.

Liesmu lauzeji iznemti, pedeja dumu bariera pirms skurstena arii (ar visu to relativi ekonomisks).

Vardu sakot mistika un konreta nedrosibas sajuta. Pirms monteju caulu katlam domatajs ielaidu skursteni GoPro kameru, cukai nav ne savienojuma, nedz citu pieslegumu. Otraa skurstena cukaa kamiins un jotula pirma stavaa, tie velk ka traki jebkuraa gadalaikaa..

Saak truukt idejas. Negribaas ticet ka skurstenis par tievu un tapeec viss sis.

Re: Granulu katls
Autors: Katls ()
Datums: 12/01/2021 09:46

Nav tā, ka skursteņa jumtiņš sit atpakaļ pie zināma vēja vai bezvēja?

Re: Granulu katls
Autors: fura ()
Datums: 12/01/2021 11:22

Domājams, ka pie vainas var būt gan jumtiņš gan arī neatbiltošs dūmvada šķērzgriezums, ne velti ražotāji paredzējuši tādu diametru. Nav mazsvarīgi arī tas vai blakus mājai ir kādi lieli koki un vai dūmvads ir pietiekoši augstu izvadīts virs jumta.

Re: Granulu katls
Autors: sqq ()
Datums: 12/01/2021 12:01

Ja caur šneku grib vilkt, vajadzētu izdarīt visu, lai tur vilkme neparādītos - granulu bunkuram vāks virsū, gofras savienojumi blīvi, šneka ievada vieta bunkurā arī jāapskata. Ja nebūs vilkme tajā vietā, tad arī liesmai nevajadzētu tur virzīties. Mazticams, bet varbūt gegļa konstrukcija - iemontēšanas kvalitāte katlā ir pie vainas, jo ja sveci rauj iekšā, tad vilkme ir ok. Visinteresantāk, ja dūmu šāk sist atpakaļ kad katls jau kurās, parasti tādas lietas notiek sākumā, kad dūmo bet vēl nav aizdedzinātas granulas, jo skurstenis vēl nav uzsilis. Vabūt katla konstrukcijas īpatnēja.

Iet uz lapu: Iepriekšējā123Nākošā
Pašreizējā: 2 no 3


Jūsu Vārds: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  **    **   ******   ********   ******  
 **     **  ***   **  **    **     **     **    ** 
 **     **  ****  **  **           **     **       
 **     **  ** ** **  **           **     **       
  **   **   **  ****  **           **     **       
   ** **    **   ***  **    **     **     **    ** 
    ***     **    **   ******      **      ******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727